Android'de MP3 zil sesi nasıl ayarlanır (Nexus S)


9

Ben kullanıyorum Müzik (bugün son kadar) ve TTPod benim MP3 çalarlar gibi.

Google'dan sonra, Müzik uygulaması aracılığıyla şarkıya uzun basarak MP3 zil sesimi ayarlayabileceğimi düşünüyorum. Ancak, bir kez uzunca bastığımda, sadece aşağıdaki seçimler var

  • Oyna
  • Oynatma listesine ekle
  • Sil
  • Sanatçı için alışveriş
  • Sanatçının diğer şarkıları
  • Arama

Ben bir seçim seçim almak mümkün bekliyordum Set as ringtone, ama bir bulamadık.

Android'de MP3'ü zil sesi olarak ayarlamanın "doğru" yolunun ne olduğunu öğrenebilir miyim?Dahili Müzik uygulamasında veya 3. taraf Müzik uygulamanızda müziğe uzun basın mı yapıyorsunuz? Dahili olanda, bireysel bir ezgiye uzun bastığınızda kesinlikle bir "Farklı Ayarla" seçeneği edinmeniz gerekir.
GAThrawn

Dahili Müzik uygulamasını kullanıyorum. Şu anda yeni bir sürümleri var. Yukarıdaki seçenekleri alıyorum, ancak "Farklı Ayarla" yı alamıyorum.
Cheok Yan Cheng

Müzik uygulamasının v3 + 'sında bir Set Asmenü seçeneği yoktur. İsterseniz güncellemeleri kaldırmayı ve eski bir sürümü kullanmayı deneyebilirsiniz.
eldarerathis

Yanıtlar:


6

Bu "doğru" yol değil, ama IMO iyi bir yol: Ringdroid kullanın . Bununla birlikte, zil sesi olarak kullanılacak MP3'ün uygun bir kısmını kesebilirsiniz. Bu şekilde, yavaş bir başlangıç ​​yapan şarkılardaki sinir bozucu tanıtımlardan kurtulabilir ve zil sesleri klasörünüzde tüm MP3 kopyasını alarak alandan tasarruf edebilirsiniz.


1
Kişilerimi okumak istiyor. Bu, yalnızca Google Müzik'ten bir MP3'ü zil sesi olarak ayarlamak için çok fazla. 1 yıldan fazla bir süre sonra daha iyi bir çözüm var mı?
Martin Thoma

Ringtone Maker adlı benzer bir uygulama daha var , ancak kişiye özel zil sesleri ayarlamanıza izin verdiği için kişilere okuma / yazma izinleri de gerekiyor.
onik

4

Android'in son sürümlerinde (en azından Nexus S'de) MP3'ü zil sesi olarak ayarlamak biraz zor. Daha önce "Farklı Ayarla" adlı menülerde bir seçenek vardı, ancak yeni Müzik uygulamasında kayboldu.

Yapabileceğiniz şey mp3'ünüzü kopyalamak /sdcard/media/audio/ringtones, bu ringtonesklasör boş olabilir veya olmayabilir, bu durumda sadece oluşturun.

Sonra Settings -> Sound -> Phone ringtonelisteden mp3'ünüze gidin ve seçin.

İyi şanslar!


Casey_Miller - teşekkürler! Sizinki, iş gibi görünen tek çözüm ve mükemmel çalışıyor (Android sürüm 2.3.4 ile bir Nexus S var).

1

Ben ücretsiz bir uygulama olan Ringtone Maker kullanın . Bu uygulama, zil sesi olarak şarkınızın bir bölümünü seçmenizi sağlar. Bazı önceden seçilmiş bölümleri vardır (veritabanında bulunan popüler düzenlemelere dayanarak) veya zil sesi olarak ayarlamak için şarkının kendi bölümünü seçebilirsiniz.

Şarkının başlangıcını zil sesiniz olarak istiyorsanız, @ bakytn'ın cevabı gitmenin yoludur.

Bazı diğer müzik uygulamaları, 5 $ PowerAmp gibi bir zil sesi olarak bir şarkı seçme seçeneği sunacaktır , ancak şarkının bir bölümünü seçmek açısından ne sunduklarından emin değilim.


-2

MP3 müzik indirme uygulamasını indirin. Şarkı sekmesini seçin ve seçilen şarkıya basın. Seçenek alacaksınız set as ....


Bir bağlantı sağlayabilir misiniz?
Sid
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.