Telefonumun hangi wifi yonga setine sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim?


14

LG Optimus One telefonum var (model LG-P500h). Telefonumun hangi wifi yonga setine sahip olduğunu nasıl öğrenebilirim? Tüm telefonlar için genel bir mekanizma var mı?


2
Cevabı bilmiyorum, ama ... Bu, burada beğendiğimiz soruların mükemmel bir örneğidir. Belirli bir sorunun nasıl çözüleceğini soruyor ve gelecekteki okuyucular için uygulanabilirliği var.
ale

Yonga seti modelini CPU-Z uygulamasında 'Aygıt' altında görebilirsiniz. Bunu Google'a yazın ve sizi 'WiFi' bağlantısını da belirten bir özellik sayfasına götürüp götürmediğine bakın.
elig

Yanıtlar:


4

Bazı özel programlar olmadan, her zaman vardır dmesg.

Kablosuz bağlantıyı açın, ardından dmesgbir terminalde çalıştırın / adb shell/ ConnectBot. Dosyanın sonuna doğru kablosuz cihazınızla ilgili hata ayıklama ifadeleri göreceksiniz.

dmesg | grep -i lan meşgul kutunuz yüklüyse yararlı olabilir.

Bunun gibi çizgiler alıyorum:

TIWLAN: 1251 PG 1.2
tiwlan0: no IPv6 routers present

Birincisi kendi başına ilginç değil, ikincisi ağ bağdaştırıcıları için sürücü adlandırma kuralı nedeniyle "ağ bağdaştırıcısı" diye bağırıyor. "tiwlan0" OpenBSD'nin adlandırma kuralına Linux'un (Linux yerel sürücüleri sadece wlan0 derdi) daha yakın ama beklenmedik değil.

Daha sonra birkaç web araması - ve evet, bu bir TI kablosuz çipi .


2

Herhangi bir telefon için çalışacak kesin yangın yöntemi, kasayı açmak, fişlerin adını ve parça numarasını yazmak ve daha sonra bunları tek tek araştırmaktır. Bu, işlem sırasında telefonunuza zarar verebileceğinizden bahsetmemek için oldukça yoğun olabilir. Üreticiler genellikle ürünleri için parça listesini yayınlamazlar. Ürün teknik özellik sayfasında CPU türü bulunabilir (telefonunuzda Qualcomm MSM7227). Ayrıca GPU'yu da listeleyebilirler (LG Optimus One P500 için Qualcomm Adreno 200). Buna rağmen garanti yok.

İsuppli.com adresindeki kullanıcılar donanım sökme ve parçaları envanterleme. Raporlarının çoğunu ödemek zorundasınız, ancak bazıları ücretsiz olarak yayınlanıyor.

Çoğu el cihazı Texas Instruments, Broadcom, Royal Philips Electronics veya Atheros Communications'dan bir yonga kullanır. Bu çip makinesi adlarını filtre olarak kullanmak, ahizenizdeki belirli çipi sıfırlamanıza yardımcı olabilir.


0

Sadece kullanılan dmesgbir terminal emülatör komuta ve ben adlandırılmış bir şey bulana kadar kaydırılan bcm432x...ve wlan. Bunu düşün. Lg p500'üm var.


0

Google Play'de Wi Mark BenchMark Reseptör kullanın. VEYA https://www.youtube.com/watch?v=rQtxZ4MbaFA


Daha fazla ayrıntı ekleyebilir misiniz lütfen? Birincisi, söz konusu uygulamayı nerede bulacağınız (bir bağlantı en yararlı olacaktır). İkincisi: Youtube bağlantısı ne için? Herkes ona erişemez (örneğin güvenlik duvarları veya Çin duvarları nedeniyle), bu nedenle birkaç açıklayıcı kelime eşlik etmelidir. Bu bağlamda, bağlantıların ölebileceğini de unutmayın (ve "telif hakkı" sorunları için çevrimdışı çekilen Youtube videoları).
Izzy

Ne yazık ki henüz wifi yongaseti tespit ettiği bir telefon bulamadım.
William

-1

Ben sadece "ne jingset galaxy j100 nedir" googled (benim telefon) bazı okuma yaptı ve cevap var ..... fyi bu marvell tarafından chipset var ... Ve seninki, LG bir Qualcomm msm 7227 var


Daha önce gönderdiğiniz yinelenen yanıtı sildim. Gelecekte, yanıtınıza daha fazla bilgi eklemek isterseniz, düzenle bağlantısını kullanarak bunu düzenleyebilirsiniz . Sadece ikinci bir cevap göndermeyin, çünkü bu karışıklığa yol açacaktır.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.