“Kart 1'e mesaj gönderilemiyor, hata 21” ne anlama geliyor?


9

Lollipop çalıştıran yeni Nexus 5X'imde Messenger ile SMS göndermeye çalışıyorum, ancak gönderme her zaman başarısız oluyor Can't send message on card 1, error 21. SMS almak ve telefon görüşmeleri yapmak işe yarar. Neler oluyor?


2
Lütfen SIM1 / 2 için mesaj servis merkezi ayarlarını kontrol edin ve Mesaj ayarlarında mesaj göndermek / almak için aynı servis merkezini kullan seçeneğinin işaretini kaldırın . Bu, her şey yolundaysa en yaygın sorundur.
MANI

Telefon faturası geciktiğinde bu hatayı aldım.
Mark Cidade

Yanıtlar:


9

Büyük olasılıkla , hedef telefon numarası yanlış biçimlendirilmiştir ; bu özellikle kişileri üçüncü taraf aracıyla alırken gerçekleşebilir.

Bu durumda, kişilerimi VCF'ye aktarmak ve ardından Gmail'den içe aktarmak için iOS için Kişiler Yedeklemem'i kullandım . Bu süreçte, bazı sayılar yanlış +61 0 4xxolması gerektiği gibi biçimlendirilmiş ve +61 4xxyukarıdaki oldukça bilgilendirici olmayan hata mesajına neden olmuştur. ( 21Hata kodu aslında operatörün ağından gelir ve Android ile böyle bir ilgisi yoktur.) Ekstraları kaldırmak 0sorunu çözdü.


-1

Yukarıda belirtilen yöntemler işe yaramıyorsa, Google messenger yerine 3. taraf SMS uygulamalarını (ör. EvolveSMS) yüklemeyi deneyebilirsiniz. Umarım yardımcı olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.