Bir telefon görüşmesi sırasında ekranımın kapanmasını nasıl önleyebilirim?


11

Bir görüşme yaptığımda ekranım X saniye sonra kapanıyor. Yarı telefon görüşmesini sonlandırmak için ayarladığım açma / kapama düğmesine basmadan tekrar açamıyorum (çünkü ekranın tekrar açılmasını sağlayamadığım zamanın yarısı). Bu "özelliği" kapatmanın bir yolu var mı?

Önemli olması halinde:

 • Telefon: Samsung Vibrant
 • İşletim Sistemi: 2.2 / FROYO.UVKA6 / 2.6.32.9

1
Konuşurken yanlışlıkla bir düğmeye basmamanız için döndü.
kyrias

Bkz. Android.stackexchange.com/questions/8667/… TL; DR - Screebl kullanın
Sparx

Bir Motorola Droid 1 cihazım var ve telefonumda, arama sırasında yüzümden çektiğimde ekran "uyanıyor". Bir ısı / hareket sensörü ya da başka bir şey olup olmadığından emin değilim, ancak Vibrant'ın Droid 1'den daha yeni olduğu düşünüldüğünde, telefonunuzun benzer şekilde çalıştığından eminim.
Cody Capella

@BigCaseyDog Basit bir ışık sensöründen başka bir şey olmayan bir yakınlık sensörü. Kapsarsanız, Android telefonu kulağınıza koyduğunuzu varsayar; bunun üzerine girişi devre dışı bırakır.
Akış

Yanıtlar:


15

Çağrılar sırasında ekranı açık tut

Bu ayar tüm telefonlarda mevcut değildir, ancak olsaydı altında olurdu: Ana Sayfa> Ayarlar> Çağrı Ayarları> [Ekran>] ...

Ancak ekranı açmanın zorluğuna gelince

Güç düğmesinin aramaları sonlandırmadığından emin olun (Ayarlar> Erişilebilirlik> Güç Düğmesi aramayı bitirir: işaretlenmediğinden emin olun)

Ardından telefonu çekip ekranı açmak için güç düğmesine basın.


Cevabınızın ikinci kısmı hile yaptı. Ben sadece "uyanmak" için ses seviyesi tuşlarını denedim sanırım; güç düğmesi de çalışır. Teşekkürler!
Joe Casadonte

3

X saniye sonra ekranın kapanacağından emin misiniz? Yakınlık sensörlü Android telefonlar genellikle kulağa takıldığında ekranı kapatır. Işık / yakınlık sensörünü açığa çıkarırsanız, Telefonun ekranı otomatik olarak açması gerekir (örn. Kulağınızdan çıkararak). Galaxy S bunu yapıyor ve sanırım Vibrant da bunu yapıyor, çünkü temel olarak aynı telefon modelleri. Diğer Android telefonlar da benzer şekilde çalışır.

Bu özelliği devre dışı bırakmanın mümkün olup olmadığından emin değilim. Öyle olsa bile, başka bir sorunla karşılaşırsınız: Dokunmatik ekranda yanlışlıkla yüzünüzün bazı bölümleriyle düğmelere basmak, takılmalara neden olabilir.


1.6'da Droid'imin de bu sorunu vardı. Telefonu yüzünüzden uzaklaştırdığınızda ekranın uyanma yüzdesi. 2.1 veya 2.2 yükseltmesi ile ortadan kalktı.
TomG

Bunun telefonumda aynı olduğundan şüpheleniyorum, sadece herhangi bir güncellemeyle
gitmedi

3

LG-P500'imde birkaç aydır aynı problemi yaşıyordum, ama düzelttim. Ekran kapağı yakınlık sensörü bölgesinde hafifçe kalktığından yakınlık sensörünün tozla kaplandığını gördüm. Temizledikten sonra tekrar iyi çalıştı.


2

Yakınlık sensörünü devre dışı bırakabilir veya sadece çağrı ayarına gidebilirsiniz ve ekranın uyanık kalmasını okuyan bir seçenek bulacaksınız.


Sanırım T-Mo bu seçeneği Çağrı Ayarları sayfasından aldı ...
Joe Casadonte

belki, ama standart bir kilidi android telefon seçeneği var.
Aadi Droid

2

Özelliğin nasıl kapatılacağından emin değilim ama Droid Eris'imi aldığımda aynı şeyi yapardı. Yandaki ses düğmelerinden birine basarsam, ekranın çağrıyı bitirmek zorunda kalmadan geri geleceğini buldum.


1

(Yakınlık sensörünün gizlendiği gidonum için evrensel bir su geçirmez çantaya telefonumu koymak için deli gibi ararken), Bluetooth'un ekrandayken bir çağrı sırasında açık kaldığını fark ettim .

Ayrıca, Brian'ın dediği gibi , "Strava" uygulaması çalışırken bir yolculuğa çıktığımda ve bir çağrı aldığımda, ekran kararıyor, ancak "geri" düğmesine basarsam, ekranla Strava'ya geri döner üzerinde.


0

Ekranı korumak ve yakınlık sensörünü devre dışı bırakmak için telefon görüşmesi yaparken başka bir program başlatın. Telefon kulağınıza yaslandığında ekran açık kalacaktır.


+1, çalışır. Arama uygulamasını arka plana koymak için ana sayfa düğmesine basmak da işe yarar, efektin kapatılması için bir saniye beklemeniz gerekir.
ce4

0

Arama gelirken dokunmatik ekranı etkinleştirirseniz, telefon yüzünüze bastırılsa bile ekran açık kalır. Örneğin, bir Google Voice çağrısını yanıtlar ve çağrıyı yanıtlamak için "1" tuşuna basmanız gerekir.

Tabii ki, bu, yüzünüze tekrar tekrar düğmelere basmanıza ve GV'nin "bu çağrı kaydediliyor" demesine ve muhtemelen telefonu kapatmanıza neden olacaktır, ancak hey, siz istediniz.


0

02-09-2013 - Bir görüşme sırasında ekran karartığında (fabrika varsayılanı olarak) çok sinir bozucu olabilir. Yeni bir Samsung Galaxy Proclaim, bir Android telefon satın aldım ve bu sorunu çözdü.

Ayarlar> Erişilebilirlik> Güç Düğmesi aramayı bitir'e gidin : işaretlenmediğinden emin olun

Sonra bir görüşme sırasında ekran kararır ve istemi numaralarına, hesap numaralarına veya herhangi bir şeye basmak için tekrar açmanız gerekir .... sadece ekranı açmak için güç düğmesine basın. Güç düğmesine basarak son aramanın işaretini kaldırdığınızdan ... ekran şimdi tekrar açılır ve aramayı sonlandırmaz. Bu yardımcı olur umarım.


1
OP'nin bu özelliği, aramayı bitirmek istediğinden ve ekranın tekrar açılmadığından açıkça kontrol ettiğini fark ettiniz. Öneriniz sadece getiriyor Yani ona kaldığı yere geri: ekranı alamıyor olmak, VE aramayı sonlandırmak için duramayacak.
Izzy

0

Bu sorunla birkaç ay yaşadım ama sonunda kırılma noktama ulaştım.

 • Google'da arama yaptı ve düzeltmeler için diğer önerileri denedi
 • Çok fazla zaman harcadığımı fark ettim ...

Bu yüzden kendime ait bir plan buldum:

 • telefonu parçaladı
 • sensörü karttan sökün
 • test etmek için telefonu açtı ve çalıştı!
 • Bir S4'üm var ve donanımımda bu sensör ses jakına da takıldı
 • Ses jakıma hala ihtiyacım vardı, bu yüzden sensörü ses jakından söktüm ve çok memnunlıkla çöp kutusuna attım
 • her şeyi tekrar bir araya getir
 • hayatımın geri kalanını daha az telefon sorunu ile yaşadım

1
Yazılım geçici çözümleri genellikle daha iyidir (bunlardan bazıları vardır).
Enigma

Nokta cevapsız: "* benim garantiyi geçersiz kıldı"
Izzy

0

cihazınız kamera özelliğini etkinleştirmek için telefonunuzu sallıyor mu? Eğer öyleyse sadece telefonu sallayın sonra kamera modundan çıkmak için geri düğmesine basın. Ayrıca bazı telefonlarda elektriğe takarken veya fişten çekerken ekran yanar.


0

Bir telefon görüşmesi sırasında LG'mde ekran karartma sorunu yaşıyorum. Önemli, çünkü gerçekten uzun konferans görüşmelerini dinlemem ve dinlemem gerekiyor ve bir soruyu cevaplamak için Sessiz'i kapatmaya hazır olmalıyım.

Belirtilen ayarları bulamadım. Tek çözümüm başka bir uygulamada olmak ve telefona gitmem gerektiğinde, 'İkinci Ekran'da arama simgesini tıklıyorum.

Yani, şimdi telefonu uyandırmak için 2 musluk yerine bir dokunuş var. Bu marjinal bir gelişme.


-1

Açıklamanızdan, yakınlık sensörünüzle ilgili bir sorun olabileceği anlaşılıyor. Bir görüşme sırasında telefonu yüzünüze koyduğunuzda yakınlık sensörü ekranı hemen kapatmalıdır. X süresinden sonra ekranı kapatma şekliniz normalde zaman aşımına uğramış gibi geliyor. Yakınlık sensörünüzün işlevselliğini test etmek için AndroSensor adlı bir uygulamayı kullanabilirsiniz . Bu aynı zamanda otomatik olarak yerine ekranın manuel olarak yeniden açılması gerektiğini de açıklar. Ayrıca, sensöre yakından bakmak isteyebilirsiniz, üzerinde düzgün çalışmasını engelleyen toz olabilir.

Diğerlerinin de belirttiği gibi, Vibrant'ın sensörü devre dışı bırakma seçeneği olmalıdır. Bu seçenek zaten işaretli mi? Bunun onunla bir ilgisi olabilir.


-1

Cyanogenmod'da yararlı olabilecek birkaç ayar buldum. Vanilya Android'de mevcut olup olmadıklarından emin değilim.

resim açıklamasını buraya girin

Ayrıca, HTC'deki yakınlık sensörü uygulaması oldukça iyidir. Ama Vibrant'tan emin değilim.


-2

Bulduğum en iyi yol, ekranı birkaç saniyeliğine örtmek ve sonra bırakmaktır. Bu, sesli postaya veya bir tuşa basmanız gereken bir özelliğe çağırıyormuş gibi aynı mimiktir. Bu, tüm özellikleri etkin tuttuğumun en iyi yoludur. BTW: Kapatmak için güç düğmesinin ayarlanmış olması garip. Bunun başka bir sorunun reklamını yapmak için ayarladığınız bir özellik olduğuna inanıyorum. Belki telefonu kapatma özelliği sorunlarının çözülmesi de buna yardımcı olacaktır?


1
O el numaralarını tekrar tekrar denedim - sevinç yok. Kapatmak için güç düğmesini ayarladım çünkü aramaları kapatmak için ekranı uyandıramadım ...
Joe Casadonte
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.