Ekran Görüntüsü Güvenliğini Devre Dışı Bırak


54

Bazı uygulamalar ekran görüntülerine izin vermiyor, bu yüzden nasıl ekran görüntüsü alabilirim?

Bu benim telefonum ve onunla ne istersem yapabilirim, o yüzden neden ekran görüntülerine izin vermeyeceğim bir özellik var?

Android 5.0.1


3
Asla ekran görüntüsünü engelleyen bir uygulama olmadı, uygulama nedir
maks112v

5
Hangi uygulamanın ne olduğu (çevrimiçi bir alışveriş uygulaması ve bir çevrimiçi bankacılık uygulaması) farketmez, uygulamaların işletim sistemimin bazı özelliklerini denetleyebilmesi, sırada ne var? Bir uygulama açılırken internet bağlantısına izin verilmiyor mu?
Pali

Ayara gidin ve uygulamanın bu izni kontrol etmesine izin verme
maks112v

2
Uygulama izinlerini düzenleyemiyorum ya da bu tür bir denetim için böyle bir izin yok.
Pali

1
@SarpSTA peki o zaman kök salmanın son nedenini buldum;)
Pali

Yanıtlar:


23

Bankacılık uygulamaları FLAG_SECURE, ekranın yakalanmasını veya kaydedilmesini önlemek için kullanılır . Bunu devre dışı bırakmanın birkaç yolu var:

  1. Magisk için Smali yamalı modül. Magisk resmi olarak 4.2⁠ – ⁠9.0 Android sürümlerinde desteklenmektedir.
  2. Xposed için DisableFlagSecure modülü. Xposed , Android versiyonları 5.0⁠ – ⁠8.1'de resmi olarak desteklenmektedir.

Smali Patcher yöntemi, telefonunuzu bir PC'ye bağlamanızı ve aslında modülü oluşturmak için bir Windows programını çalıştırmanızı gerektirir. Android 4.2'deki Magisk'in MagiskHide'ı desteklemediğini unutmayın.

Xposed yönteminde büyük bir uyarı var: birçok bankacılık uygulaması Google’ın SafetyNet platformunu cihaz bütünlüğünü kontrol etmek için kullanıyor ve uygulamanın Xposed yüklü cihazlarda kullanılmasını engelliyor. Bu, SafetyNet etkin uygulamalarda modülü işe yaramaz hale getirir ve şu anda Xposed'yı SafetyNet'ten gizlemenin bir yolu yoktur.


Bayrak sistem genelinde devre dışı bıraktıkları için bu modülleri dikkatli kullanın .


4

LayoutParams.FLAG_SECURE bayrağıyla ayarlanan uygulamalar ekran görüntüsünün (veya video kaydının) alınmasına izin vermez. Tabii ki telefonunuz sizin cihazınızdır ancak uygulama sahibine aittir (ve haklı olarak kullanıcıların doğada hassas bir şeyi yakalamalarını engellemek isteyebilir). Yalnızca yukarıdaki bayrağı ayarlanmış ekranlar için ekran görüntüsü almanız yasaktır. Bununla birlikte, telefonunuzu PC ekranına yansıtarak ve yakalayarak ekran görüntüsünü almaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde, cihazın ekran görüntüsü alındığına dair hiçbir fikri yoktur.


Bir "bilgisayar ekranında telefon" nasıl yansıtılır ve sonra nasıl yakalanır? Ayrı veya birden fazla farklı uygulamanın kullanılmasını ima ediyorsanız netleştirebilir misiniz? Teşekkürler.
Eric Hepperle - CodeSlayer2010

1
"Ancak, telefonunuzu PC ekranına yansıtarak ve yakalayarak hala ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu şekilde, cihazın ekran görüntüsünün alındığı hakkında hiçbir fikri yoktur." Bu çok önemli bir yönden yoksun: Ekran görüntüsü almak, ekran görüntüsünün alınmasına yardımcı olmak için ikincil bir aygıt kullanılmasını gerektirmeyen, neredeyse anlık bir işlem olmalıdır.
bgoodr 28:16

Bu cevap flase. FLAG_SECURE'ü kullanan uygulamalar için uygulamayı izin vermediğinden uygulamayı başka bir ekrana yansıtmanın yolu yoktur.
Arete

LastPass için bununla karşılaştım. Uygulamadaki kendi şifrelerinden birinin ekran görüntüsünü almak istemenin bir nedeni görmüyorum. Aslında elini tutar, böylece kendi güvenliğini mahvetmezsin.
Paul Stelian

2

Vysor uygulamasını kullanabilir ve android ekranınızı bilgisayar ekranına yansıtabilir ve ardından bilgisayarınızda ekran görüntüsünü alabilirsiniz.


Bunu denedim ve işe yaramadı. Temel olarak, Vysor uygulaması aracılığıyla ekranınızı "yayınladığınız" için ekran görüntüleri çalışmaz.
Arete

2
Cep telefonunuzda değil PC'nizde ekran görüntüsü almanız gerekiyor
Pratik Singhal

5
PC'nizde siyah bir ekran göreceksiniz çünkü Android, uygulamanızın FLAG_SECURE kullandığını belirler. Yani bu yardımcı olmuyor. Bunu açıkça denemedin.
Arete

Bunu, ekran görüntüsü devre dışı bırakılmış bir uygulamayla denedim. Uygulamanın FLAG_SECURE kullanıp kullanmadığı önemli değildir, ekran kesin olarak yansıtılır
Pratik Singhal

2
TeamViewer aynı şeyi başarmak için başka bir seçenek olacaktır. Ana uygulamayı telefonunuza yükleyin , ardından PC'nize bağlayın ve PC ekranınızın ekran görüntüsünü alın.
July.Tech

1

'Kullanıcının' cevabını takiben, ekranda Droid @ screen droid gibi bir program kullanmak , telefon ekranınızı PC'ye yansıtmanızı ve ardından PC Prnt Scrn düğmesiyle ekran görüntüsünü almanızı sağlar.

GÜNCELLEME: Android ekran ayna daha iyi ve daha hızlı bir ekran ayna

https://github.com/adakoda/android-screen-monitor


0

Bazı bankalarda ilk önce oturum açmalı ve mobil uygulamalar için güvenlik önlemlerini devre dışı bırakmalısınız. Bunu bankamla yaptım.


0

Ayrıca , Windows için cihazınız için özel Magisk modülü oluşturan ve sistem genelinde devre dışı bırakma seçeneği bulunan Smali Patcher programı da bulunmaktadırFLAG_SECURE .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.