Android telefonlar, belirli bir miktarda başarısız oturum açma işleminden sonra uygulama olmadan tüm verileri otomatik olarak silecek şekilde ayarlanabilir mi?


10

İşlerimde, telefonlara e-posta erişimi ile ilgili yeni bir politika hazırlanıyor. Bir gereksinim, telefonun belirli bir sayıda başarısız giriş denemesinden sonra tüm verileri otomatik olarak silmesi gerekir. Bunun oldukça aptalca olduğu gerçeğini görmezden gelelim.) Böyle katı beklentiler olduğunda kişisel telefonlarda iş e-posta erişimine izin vermek ve b.) Böyle bir şeyi çeşitli telefon platformlarında uygulayabilmeyi beklemek. Bunu herhangi bir uygulama olmadan vanilya Android'de kurmak mümkün mü?


3
Oturum açma sayısı ile ilgili değildir, ancak Outlook ile varsayılan e-posta uygulamasını kullanırsanız ve Outlook düzgün yapılandırılırsa, uzaktan silme yeteneğini kabul etmeniz gerekir. Muhtemelen Outlook yöneticileri telefonun verilerini uzaktan silebilir. (Burada bunun sizin için yararlı olabileceğini nasıl önleyebileceğinizle ilgili başka sorular var .)
ale

related: android.stackexchange.com/questions/69486/… - belirli sayıda başarısız denemeden sonra telefonu şifrelerseniz ve yeniden başlatırsanız, saldırganı potansiyel olarak farklı, çok daha güçlü bir parola kullanmaya zorlarsınız.
anarcat

Yanıtlar:


7

Sorun, verilerin silinmesinin üzerine yazılmasını gerektirmesidir. Çok sayıda cihaz içi flash belleği ve büyük SD kartları olan günümüz cihazlarında bu işlem biraz zaman alabilir - birkaç saate kadar. Bu, saldırganın bu işlemi kesintiye uğratması ve tekrar denemesi için çok şey bırakır. Bu nedenle, yanlış giriş denemeleri tarafından tetiklenen silme işlemi yalnızca verileriniz şifrelenmişse makul olur. Ardından, verilerinizi okumak / yazmak için gereken anahtarı bellekten silerek cihazı silin.

Android Honeycomb (3.0) 'dan bu yana, birkaç kez yanlış şifre / pin girilmişse tüm verilerinizi şifreleme ve cihazı silme olanağına sahipsiniz. Bu nedenle, elde etmek istediğiniz şey şu anda sadece android tabletlerle mümkündür. Akıllı telefonlar için Android (4.0) Ice Cream Sandwich beklemeniz gerekiyor.


Kesinlikle doğru. Cihazı şifreleme olmadan hızlı bir şekilde kullanılamaz hale getirebilirsiniz, ancak şifreleme olmadan verilerini hızla kurtarılamaz hale getiremezsiniz.
Matthew

"Android Honeycomb (3.0) 'dan beri tüm verilerinizi şifreleme ve yanlış şifre / pin birkaç kez girilmişse cihazı silme olanağına sahipsiniz. Akıllı telefonlar için Android (4.0) Ice Cream Sandwich'i beklemeniz gerekiyor." --- buraya biraz daha ışık tutabilir misiniz lütfen? Gerçekten kullanılabilir mi?
zerkms

Çoğu Android 4.x cihazı şifreleme desteği içerir. Ancak bu yalnızca dahili bellek için geçerlidir. Şifreleme, güvenli olması için 8+ karakter olması gereken kilit dağ eteğindeki parolanıza dayanır. SD karttaki harici bellek yalnızca belirli Samsung cihazları tarafından şifrelenebilir.
Robert

@Robert: Şifreleme iyi bir şeydir, ancak kaba kuvvete karşı yardım. Cihazınızı kaybettiyseniz ve sim veya jestle kilitlendiyseniz - manuel olarak kaba kuvvet uygulamak bir günden az zaman alacaktır . 8 karakter şifresi için akıllı bir şekilde bruteforce kullanabilirsiniz - eminim bazı var. Otomatik silme özelliği bunun için yararlıdır. Not: telefonunuzun kilidini her açtığınızda yakında 8 karakter şifresi girmek için sıkıldığınızdan bahsetmiyorum bile
zerkms

2

Görünüşe göre, bu işletim sisteminin kendisinde yerleşik bir güvenlik seçeneği olmayabilir, ancak Exchange ActiveSync bu gereksinimi uygulayabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.