SD kart, bilgisayara bağlandığında dosyaları göstermiyor


25

Telefonum MOTOROLA G3 (2015) Marshmallow olarak güncellendiğinde, PC'ye bağlanıldığında dosya gösterilmiyor. Bağlanırken, seçenekleri yalnızca charing, PTP, MTP, MIDI olarak gösterir. MTP'yi seçtiğimde harici kartı gösteriyor, ancak dahili belleğin algılandığı ve tüm dosyaların gösterildiği içeriği göstermiyor.

Yanıtlar:


30

Bu, tartışılan ve düzeltilmesi kolay bir hatadır ... USB kablosunu çıkarın, Ayarlar, Uygulamalar ve Sistem Uygulamalarını Göster seçeneğine gidin ve Harici Depolama ve Medya Depolama alanını bulun ve her birindeki verileri ve önbelleği temizleyin ve yeniden başlatın, sonra 5 dakika verin Ortam veritabanlarını yeniden oluşturmak için tam açılıştan sonra, USB'ye bağlanın ve MTP'yi seçin. Gitmek iyi olmalı.

EDIT: SD kartın çok sayıda (medya) dosyası içerdiği bazı durumlarda, veritabanlarının yeniden oluşturulması 5 dakikadan uzun sürebilir. Telefonda bu veritabanı durumunun oluşup oluşmadığını görmenin bir yolu yoktur, bu yüzden bazen sadece sabırlı olmanız gerekir.

Ayrıca, bazı kullanıcıların, bunun kendi başına yeterli olmadığını belirttiklerini, ancak bazen sistemin önbellek bölümünün silinmesi ve yeniden oluşturulması gerektiğini de unutmayın. Bu işlemi Moto'dan yapmak için resmi talimatlar burada . Bu işlemin önemli zaman alabileceğini unutmayın ... 5-15 dakika, bazen daha da uzun, işlemi durdurmaz.


2
SD kartı (16GB) dahili depolama olarak dönüştürüyorum, ancak şimdi bilgisayara bağlandığımda yalnızca dahili depolama alanını gösteriyor (8GB). Bilgisayarımdan "sd kartım" a nasıl kopyalayabilirim?
truongnm,

1
@truongnm Bu yorum doğrudan bu soru veya cevap ile ilgili değildir. Farklı bir sorunuz varsa, lütfen tüm ilgili detayları içeren ayrı bir soruda sorun. Bu bir tartışma forumu değil.
acejavelin

1
Tüm bunları yaptım, hala sadece harici kart gösteriliyor. Ubuntu'ya bağlanıldığında harici kart ve içeriği gösterir. Sorun Windows'da, USB sürücülerini yükledim, güncelledim ve sorun giderdim. Hala hiçbir şey olmuyor ..
Sajin Shereef

1
Hem "Harici Depolama" (İtalyancada "Archivio esterno") hem de "Medya Depolama" (İtalyancada "Archivio contenuti") uygulamaları için önbellek ve verileri sildim. Telefonu kapattım. Tekrar açtım. USB şarj modundan MTP'ye, ardından tekrar USB şarj moduna, sonra MTP'ye değiştirildi. Yine de aynı sorun, SD kartın içeriği görünmüyor ... :( GÜNCELLEME: birkaç dakika sonra, içerik sonunda gösteriliyor !!!!
MDT

1
17.85 GB veri dolu 32 GB SanDisk SD kart içeren ve yeniden başlattıktan hemen sonra 20 dakika bekleyen LG G3 6.0 üzerinde çalıştığı onaylandı .
Eido95

7

Sürücülerin yüklenmesinden yaklaşık 4 saat sonra, verileri ve uygulamaların önbelleğini silerek, önbellek bölümünü silerek vb.

Çözümün sadece USB seçeneğini Chargingbilgisayara bağlıyken 'MTP' den USB seçeneğine değiştirmek olduğunu gördüm , sonra hala bağlıyken USB seçeneğini bir MTPkez daha değiştirin, işte!

Düzenleme: USB seçeneklerini bulma, aygıtlar arasında değişebilir. Samsung Galaxy cihazlarında, bildirim çubuğuna dokunup aşağı sürükleyin, ardından "<Her yerde-cihaz- tipi- the- telefon-" - aynı anda - bağlı -> "olarak dokunun.


1
Bu ayar nerde, dua et? : - /
zaTricky

0

Motorola güncellemesinden sonra çalışır ..


2
Aynı sorunla diğer ziyaretçilere yardımcı olmak için biraz daha ayrıntı verebilir misiniz? Cevabınızı, sizin için çalışan yapı numarasını verecek şekilde düzenleyebilirseniz , bu, insanların güncellemenin onlar için düzeltmesi gerekip gerekmediğini söylemesini sağlar.
Dan Hulme,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.