Yakınlık sensörü ile ilgili sorun nedeniyle arama sırasında ekran kapanıyor - Xperia Z3 compact


19

Lollipop 5.1.1 çalıştıran Sony Xperia Z3 kompakt kullanıyorum . Yakınlık algılayıcım gerçekten hatalı (Yalnızca telefonun sol üst köşesine sert bastığımda çalışır). Eminim bu yakınlık sensörü çünkü test uygulamaları kullandım ve her zaman yakınlığı algıladığını görebiliyorum (köşeye sertçe basmadıkça).

Açıkçası, bununla ilgili en büyük sorunum, bir arama yaptığımda ekranımın kararması (çünkü yakınlık sensörü telefonun kulağımın yakınında olduğunu düşünüyor). Ekranı açmak için güç düğmesini kullanmaya çalışmak işe yaramadı, bu yüzden güç düğmesini aramaları kapatmaya ayarladım (Aksi takdirde diğer tarafın kapanmasını beklemek zorunda kaldım!).

Bu sorunla ilgili birçok (çok!) Gönderi gördüm ve yakınlık sensörünü kapattığını iddia eden tüm uygulamaları denedim (çalışma ayarını kullanma dahil *#*#7378423#*#*):

 • KeepScreen
 • Görüşme Ekranı
 • Screenbl - Ekran Açık / Kapalı Sensörü
 • Akıllı Ekran Açık Kapalı
 • Yakınlık Sensörünü Devre Dışı Bırak
 • Yakınlık Düzeltme
 • Yakınlık Ekranı Kapalı Lite
 • Çağrıda Yakınlık

Onlara tüm yönetici izinlerini ve istedikleri her şeyi verdim, ama hepsi başarısız oldu ... Sanırım yakınlık sensörü onlar için çok güçlü ...

Tek umudum, yakınlık sensörünü göz ardı etme seçeneğine sahip gerçek bir çevirici uygulaması bulmaktır (Geçmişte popüler bir seçenek olarak kullanılmıştı). Xperia Z3 kompakt varsayılan çevirici bu seçeneğe veya denediğim aşağıdaki çeviricilere sahip değil (En azından bu seçeneği bulamadım):

 • Turedialer
 • DW İletişim & Telefon & Çevirici
 • Dialapp: KitKat Çevirici
 • Telefon Çeviriciyi Yeniden Etkinleştir
 • kişiler +
 • KK Telefon (KK Dialer, Lolipop)
 • Hazır Kişiler + Çevirici
 • pixelPhone Pro

Bu seçeneğe sahip olduğumu bulduğum ve gerçekten iyi çalıştığı tek uygulama: Viber , ancak maalesef Viber normal bir çevirici olarak kullanılamaz, sadece viber-viber çevirici veya viber-out çevirici (Skype kredisi gibi) .

Bu yüzden lütfen, yakınlık sensörünü yok sayma seçeneğine sahip olduğunuzdan emin olduğunuz bir çevirici biliyorsanız (veya bazen aradığı gibi 'arama sırasında ekranı açık' ), lütfen paylaşın. Diğer orijinal fikirler de memnuniyetle karşılanacaktır.


Tasker'ı tanıyor musunuz?
Aman Thakkar

@beeshyams - bu komutlar xperia z3 compact için çalışmaz. dizin yanlış görünüyor. Telefonum için neyin işe yarayacağını biliyor musunuz?
DMEM

@AmanThakkar - Tasker'ı indirdim. Bununla ne yapmam gerektiğine dair daha fazla ayrıntı verebilir misiniz?
DMEM

@ProductManager Üzgünüm, görüşme sırasında sensörü devre dışı bırakabileceğinizi düşündüm, ancak bu şekilde mümkün değil. Yine de başka yollar arıyorum. Güç düğmesini bağlantıyı kesecek şekilde ayarladıktan sonra sorun yaşıyor musunuz?
Aman Thakkar

1
Kök Android istekli ve Xposed Framework yüklerseniz, o zaman modül, söyleyebiliriz Devre Dışı Yakınlık , benim Android 5.1.1 (Sony olmayan cihazı) üzerinde mükemmel çalıştı
Firelord

Yanıtlar:


9

Eminim burada sözü edilen çözümlerden bazıları diğer insanlar için işe yarayacaktır, ancak maalesef benim için çalışan tek çözüm bir donanım çözümüdür. Telefonumu bir laboratuvara götürdüm ve ekstra bir tutkalla ekranı telefonun arkasına bastırdılar. 24 saat sonra telefon yeni gibi iyiydi. Bir programcı olarak hiçbir yazılım çözümünün sorunumu çözemeyeceğinden hayal kırıklığına uğradım, ancak yine de çözümümü paylaşmak zorunda hissediyorum.


Tutkalla ilgili görsel açıklama için teşekkürler - köşeye basmanın işe yaramasına rağmen, ekranın ne kadar uzandığını hala anlamamıştım!
Tao

@Tao Bence birkaç milimetre. Telefona önden bakarken görmek imkansızdı, yandan bakıldığında biraz görülebilir.
DMEM

Evet, burada tamamen aynı.
Tao

1
Benim için çalışan yazılım çözümü [Xposed framework'ü kurmak] (v) ve daha sonra bu Sensor Disabler uygulamasını kullanmaktı . Dediğim gibi, bu benim için geçmişte işe yaradı, ama şu anda /systemxposed çerçeveyi kurmak için alan boşaltmak için mücadele ediyorum . Çok sinir bozucu.
Robin Winslow

sorun sadece birkaç gün önce bana oldu, ana sebebini bilmiyorum ama öyle! ve aslında cihazımı bazılarını kullanarak kandırmak istemiyorum (devre dışı bırakıcı, tasker uygulaması veya bunun gibi bir şey), o zaman cihazı bazı onarım mağazalarına götürmediğim sürece sorun çözülemez mi? sensör kalibrasyon hatası mı ve yeniden ayarlanması gerekiyor mu?
bilgelik

3

Macrodroid ile bu soruna geçici bir çözüm bulmak için tek yolu:

 • tetiği ses seviyesine getir düğmesi (yukarı)
 • çağrıyı reddetmek için harekete geçirmek.

Bir çağrı yaptığımda / aldığımda, ses açma düğmesi ile sonlandırabilirim.

Z3 Compact üzerinde çalışır.


Bugün eğlence ile ilgili bir seçenek koştu "küresel ayarlar -> erişilebilirlik" "çağrıları bitirmek için güç düğmesini kullanın". Yine de tho arama sırasında dokunmatik yüzey kullanmanıza izin vermez |
rogerdpack

1

MacroDroid otomasyon uygulamasını kullanarak arama sırasında ekranı açık tutmak için bu çözümü deneyebilirsiniz (Kök gerekli değildir)

Nasıl çalıştığını bir fikir edinmek için, ayarlar giderme / test gerekli , benim bakınız cevabı .

Bu çözüm için ek ayar, uygulamanın ana panelinden yapılır. AyarlarTetikleyici SeçenekleriYakınlık Sensörü TetikleyiciEkran Kapalı ile Çalışmayı Etkinleştir

Makronuz şöyle görünecektir (çağrı aktif olduğunda etkinleştirilir)

Tetikleyici :

Yakınlık Sensörü seçmek → Far (ile denenebilir yakın zamanda)

Eylem :

Ekran Açık / KapalıEkran açık

Kısıtlamalar :

Çağrı DurumuÇağrıda ( Çağrı yaparken makro çalışır)

Yasal Uyarı:

 1. Kitkat'ı çalıştıran Huawei Honor 6'da test edildi
 2. @Firelord, Lollipop versiyonunda çalışmadığını onaylamıştı. Lollipop / ROM / Cihazla ilgili olup olmadığını bilmiyorum. MacroDroid forumlarında, bir gönderide sadece Moto G'de tatmin edici bir şekilde çalışmamaya atıfta bulunuluyor, ancak her ikisi de Lollipop çalıştıran Samsung S5'te iyi çalıştığını onaylıyor . OP'den cihazında çalışıp çalışmadığını onaylamasını isteyin

Güzel deneyin ama maalesef işe yaramadı. Harika bir uygulama olsa da ... Meşale veya Bluetooth gibi diğer telefon ayarlarını kontrol etmeyi başardım, ancak ekranımı açık tutamadım veya yakınlık sensörünün etkisini iptal edemedim (bahsettiğiniz özel ayarlardan sonra bile).
DMEM

makro çağrılıyor. Size ve geliştiricilere, günlük e-postası gönderdim.
DMEM

Teşekkürler. Görüldü ve geliştirici yanıtladı. Tek kişilik bir takım olduğu için cevapta gecikme olabilir. Umarım çözülmüş olur
beeshyams

Ne yazık ki bir Nexus 5'te bana aşk yok.
rogerdpack

1

İlişkili gibi göründüğünden, cihazdaki Yakınlık sensörünü test ettiniz.

Takip etmeyi dene.

Menü> Ayarlar> Telefon hakkında> Teşhis> Test Cihazı> Kulak İçi Yakınlığı'na dokunun

Bu başarısız olursa, herhangi bir kapağı veya Ekran koruyucuyu çıkardığınızdan emin olun ve ardından tekrar çalışırsa, yakınlık sensörü kapatılıyor veya kapatılıyor.


1

Tasker'ı kullanma:

Profil adı: Ekran açık

Koşullar:

 1. Herhangi birini arayın, * +
 2. Yakınlık sensörü

Görevler

 1. Menü (herhangi bir başlık, herhangi bir ayar. Bu, bir menü göstermek üzere ekranı açmak içindir. İsterseniz Açılır Menüyü de kullanabilirsiniz , ancak çalışmayabilir)

 2. Ekran Zaman Aşımı (Menü açıldıktan hemen sonra ekranı açık tutmak için. İstediğiniz uygun süreye ayarlayın)

Bu benim için çalıştı ve arama sırasında ekranı aydınlatıyor. Sorununuzu çoğaltmak zor çünkü kendim yok, ama deneyebilirsiniz.

Edit: Köklenme düşünüyorsanız, sanırım birçok uygulama işe yarayacak. Ayrıca, aşağıdakileri yapma seçeneğiniz olup olmadığını da kontrol edin: ve açık kal . Telefonumda mevcut değiller, ancak sizinkinde olabilirler. Ya da belki bunun için root erişimine ihtiyacınız olacak .

Demek istediğim bu:

Ekran görüntüsü


Takip etmek için daha kolay bir şablon kullanabilir misiniz? Profilinde ne istediğini bulmalıydım (takip etmemeliydim). Izzy gibi bir şablon kullanmayı düşünün kullanımları . Anladığım her şey işe yaramadı, bu yüzden cevabınızda bir revizyon bekliyorum. Cevabı daha kolay takip edemezseniz profilinizi dışa aktarın.
Firelord

@Firelord Çok yakında yapacağım
Aman Thakkar

@AmanThakkar Şablon isteği üzerine 'Firelord' ile birlikteyim. Cevabınızda ne demek istediğinizden emin değilim. Daha 'adım adım' bir rehber takdir edecektir.
DMEM

Lütfen şimdi deneyin. Cevabımı basitleştirdim. Umarım çalışır.
Aman Thakkar

Gereken sadeleştirme şu şekilde temsil edilebilir: Profil: Olay -> Herhangi Birini Ara, Profil: Durum -> Yakınlık Sensörü. Konum farklı olabilir, ancak mesele takip etmeyi kolaylaştırmaktır. Bir kişinin Call Call veya Proximity sensörünün nerede olduğunu nasıl bilmesi gerekir?
Firelord

0

Yeesss! Aynı sorunu yaşadım ve telefonumu boşa harcamayı planladım!

Makrodroid yakınlık ile ilgili sorunu çözmeme yardım et! Yakınlık sensörü - daima söyleyin - YAKIN. Ve bir aramayı veya giriş basamağını bitiremiyorum - ekran kilitlendi.

Çözüm şu - Macrodroid'i yükleyin ve makrolar oluşturun Tetik: Yakınlık Sensörü → Yakın İşlem'i seçin: Thats all'de Ekran! Telefonum şimdi iyi çalışıyor !!!!!! Beeshyams, serin zihniniz ve büyük kalbiniz için çok teşekkür ederim! ps Botton tarafından ekran kapalı swith olabilir!


Bu ne tür bir telefon? Proksomite sensörünü bir "tetikleyici" veya "kısıtlama" (Sony Z3 Compact) olarak
ayarlasam da işe yaramıyor

Burada çalışmıyor Nexus 5
rogerdpack

0

Şubat ayında bu telefonu aldım ve geri almak için tembel oldum beri aslında bu sorunu yaşıyorum. Telefonum bugün açıklanamayacak kadar beni rahatsız ettikten sonra sony'i aramaya karar verdim ve o da benden içeri girmemi istedi - Ayarlar - Telefon hakkında (eğer orada ilk kez olursanız kabul et'i tıklayın) - Teşhis - Daha sonra test sekmesini seçmeniz gerekiyor - Kaydırma sonuna kadar aşağı inin ve 'kulak yakınlığını' seçin - Şimdi elinizi sensörün üzerine koymanız gerektiğini söyleyecektir ve titreşirse sensörünüzün tamamen işlevsel olduğu anlamına gelir. Kulak yakınlığını seçtiğiniz andan itibaren titreşirse, SENSÖRÜNÜZ ARIZALI :(

Bana wright'ı satın aldıysam, yaklaşık 14 gün boyunca sony'ye göndermem gerektiğini söyledi, böylece neyin yanlış olduğunu görebiliyorlar ve onarılabilir ise ... Bir daha asla başka bir şey satın alma hatasını yapmayacağım elma.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.