Android'de varsayılan Google Drive PDF görüntüleyiciyi nasıl değiştirebilirim?


16

PDF'leri telefonuma indirmeye ve doğrudan indirilenler klasörüme kaydetmeye alışkınım. Ancak son zamanlarda, PDF'leri her indirdiğimde Google Drive görüntüleyici ortaya çıkıyor. Google Drive görüntüleyicide bir indirme seçeneği olduğunu biliyorum. Ancak dosyayı açtığımda, okuyabilecek hiçbir uygulama olmadığını bildiriyor. PDF'leri okumak için kullandığım Acrobat ve Drive'ım var.

Yaptığım bazı araştırmalardan, Google Drive güncellemesinin PDF'leri açmak için varsayılanı olduğunu düşünüyorum. Varsayılanları kontrol ettim, bir tane yoktu. Geçici bir çözüm olarak Google Drive güncellemesini kaldırdım.

Sanırım varsayılanları yanlışlıkla değiştirdim (daha önce bir tane atamadım). Bunu nasıl değiştirebilirim?

Telefonum bir Samsung S5. Bunun için Chrome kullanıyorum.


Şu anda hangi işletim sistemi sürümü çalışıyor?
Chahk


1
Google pdf görüntüleyici denilen bir uygulama ve sürücü içinde farklı olan sürücü pdf görüntüleyici denilen bir işlev olduğunu unutmayın. İlki uygulama yöneticisinden ayrılabilir.
Santropedro

Yanıtlar:


9

Android'de Firefox'u kullanırken de aynı sorunu yaşadım - tamamen çıldırdı - ama düzelttim.

Google Drive'ı yükledikten sonra pdfs'ye yaptığım tüm bağlantılar Google Drive PDF Viewer ile açılır.

Firefox'ta, konum çubuğundaki config: adresine gidip "browser.download.preferred.application / pdf" yi bulup orada bir Reset yapıyorum.

Bir pdf bağlantısını bir dahaki sefere indirdiğimde Google Drive PDF Viewer'ı indirme veya kullanma seçeneğim oldu.

Chrome'da, bir yerlerde kaputun altında olmamalı mı?

Btw, Firefox'taki "browser.download.preferred.application / pdf" yalnızca bir seçim yapıldıktan sonra, bu durumda Google Drive'ın yüklenmesi ile zorlanıyor gibi görünüyor. Eski tarayıcı savaşlarının kızartıcı olduğu anlaşılıyor.


7

Google PDF Viewer uygulaması için varsayılanları temizlemeyi deneyin. Bunu Android 4.x - 5.x üzerinde aşağıdakileri yaparak yapabilirsiniz:

 1. Ayarlar -> Uygulamalar -> Tümü'ne gidin.
 2. Google PDF Viewer uygulamasına ilerleyin ve üzerine dokunun.
 3. Varsayılan olarak başlat bölümüne gidin ve "Varsayılanları Temizle" düğmesine dokunun.

Bir dahaki sefere PDF açmaya çalıştığınızda, bir pop-up size PDF görüntülemeyi işleyen tüm yüklü uygulamaların seçeneklerini sunmalıdır.


5
Benim için ayrı bir PDF görüntüleyici uygulaması yok ve Drive için varsayılanları temizlemek yardımcı olmuyor.
wizzard0

Drive uygulamasını devre dışı bırakmak, Adobe PDF'yi ve fbreader'ı yüklemiş olsam bile "dosyayı açamaz"
wizzard0

1

Bu sorunu Android 7.0 Nougat'ta yaşadım. Bir pdf / drop box bağlantısında yanlışlıkla tıkladım Drive PDF Viewer'ı varsayılan olarak ayarlayın.

Diğerlerine benzer .. Bunu Nougat'ta düzeltmek için.

Varsayılan olarak Ayarlar-> Uygulamalar-> Tümü>> Sürücü Açma'ya gitmelisiniz (biraz zor)

"Varsayılanları Temizle" devre dışı bırakılabilir, ancak ilk giriş "Desteklenen bağlantıları aç". Bir değere ayarlanacak, "Bu uygulamada aç" dışında bir değere ayarlayın. "Her seferinde sor" olarak ayarladım.

Bu yardımcı olur umarım.


1

Ayarlar> Uygulamalar ve Bildirimler> Tüm uygulamaları görün> Drive> Varsayılan olarak aç> Varsayılanı temizle'ye gittim. Bu benim için çalıştı. Şimdi PDF'leri açarken hangi uygulamayı kullanmak istediğimi soruyorum.

Google Pixel 2 kullanıyorum


0

Google Drive varsayılanlarını temizlemeniz gerekeceğine inanıyorum. PDF görüntüleyiciyi oyun mağazasından yüklediniz mi? Eğer varsa, varsayılanlarını mutlaka temizlemelisiniz.

 1. Ayarlara git
 2. Sonra Varsayılan Uygulamalar
 3. Ardından Google Drive uygulamasını ve adların sağındaki Google Drive PDF Viewer uygulamasını temizle düğmesini tıklayın

Bu videoyu takip etmekte fayda olabilir.


Varsayılan uygulama ayarlarını bulamadıysanız, bunun nedeni android'in farklı bir sürümünde olmanız olabilir, bu durumda ayarlar menüsünde sadece "Uygulamalar" altında da bulabilirsiniz.


Bunu Web uygulamalarına gönderdiğiniz için üzgünüm, Android Meraklıları olduğunu bilmiyordum. Soruyu açıklığa kavuşturmak için düzenledi.
K. Maglabe

0

Ayrıca Google sürücü güncellemesini uygulama ayarlarından da kaldırabilirsiniz.


1
Pek sayılmaz. Uygulama Yöneticisi'nden indirilen uygulamalardaki güncellemeleri geri alabilmek hoş olurdu , ancak seçeneğimiz sistem dışı uygulamalarda tamamen kaldırmaktır.
Aaron Gillion

1
@AaronGillion, bir S5 için Google Drive bir sistem uygulamasıdır. OEM varsayılan GApps paketinin bir parçasıdır.
Tamoghna Chowdhury

0

Firefox'u yükleyin ve bir PDF dosyası indirin, açmak için varsayılan bir uygulama seçmenizi isteyeceğim, bundan sonra seçtiğiniz PDF'de tüm PDF'ler açılacak


0

Bu benim için işe yaradı. Diğer kuyuların hiçbiri işe yaramadı. https://productforums.google.com/forum/m/#!topic/chrome/u8xuBHFzHuo

Benim durumumda bu talimatlar, tabletimle birlikte gelen eski krom sürümüne geri döndüğüm anlamına geliyordu. Chrome'un bu eski sürümünde bir PDF dosyasına tıkladığımda ve izleyici seçimim istendiğinde, her seferinde kullanılacak Google olmayan bir şeyi kesinlikle seçtim. PDF dosyasını seçtiğiniz görüntüleyicimde görüntüleyebildim ve indirme klasörümde bir PDF dosyası aldım.

Bu talimatlara eklemem gereken adım, onları izledikten sonra kromu en son sürüme güncellemeyi denemem. PDF görüntüleyicinin yeni tercihi hala yerinde. Google görüntüleyiciye geri dönmediğim sürece varsayılan görüntüleyicimi tekrar değiştirebilmeliyim.


1
Lütfen sadece bağlantı vermek yerine tüm adımları ekleyin
KCD

0

Drive pdf görüntüleyici, uygulamalarda görülemez> go> allapps> drive> afte, gerekli tüm açık varsayılanları yaparak

Sürücüyü devre dışı bırak ve telefonu yeniden başlat Başladığınızda tüm varsayılanlar kaybolacak ve sürücüyü yeniden etkinleştirecektir


0

Ayarlar -> Uygulamalar'a gidin

Varsayılan olarak PDF'ler için Drive pdf görüntüleyicisini kullanan uygulamayı seçin. Örneğin: ES Dosya Gezgini

Depolamaya gidin ve daha sonra temiz verilere dokunun. Bu benim için çalıştı.


0

Ayarlar → Uygulamalar → Drive → İzinler → Depolama'ya gidin

Google diski için depolama izni verin.

IMG:

Pdf açmama sorunumu çözdüm.


0

Asus tablette Android 7.0.

Daha önce kullanılan bir dizi seçeneği denedim, ancak hiçbiri daha önce cihazda ayarlanan varsayılan pdf görüntüleyiciyi kullanmak için krom almaya çalıştı (benim durumumda, Foxit ... "kelime yeniden akışını" sunduğu için herhangi bir küçük ekran için şiddetle tavsiye edilir)

Sonunda aldığımı düşündüğüm yeterince tahmin ve deney denedim.

 • Daha önce hiç kullanmadığım "Dosya Yöneticisi" adlı "varsayılan" android dosya yöneticisini açın
 • Daha önce indirilmiş bir PDF dosyasını cihazınızda bulun ve açmak için tıklayın.
 • "Dosya Yöneticisi" nde varsayılan okuyucunuzu seçin
 • İstediğiniz PDF okuyucu simgesini tıklamadan önce "Her Zaman" a dokunmayı unutmayın
 • Daha sonra Chrome, PDF dosyalarını varsayılan PDF okuyucunuzda açar

ESFileExplorer gibi diğer Dosya Yöneticileri "birlikte aç" ayarlama seçeneği sunar, ancak ES ayarı diğer uygulamaların çoğunda pdf dosyalarını açmak için çalışırken Chrome bir PDF dosyasını açtığında çalışmadı.

Bunu test etmek için girdim;

Uygulamaların / Foxit / OpenByDefault / Diğer / ClearDefaults

ve bunu chrome kullanarak bir dosya indirip chrome varsayılanı temizledikten sonra chrome'un varsayılan PDF görüntüleyicisini kullanmayı seçtiğini gözlemledikten sonra /

Ardından, tekrar açılan dosya yöneticisi, işlemi tekrar tamamladı ve bir Chrome söz konusu olduğunda Foxit'i varsayılan PDF uygulaması olarak ayarlamaya çalıştı.

Bu bilgilerin burada yaptığı gibi sinirli diğerlerine yardımcı olacağını umuyoruz.


0

Benim için Google Drive zaten hiçbir şey için varsayılan olarak ayarlanmadı, ancak pdfs Google Drive'da açıldı - ve Google PDF Viewer'ı kaldırdım. Hem Marshmallow'da hem de Oreo'da işe yarayan şey şudur:

 1. Bazı pdf dosyalarını indirin .
 2. Tekrar indirmek için "deneyin" - bu dosyanın önceden indirilmesini istemek için bekleyin.
 3. Görüntülenen bilgi isteminde dosya bağlantısına dokunun ve varsayılan uygulamayı seçin.

0

Birkaç aydır Android 10'da (Pixel 3a XL) bu sorunu yaşadım ve bugün sorunu çözdüm. Benim durumumda PDF'leri açabilen Kindle uygulaması var, ancak işletim sistemi PDF'leri var olmayan "Drive PDF Viewer" ile açmaya çalışıyor! Önceden yüklenmişti, ancak sanırım bir OTA güncellemesi, işletim sistemine Kindle'a yönlendirmesini söylemeden bu uygulamayı silmiş olmalı. Bunu dene:

 1. oyun mağazası
 2. PDF ara Google
 3. "Google PDF Görüntüleyici" yi bulun ve yükleyin

Şimdi PDF dosyanızı açın, bu yeni yüklenen uygulama ile açılacaktır. Ondan sonra, bu uygulamanın yüklemesini kaldırdı ve OS yaptığı hangi açık PDF'leri için yeni bir varsayılan uygulama için bana sor. Kindle'ı seçtim. Şimdi iyi çalışıyor gibi görünüyor.


0

Samsung Galaxy Note 2 kullanıyorum ve telefon sorunu değil Android değil. İyi çalışıyordu.

Ardından durdu ve Google Chrome uygulaması aracılığıyla indirilen her PDF için. Tüm PDF'yi Drive'da görüntüledi, ancak sakladıktan sonra başka bir PDF görüntüleyicide açılmadı: "görüntülenemiyor, tanınmayan biçim".

Çözüm: Google uygulamalarındaki tüm güncellemeleri kaldırın; işler normale döner.


0

Google Drive'ı kaldırın, ardından Google PDF Viewer'ı Google Play Store'dan yükleyin. Bu, telefon yeniden başlatıldıktan sonra PDF okuyucu seçenekleri sunar. Google PDF Viewer'ı varsayılan olarak seçin ve şimdi hepsi mükemmel.


0

Bu benim için çalıştı.

Ayarlar -> Uygulama Yöneticisi (Uygulamalar) -> Google Drive'a dokunun. Devre dışı bırak'ı tıklayın.

Şimdi bir PDF indirin. Bu dosyayı açarken, varsayılan PDF Görüntüleyicinizi seçme seçeneğiniz olur. Adobe'yi seçin ve "Her zaman birlikte aç" a dokunun.

Şimdi Uygulama Yöneticisine dönün ve Google Drive'ı yeniden etkinleştirin.


-1

Ben de bu konuda şaşırdım. Google sürücü indirmeleri ele geçirir ve ardından Adobe ayda 9.99 fidye ister.

Google Drive güncellemelerinin kaldırılması ve ardından devre dışı bırakılması da sorunu çözecektir ... ve krom tarayıcının diğer avantajlarından vazgeçmek zorunda kalmadan.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.