Android web tarayıcısı nasıl kapatılır (kapatılır / öldürülür)?


9

Bu soruyu okudum Android'de uygulamaları kapatmanın doğru yolu nedir? araçlarının - ama kapatmak için nasıl bilmek istiyorum yakın - Uygulama güç ve indirme sınırını kaydedin.

Gözlemlerim bana bu Backdüğmenin beni önceki sayfaya getirdiğini (sonra olmadığım bir şey olduğunu) söylerken Homebana arka planda yükleme yapılıyor. Soru şu: Tarayıcıdan nasıl çıkacağım.

Advanced Application Killer'ı denedim ama işe yaradığını sanmıyorum ...

Android 2.1'de HTC Desire kullanma


XScope tarayıcısının menüsünde bir göz atmaya değer bir "çıkış" seçeneği vardır.
Alastair

Evet, bu Dolphin Browser HD'yi kullanmaya devam etmenin tek nedeni ... aslında ana menüde, tarayıcıyı anında kapatmanıza ve bellekten çıkarmanıza izin veren bir EXIT düğmesine sahip.

Yanıtlar:


11

Tarayıcıyı kapatmanın bir yararı yoktur. Android alt sistemi cihazdaki belleği gerçekten iyi yönetir ve ihtiyaç duyduğu takdirde arka plan uygulamalarından belleği boşaltır. Anladığım gibi, bunu uygulama durumunu diskteki bir veritabanına kaydederek yapar. Uygulamayı yeniden çalıştırırsanız, durumunu veritabanındaki bilgilerden yeniden oluşturabilir.

Tarayıcının indirilmesini durdurmak istiyorsanız ve "Durdur" düğmesini göremiyorsanız, menü düğmesine basın. Bu, durdurma düğmesine basmanıza izin veren adres çubuğunu getirecektir. Adres çubuğu kaybolduysa, şansınız telefonunuzun bir şey indirmemesi olabilir, çünkü bulunduğunuz sitede Javascript yoksa öğeleri düzenli olarak yenilemesine neden olur. Eğer durum buysa, kendi başınasınız.


2

Uygulamaları elle kapatmak istememelisiniz. Geçerli sayfayı Durdur menü öğesiyle yüklemeyi durdurun ve Ana Sayfa tuşunu kullanın. Bu, uygulamayı arka planda çalışır halde bırakır, ancak güç harcamadan veya indirme sınırınızı boşa harcamadan.


tamam o zaman, bunun için bir one buttonçözüm var mı? Oldukça sık stopdüğme ekranda değil bu yüzden "kullanılabilir" yapmak zorunda ...
Radek

1
Ayrıca bir şey nasıl bellekte olduğunu ve hiçbir şey maliyeti değil kavrayamıyorum ....
Radek

@Radek @ Barfielsmv'in bunun cevabına bakınız. Ayrıca, bir şeye nasıl mal olabileceğinden emin değilim, bellekteki bir şey güç gerektirmiyor ve RAM alt sistem tarafından otomatik olarak serbest bırakılıyor.
Arda Xi

1

Uygulamalar, durumlarını _at_any_time_ depolama alanına kaydetmek ve kendilerini bu durumdan geri yüklemek için oluşturulmuştur. Ayrıca herhangi bir zamanda işletim sistemi tarafından kapatılmak üzere inşa edilmiştir (örneğin, başka bir şey için odaya ihtiyaç duyduğunda).

AFAICT, tüm uygulamalar aynı ekran yığınını paylaşır: bir uygulamanın başka bir sayfanın üzerinden "açılması", yığına ek sayfalar ekler. Geri düğmesi yalnızca en üstteki sayfayı açar. Ana Sayfa düğmesi tüm sayfaları yığından çıkar.

Uygulamalar hala çalışıyor ve yönlendirildiği şekilde yazıldıysa, onları tekrar açtığınızda önceki durumlarını koruyacak. Saklanan bir uygulama ile arka planda bekleyen bir uygulama arasındaki fark, bir masaüstü işletim sisteminden daha azdır.

Şerefe


1

Tarayıcınızda yeni bir sekme / pencere açın. Yeni başlattığınız pencere / sekme dışında, kullandığınız sekmeyi ve açık olan diğerlerini kapatın; bu yalnızca sizi ana sayfanız olması gereken yeni sekme / pencere ile bırakmalıdır. Şimdi geri oku kullanın. Bu, pencerelerden etkili bir şekilde çıkar ve herhangi bir java sorununu da çözer.


0

Android tasarımları, uygulamadan 'uzaklaştığında' uygulamanın hızlı bir başlangıç ​​ve arka plan müziği çalma vb. İçin çalışmaya devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Bu, istediğiniz şey android doğasına karşı olduğu anlamına gelir. Uygulamalar, 'kapat düğmesini' tıkladıktan sonra kendilerini kapatmayı seçebilirler. Uygulamalar kendi çözümlerini bulmak zorunda olduklarından 'tek tuşla çözüm' olmadığını hayal edebilirsiniz.

Bir taskkiller kullanmak bu sorun için bir çözümdür. Widget listesinde tek bir program performans ve pil artırmak için tüm gereksiz uygulamaları öldürmek için büyük bir yardımcıdır. Advanced Task Killer'ı en çok kullandığım uygulamaları korumak, ancak diğer nadiren kullanılan uygulamaları kapatmak için kullanıyorum.

Kapat düğmesi olan bir tarayıcı olabilir, ancak kullandığımın kapat düğmesi yoktur. Son ziyaret ettiğim sayfayı tekrar açık tutmak hoş bir özellik.


ancak son ziyaret edilen sayfa kendisini yeniden yüklememelidir :-) Aksi takdirde hoş olmayan bir özellik olabilir :-)
Radek

Denedim Advanced Task Killerama uygulamalar hala bellekte ..
Radek

1
Görev katili kullanmak, pil ömründe bilinen bir kayıp nedenidir. Telefonunuzun çalıştığı linux çekirdeği, kendini yönetmede sizden çok daha iyidir. Cihazınızın hızlı olduğundan emin olmak için RAM'in mümkün olduğunca fazla uygulamasını dolduracaktır. Daha fazla RAM gerekiyorsa, kullanılmayan uygulamaları güvenli bir şekilde kapatmaya çalışır. Google arama sonuçlarında nedenini belirten tonlarca makale var, burada rastgele bir tane var: geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android
Jake Wharton

1
Yani siz söylediğiniz şey, bir bellek hopu cut dağınıklığı oyununu hafızada tuttuğumda cihazımın daha iyi çalışması gerektiğini söyledi. Saçmalık. Bir görev katili kullanırken sonuçlarının ne kadar iyi olduğunu söyleyen bir ton google arama sonucu var ve verilen açıklama, öldürme işlemlerinin neden daha fazla pil kullandığını ('yeniden başlatma' kodu ve mermory / ağdan yükleme olmalı) açıklamıyor bile
Barfieldmv

Ben sadece bu soruya geldim - sonuçta ben 'internet' uygulaması DURDURULMADI iken geri basarak (aktif uygulama sayacı bir azaltılır) her uygulama telefonumda garip buluyorum. Bellek yönetimi çok iyi ise (ve denemek isterim, aklınızda olsun), ben çok daha fazla program sadece ana ekrana (aslında uygulamayı durdurma yerine) geri dönmek için beklenir. İnternet uygulamasının çalışır durumda kalması gerektiğini gerçekten görmüyorum - ister pil tüketsin ya da kullanmasın.
Edelcom

0

Tarayıcı girişini son uygulamalar menüsünden kaldırmak, tarayıcıyı demek istediğiniz anlamda öldürür , ancak devam eden indirme işlemlerini durdurmaz. Bunun için, indirme bildirimini üzerinde "Uygulama bilgisi" bulunan küçük bir menü görünene kadar basılı tutun, o girişe dokunun ve açılan ekranda "Zorla Durdur" a basın. İndirme işleminden sorumlu uygulama yerel indirme yöneticisiyse, indirme işleminin otomatik olarak devam etmesini önlemek için önbelleğini (belki de verileri bile) temizleyin. Bu, Marshmallow'un altındaki Android sürümleri için geçerlidir.


-1

satır içi araç çubuğu görünene kadar tarayıcı simgesini basılı tutun, uygulama bilgisi simgesine basın, orada "zorla durdurmaya" basabilirsiniz


3
Bunun yalnızca belirli cihazlarda veya Android'in belirli sürümlerinde çalıştığını düşünüyorum. Daha fazla ayrıntı sağlamak için bunu genişletmek isteyebilirsiniz, çünkü bu gördüğüm cihazların çoğunda kesinlikle mevcut değil.
eldarerathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.