Apkmirror.com güvenli midir?


46

Google Play'i apkmirror.com adresinden indirip yüklemek güvenli midir ? Bunun güvenli bir indirme olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim?

backstory:

Orijinal Samsung Galaxy Tab'ımı fabrika ayarlarına sıfırlamak zorunda kaldım, çünkü başlatmayı reddetti. Sıfırlamadan sonra, Google Play'de güncelleme yapamadım. Her denediğimde, '(işlem com.android.vending) çalışmayı durdurdu' ile çakışıyor.

Siteye birden fazla referans gördüm, ancak Google’dan resmi bir şey görmedim.


www.apkmirror.eu, tarayıcınızı kilitleyen ve para isteyen bir sitedir. Hangisini kullandığına dikkat et.
Şam

2
www.apkmirror.eu ile apkmirror.com arasında bir ilişki yok ... Açıkçası, .eu sitesinin "gerçek" apkmirror veya Android Polisi ile bağlantısı yok.
acejavelin

Yanıtlar:


39

Apkmirror.com, en büyük Android haber sitelerinden biri olan AndroidPolice.com'un arkasındaki aynı kişiler tarafından yönetiliyor. Tüm yüklemelere manuel olarak onaylanır ve onaylanır ve yalnızca ücretsiz uygulamalara izin verilir, böylece herhangi bir 'çatlak' veya 'warez' bulamazsınız.

Oyun Mağazasını kurduğunuz için, yalnızca şu anda yüklü sürümüyle aynı tuşla işaretlenmiş bir apk, uygulamayı yükseltebilecektir, bu nedenle indirdiğiniz apk'nin ek bir doğrulaması olacaktır. Bu nedenle, uygulamayı Apkmirror.com adresinden indirirseniz güvende olmalısınız.

Şahsen, bu siteleri indirmek için güvendiğim tek sitelerden biri.


9
APKMirror'da mevcut olan APK’nin Google Play Store’da mevcut olduğunu nasıl doğrulayabiliriz? Bir yöntem sunabilir misin? Cevabınız güvene dayanır ve güven, bir çok kullanıcı bazı ürünlere alışınca yararlanan ve faydalanan bir şeydir . // (* ell ve * enovo'nun, müşterilere gönderdikleri bilgisayarlarda sahte SSL sertifikaları kullanarak müşterilerin güvenini sattığını unutmayın. Belirli bölgelerdeki çok büyük şirketler.)
Firelord

Apk Google Play'de bir kopyasını yoksa, o zaman bu çok zor. Bunu yaparsanız, MD5 sağlama toplamının her iki uygulama için eşleştiğini doğrulayabilirsiniz. Yine de haklısın, güvene bağlı. Sitenin yalnızca indirme uygulamalarına izin vermek için var olduğu düşünüldüğünde, dosyaların güvenli olduğuna dair herhangi bir şüphe, sitenin Android topluluğuna ve muhtemelen hem de AndroidPolice.com ve Apkmirror.com'un sonuna kadar çok güven kaybına neden olacağından şüphelenmektedir.
bmdixon

1
@bmdixon Uygulama Google’ın anahtarıyla imzalanırsa kesinlikle yasal olduğunu onaylayabilir misiniz? Bu benim cihazımda tüm uygulamaları kontrol eden bir uygulama olması beni çok dikkatli yapıyor.
David

4
Google’ın anahtarı ile imzalanmışsa o zaman neredeyse kesinlikle yasaldır. Bir başkası Google’ın anahtarını ele geçirirse, uygulamayı kullanarak uygulamaları imzalamak mümkün olur ancak bu , yalnızca Play Store için değil, tüm android için büyük bir güvenlik riski oluşturur. Hiç kimsenin Google’ın anahtarına erişmediğinden emin olabilirsiniz.
bmdixon

1
Daha fazla özgürlük için F-Droid var
beppe9000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.