Droid VNC Sunucusunu USB ile nasıl uzaktan kontrol edebilirim?


9

Droid VNC Sunucusunu Android telefonuma 2.2 (CyanogenMod) yükledim , ancak şimdi telefonumu USB üzerinden nasıl kontrol edeceğim net değil.

Sunucuyu telefonda başlattığımda bana bir IP veriyor ama buna ping atamıyorum. Ne belirtilen adreste tarayıcı kullanarak ne de VNC istemcisi aracılığıyla bağlanamıyorum.

Kök erişimim var.

Birisi bana izlenecek adımları açıklayabilir mi?

Yanıtlar:


9

Program için bulduğum herhangi bir kılavuz veya SSS yok, bu yüzden bunların kullanılmasını istedikleri yoldan emin değilim. Yine de işe yarıyor ve USB kullanmanın alternatif bir yöntemini göremiyorum.

  1. Aygıtınız için doğru sürücülerle birlikte ADB'nin yüklü olması gerekir. Bu, platforma ve telefona göre değişir, bu nedenle Google veya XDA'yı kontrol edin.
  2. Cihazınızda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirme - Ayarlar> Uygulamalar> Geliştirme> USB hata ayıklama
  3. Takın, droid VNC sunucusunu başlatın
  4. Komut satırında şu komutları çalıştırın:
    • adb forward tcp:5801 tcp:5801
    • adb forward tcp:5901 tcp:5901
  5. Bir tarayıcı ile http: // localhost: 5801 adresini ziyaret edin veya VNC istemcinizi localhost: 5901'e yönlendirin

Performansın 802.11g'ye kıyasla USB'den daha iyi olmadığını fark ettim, bu yüzden sadece cihazınıza WiFi üzerinden erişmeniz mümkün değilse bu sorunla karşılaşmanızı tavsiye ederim.


Çok teşekkürler! Tarayıcıyı kullanan tek sorun cevap veriyor, ancak TightVNC ve yazar sitesine sadece iki bağlantı gösteriyor. Bağlanmak için UltraVNC Viewer kullanıyorum ve çok iyi çalışıyor.
Drake

Java yüklü olmayabilir veya Java VNC istemcisi sisteminize yüklenirken bazı sorunlar yaşadı. Her iki durumda da, UltraVNC sizin için çalıştığı için önemli değil.
Saiboogu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.