Uygulama ve zaman çerçevesi başına bildirimleri nasıl devre dışı bırakabilirim?


16

Hafta sonları bildirimleri engellememe izin verecek herhangi bir uygulama veya herhangi bir tasker eklentisi olup olmadığını bilmek istiyorum.

İki e-posta hesabım var, biri gmail uygulamasıyla kişisel, diğeri gelen kutusu uygulamasıyla ilgili. Günde son bir kez seksen e-posta alıyorum (hafta sonları bile), gelen kutusu uygulaması bildirimlerini cuma gecesinden pazartesi sabahına otomatik olarak engellemek istiyorum. Şu anda bunu her hafta sonu elle yapıyorum (ve bazen Pazartesi günü tekrar etkinleştirmeyi unutuyorum).

Uygulama başına bildirimlerin nasıl engelleneceğine dair birçok yanıt buldum, ancak zaman çerçevesi başına değil.

(telefon köklü olmayan bir Samsung S6)


Lollipop'ta bildirimleri kök erişimi, adb veya Ayarlar uygulaması aracılığıyla engelleyemezsiniz. Köklü Android için Bildirimler Kapalı kolayca çalışır. Değilse, appops komutu kullanılabilir.
Firelord

Lolipoplu Samsung s6'da bunu yapabilirsiniz. Sadece bildirime uzun basın, bilgi tuşuna basın ve ardından blok bildirimlerini açık olarak değiştirin.
Fabman

Dediğim gibi, kök erişimi, adb veya Ayarlar uygulaması olmadan bildirimleri engelleyemezsiniz . Bu uzun basış, uygulamanın sayfasını Ayarlar uygulaması aracılığıyla açar!
Firelord

1
Neyse, lütfen soruyu okuyun, buna ihtiyacım yok, zaman dilimine göre engellemem gerekiyor.
Fabman

Soruyu iyi anlıyorum. Zaman çerçevesi sadece bir tetikleyicidir, burada bir bağlam. Kendi başına bir şey yapamaz. Orada olmadan istediğini elde edemez çünkü bir tetikleyici üzerinde savunarak hiçbir nokta olan kök erişimi, adb, veya Ayarlar uygulaması yoluyla
Firelord

Yanıtlar:


6

Ayarlar'da Bildirimler'i açın (Aygıt başlığı altında) ➡ Rahatsız etmeyin➡Otomatik kurallar➡ + Kural ekle Add [Kural adı] yazın, [Zaman kuralı] veya [Olay kuralı] 'nı seçin, Tamam'ı seçin the yeni kural için seçenekleri belirleyin: Günler, Bildirimleri filtreleyin. Başlangıç ​​zamanı, Bitiş zamanı, Rahatsız etmeyin türü

Bu yardımcı olur umarım

Jonathan


Ayar, telefon üreticisine bağlı olarak farklı yerlerde bulunur ve bazen telefonun modeline bağlı olarak kullanılamaz.
programlama profesörü

Filtre bildirimleri ekranım, geçmişte engellediğim bildirimlerle dolu. Tam uygulama adı "com.organisation.whatsapp" vb. Olan özel bildirimleri ile saçma, sıradışı bir liste. Bence bu ekranın farklı şekilde çalıştığı bir zaman. Ya da belki de ilk etapta yanlış kullandım. Hepsini tekrar temizlemenin ve baştan başlamanın bir yolu var mı?
Chucky

Hm, neredeyse stok Android 6 çalıştıran bir FP2 üzerinde bir kural için "Filtre bildirimleri" seçeneği yok gibi görünüyor Herkes bu ekran daha sonraki bir Android sürümünde tanıtıldı biliyor musunuz?
Matthijs Kooijman

Android 8 (Android One sürümü) çalıştıran herhangi bir 'filtre bildirimi' göremiyorum. Hala var olduğunu onaylayan var mı?
Kit Johnson

3

Bu, Tasker ile kolayca yapılabilir, ancak kök gerektirir.

1) 'Gün' ve 'Zaman' tetikleyicilerini kullanarak bir profil oluşturun

2) Güvenli Ayarlar aracılığıyla XXX uygulaması için bildirimleri kapatan bir görev oluşturun
(Görev oluştur, eklentiye git, Güvenli Ayarlar, kök eylemleri, paket bildirimleri, uygulama seç, aç / kapat)

3) Görevi tetiklemek için profili ayarlayın.


Köklü bir telefon (Nexus 5X), tam olarak ne dediğini yaptım ve hala bildirim alıyorum. Neden olduğu hakkında bir fikrin var mı?
David

SoccerPhreak'in yayınladığı yöntemi tercih ediyorum, kök gerektirmiyor ve mutlu olmak için yeterli seçeneğe sahibim, bilmem gereken şeylerden haberdar olacağım ve daha az önemli şeyler için onları güvenle görmezden geleceğim.
programlama profesörü

Bu seçenek benim için iyi çalışıyor gibi görünüyor. Bunun normal Android "Bildirimleri engelle" seçeneğini (Android 6'da) Ayarlar -> Ses ve Bildirim -> Uygulama Bildirimleri ile veya bir bildirime uzun süre basarak ve bilgi simgesine basarak erişilebildiğini kontrol etmek ilginç olabilir. . AFAICS, bu uygulamadaki tüm bildirimlerin bastırıldığı anlamına gelir (sadece ses değil, aslında umduğum şeydi).
Matthijs Kooijman

1

Telefonumu tarih ve saate göre rahatsız etmeyin moduna sokmak için ifttt kullanıyorum . Ardından, bu zaman dilimi içinde bildirim almak istediğim uygulamalarda dnd'den hariç tutmalar ayarlayın. Zamana dayalı tüm bildirimleri bastırır, ancak hariç tutulan uygulamaları geçmesine izin verir.


1
'Rahatsız etmeyin' i kontrol etmek için hangi IFTTT uygulamasını kullanıyorsunuz?
Itamar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.