Tasker / locale'in pil ömrü üzerinde nasıl bir etkisi vardır?


Yanıtlar:


4

Locale için, hem GPS hem de Wifi tetikleyicileri pili daha hızlı boşaltabilir.

Konum koşulunun çapını yaklaşık 2 km olarak ayarlarsanız, Locale'in yerleşik konum durumu GPS olmayan hücre kulelerini dikkate alabilir.

Konumu belirlemek için hücre kuleleri kullanan bir Yerel ayar eklentisi olan "Konum (enerji tasarrufu)" da vardır. Telefonun zaten kuleleri dinlemesinden faydalanıyor. Enerji tasarruflu konumu kullanmanın en büyük dezavantajı, çok sayıda yüksek binaya sahip büyük bir şehir merkezinde olduğu gibi hücre kuleleri ile yoğun bir bölgede olduğunuzdadır (özellikle telefonun çok sayıda kulenin göründüğü yerlerde daha yüksekte çalışıyorsanız). .


5

Ben Locale'in geliştiricisiyim.

Pil ömrü, kapsamlı bir şekilde test ettiğimiz önemli bir metriktir. Locale'de pil üzerinde gerçek bir etkisi olan tek özellik Konum koşuludur. Bu yazı yazılırken, Locale 1.4.3'teki Konum koşulu, pilin% 3'ünü veya daha azını kullanırken ortalama 4 dakika içinde 100 metrelik konum değişikliklerini doğru bir şekilde algılayabilir.

Yerel Ayar'ı Wi-Fi veya Bluetooth'u açıp kapatacak şekilde yapılandırdıysanız, pil yapılandırması tam yapılandırmaya bağlı olarak gerçekten artabilir.


2
"Pilin% 3'ü veya daha azı" ile ne demek istiyorsun? Bu, her bir düzeltme için pilinizin% 3'ü, arka plan boşta işlemlerinin% 3'ü daha fazla, 4 dakikada% 3, saatte% 3, günde% 3 veya başka bir şey mi?
GAThrawn

2
Pil ömrünü bir G1, Droid 1, Nexus One, Nexus S, Evo 4G ve bir Dövme'de (artı zaman zaman diğer ahizelerde) test ediyoruz. Yerel Ayarı, 100 metrelik yaklaşık 5 farklı konum da dahil olmak üzere tüm yerleşik koşulları ve ayarları kullanarak ayarladık. Wi-Fi, Bluetooth kapalı, 3G açık, GPS açık, arka plan senkronizasyonunu açıyoruz. Locale'i açıyoruz ve telefonu birkaç gün yalnız bırakıyoruz, ancak konumlar arasında taşıyoruz. Bu testte, Locale toplam pilin% 3'ünü kullanır. Gerçekten web'e göz atıyorsanız, arama yapıyorsanız vb., Locale'in pil kullanımı esasen% 0 olacaktır.
Yerel Ayar Desteği

4

Uzun süredir Locale kullanıcısıyım ve oldukça yeni bir Tasker kullanıcısıyım. Her ikisinin de cihazımı otomatik olarak yönetmede çok yardımcı araçlar olduğunu düşünüyorum.

Locale'i GPS ile ilgili tüm görevler için kullanıyorum. Çalışma saatleri arasında çalışırken titreşim. Uyku saatlerinde evde sessiz. Tasker'ı ilk kurduğumda, bu profilleri aştım ve yoklama ayarlarını nasıl değiştirirsem değiştireyim pil ömrünün önemli ölçüde azaldığını gördüm.

Tasker, kurulumumda daha çok bir eylem / yanıt uygulamasıdır. Car Dock'a yerleştirildiğinde Tasker, Car Home uygulamasını otomatik olarak doldurur, Bluetooth'u etkinleştirir ve Google Navigasyon'u başlatır. Kulaklıklar takıldığında, Cubed müzik çaları başlatın. Bilgisayarın USB kablosu takılıyken tüm bildirimlerde titreşimi devre dışı bırakın.

Her ikisini de çalıştırmayı veya her ikisini de ödemeyi umursamıyorum ama Tasker'da her şeyi başaramadığım için hayal kırıklığına uğradım. Çift kurulum bana tek başına Tasker'ı çalıştırmaktan en az% 30 daha fazla pil ömrü sağlıyor.

Tasker'ı seçerseniz, GPS ve ağ tabanlı konumun yoklama sıklığını denediğinizden emin olun. Bu aynı zamanda pil kullanımını önemli ölçüde değiştirmeye yardımcı olur.


3

Olayları GPS koordinatları (ve muhtemelen wifi) ile tetiklerseniz, diğer GPS uygulamalarının yaptığı gibi pilinizi önemli ölçüde tüketir.

Olayları tarihe / saate vb. Göre tetiklerseniz, minimum pil azalması yaşarsınız. Genellikle bu uygulamaların faydaları herhangi bir olumsuzluğun ötesindedir, yani piliniz azaldığında parlaklığınızı azaltmak veya ekran zaman aşımını azaltmak.


1
Evet. Pil gücüyle çalışırken telefonumun senkronizasyon özelliğini kapatmak için tasker kullanıyorum; pil ömrünü belirgin şekilde uzatır.
offby1

3

sensör tabanlı profiller kullanırken bunları sensör tabanlı olmayanlarla birleştirin.

gibi sadece ışık seviyesini kontrol edecek ve ekranı ayarlayacak bir profil kullanmayın .. 'Ekran Açık' ve birkaç dakika bekleme süresi ile birleştirin .. ve zaten bu seviyeye sahipse seviyeyi değiştirmesine izin vermeyin ..

pil kullanımı kullanıcının elinde. ek pil kullanıyorsa, oluşturduğunuz her profili kontrol edin ve varsa .. değiştirin.

konumunuzu her zaman gps yerine hücre üzerinde kontrol ettirin ve daha fazla doğruluk gerekiyorsa, yine de gps'inizin hücre tarafından tetiklenmesini sağlayın .. böylece gps'yi açacak bir alana yakın olursunuz .. uygulamanızı tetikleyin ... ve uygulama öldürüldüğünde GPS'yi kapatır ...

yakın hücreyi yapılandırırken, en az bir dakika 'dolaşmasına' izin verin, böylece gerekli tüm hücreleri elde edersiniz.

bu tür görevler tasker'ı gerçek bir pil tasarrufu yapacaktır.


2

Locale'i WiFi'yi açmak ve konuma göre 2g'ye geçmek için kullanıyorum ve pil ömrünün arttığını gördüm. Bu benim Köklü g1 / CM5 ve ayrıca g2 / CM6'mda oldu.

G2'mde, WiFi'yi evde tutmak ve işteyken 2g'a dönmek pil ömrünü çok artırır. İşteyken de Senkronizasyonu kapatıyorum.


2

As Yerel , Tasker pil tüketimini en aza indirmek için çalışır. Tabii ki, GPS konumu kullanılıyorsa, mevcut konumu kalıcı olarak güncellerken çok fazla pil tüketen GPS'i kontrol etmesi gerekir. Ancak bu sorunun kolay bir çözümü var.

Konum koşullarını birleştirmek, tasarrufun devreye girebileceği yerdir:

  • Yalnızca ham bir konuma ihtiyacınız varsa, Cell Near koşuluyla kalın . Hücreler telefon sorunları için sistem tarafından bilindiğinden, bunun için "ekstra güç" gerekmez.
  • Eğer Hücre yakınlarında ağ tabanlı konumu ile gidiyor, tam yeterli değildir biraz daha doğrudur - bu da biraz daha fazla pil gücü gerektirir bile.
  • Mümkün olduğunca doğru bir konuma ihtiyacınız varsa koşulları birleştirin. Ham konum için bir Cell Near koşulu koyun ve daha fazla doğruluk için bir GPS konumu ekleyin. Tasker , GPS'i yalnızca Cell Near koşulu eşleştiğinde kullanır. Bu şekilde iki dünyanın en iyisine sahip olursunuz: Yapılandırılmış konumlara yakın değilken enerji tasarrufu ve istenen eylemi tetikleme hassasiyeti.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.