Marshmallow'da tarih ve saat biçimini nasıl değiştirebilirim?


16

Android 6.0.1, yama seviyesi Ocak 2016 ile bir Nexus 5X kullanıyorum. Sistem dilini İngilizce olarak değiştirmek istiyorum, ancak yerel tarih formatımı korumak istiyorum. Marshmallow'dan önceki sürümlerde, tarih biçimini ayarlama seçeneği vardı, ancak artık bulabiliyorum ...

Kullanıcı arabirimi dilini İngilizce ve tarih biçimini GG.AA.YYYY veya YYYY-AA-GG olarak nasıl ayarlarım?


Son zamanlarda telefonumda android hatmi indirdim ve dil için seçmek için sadece bir İngilizce var, ancak klavye girişi için İngilizce İngiltere, İngilizce ABD veya İngilizce AU seçebilirsiniz. Maalesef klavye girişini ABD'den başka bir İngilizce olarak değiştirmek tarih biçimini ABD mizanpajı mm / gg / yyyy'den değiştirmez. Başka bir dil seçmek düzeni değiştirir, ancak seçilebilecek tek İngilizce ABD sürümü olmalıdır.

Yanıtlar:


13

Android Marshmallow'da tarih biçimini değiştiremezsiniz. Bunun yerine, bölgenize uygun olanı otomatik olarak seçer.

Sizin durumunuzda, İngilizce (ABD) varyantı değil, İngilizce (İngiltere) varyantını istiyorsunuz gibi görünüyor. Dil ayarlarına gidin ve değiştirin. Sadece Amerikalıların MM / DD / YYYY varyantını kullandığından emin olduğum için başka herhangi bir İngiliz varyantı çalışmalıdır.


5
Ancak gg / aa / yyyy de aklı başında değil. ISO 8601 tarihlerini nasıl alabilirim (yyyy-aa-gg)?
mirabilos

3
Uygun standart format olan ISO formatını istiyorum. Android'in tarihi seçebileceği en kötü formatta görüntülediğinde doğru tahmin ettiğini sanmıyorum. Biçimi seçmesine izin verilmemesi gerektiğine ve sistemin bu tercihleri ​​tahmin edebileceğine karar veren kişi, yazılım tasarımı ve geliştirme hakkında gerçekten fazla bir şey bilmiyor.
Pablo Ariel

0

Aynı sorunu yaşıyordum. Dil ayarlarına gidin ve İngilizce (ABD) ayarlarınızı kontrol edin.


2
Bu tarih biçimini aklı başında bir şeyle nasıl değiştirir?
Max Ried

3
@MaxRied Bence İngilizce (Birleşik Krallık) ve diğer bazı İngilizce yerel diller DD-MM-YYYY kullanırken, greg İngilizce (ABD) MM-DD-YYYY kullandığına dikkat çekmeye çalışıyor. ABD dışındaki bir İngilizce yerel ayarı ihtiyaçlarınızı başka şekillerde karşılıyorsa, istediğiniz tarih biçimini almak için bu dili seçebilirsiniz.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.