Kabul edilmemiş Marshmallow depolama alanında uygulamaları SD'ye nasıl taşıyabilirim?


14

Herkes Marshmallow'un benimsenebilir depolama özelliği hakkında heyecanlanıyor gibi görünüyor, ancak bana göre büyük bir gerileme gibi görünüyor. Harici depolamayı kabul etmemenin birkaç nedeni olabilir:

  1. Lollipop'tan yükseltme yaparken, zaten bir dolu SD kartım var. Bu yüzden yeniden biçimlendirmek ve benimsenebilir depolamaya dönüştürmek için her şeyi silmek büyük bir caydırıcıdır. Bu, birçok GB verisinin cihazdan aktarılmasını, yeniden biçimlendirilmesini ve daha sonra tekrar aktarılmasını gerektirecek ve kabul edilen depolama muhtemelen bir şeyler depoladığından emin değilim. Farklı yollar.
  2. SD kartım dahili depolama biriminin bir uzantısı olarak kullanmanın mantıklı olmaması için çok yavaş olabilir.
  3. Çıkarılabilir SD kartımı diğer cihazlarda kullanmak istiyorum (örneğin, büyük video dosyalarını bir dizüstü bilgisayara hızlı bir şekilde aktarma).

Ben eğer bu nedenlere dayanarak yok depolamayı kabul, AFAICS uygulama yükleyebilir demekse o sadece dahili belleğe kaydedilir. Çok fazla uygulamam olduğu için, bu, Marshmallow yükseltmesinden bu yana, cihazımın düzenli olarak dolu olduğu ve birçok işlevselliğin bozulmasına neden olduğu anlamına geliyor.

Yani gerçekten uygulama taşımak için hiçbir yolu yoktur dışı Marshmallow üzerine -adopted harici SD depolama? Öyleyse, boş alan oluşturmak için uygulamaları kaldırmanın veya Lollipop'a geçmenin yanı sıra başka alternatifim var mı? Aksi takdirde, bu büyük bir hayal kırıklığı yaratır ve Google'ın bu özelliği sağlamadan önce yeterince dikkatli düşünmediğini gösterir.


1
Sam Liddicott, bulduğum en iyi alternatifi veriyor: SD kartı bölümlere ayırmak. Başka bir soruya cevabında
fernio

Teşekkürler - aslında zaten aynı sonuca vardım, ama sonra bölümün ne kadar büyük olduğunu anlamaya takılıp kaldım !
Adam Spires

Yanıtlar:


2

Haklısın. Android Marshmallow, taşınabilir depolama alanı olarak kurulduğunda SD kartta bulunan uygulamalarla sonuçlandı. Bu şekilde kullanmanın tek yolu root ve LINK2SD gibi uygulamalarda kullanmaktır.


1
Ah teşekkürler! LINK2SD ve apps2sd hakkında bilmiyordum. Yine de bunları Marshmallow'da kullanmak için kesin bir prosedür bulmak zor görünüyor.
Adam Spires

12

Marshmallow dahili depolama, buradaki blogumda da açıkladığım gibi karışık formatlı bir SD kart ile daha iyi kullanılabilir :

http://blog.sam.liddicott.com/2016/02/android-6-semi-adopted-storage.html

İlk olarak, adb çalışmaya ihtiyacınız var.

  1. SD kartı takıp taşınabilir olarak biçimlendirin.
  2. SD kartınızı Depolama ve USB menüsünden çıkarın
  3. Kabul edilebilir depolama alanınızı listelemek için "adb shell" kullanın:

bunun gibi

$ adb shell sm list-disks adoptable

disk:179_64

disk: 179_64 benimsenebilir yapılabilir SD kartım, harici SD olarak% 75 istiyorum:

$ adb shell sm partition disk:179_64 mixed 75

Not: Kartınız alt çizgi yerine virgülle listelenmiş olabilir, örneğin disk: 179,64 (bu durumda, yazdığınız şey budur:

$ adb shell sm partition disk:179,64 mixed 75
  1. Bu, tüm SD kartı silecek ve taşınabilir depolama alanı olarak% 75, geri kalan dahili depolama alanı da geri kalanı verecektir.

  2. Telefonunuzu yeniden başlatın.

  3. Depolama ve USB menüsünden, SD kartı (dahili) seçin ve Verileri Taşı'yı seçin (böylece mümkünse uygulamalar buraya yüklenir).

  4. Depolama ve USB'den, kabul edilen depolama birimini , harici depolama bölümü ile aynı ada sahipse, Kabul edilen gibi bir adla yeniden adlandırın , USB MTP görünümü yalnızca dahili

Artık "SD'ye geçmeye" izin veren uygulamaları ve ayrıca Plex filmleri, google play müziklerini, fotoğrafları vb. Depolayabileceğiniz bir SD kartı kabul ettiniz.

Beni buraya göndermem için eğlendiren @fernio'ya teşekkürler.


2
Teşekkürler - Orijinal sorudaki yorumlara göre yaklaşımınızı zaten gördüm. Ancak bu yaklaşımın benim durumumda bir anlam ifade edip etmeyeceği net değil: 1) Bölüm boyutlarına nasıl karar vermeliyim? % 75 /% 25 split sesiniz tamamen keyfi. 2) Gerekli boyutta bir bölüm oluşturmak için yeterli boş alanım yoksa ne olur? 3) Kabul edilen depolamada portatif olarak ne depolanacak? Özellikle, kamera videoları / fotoğrafları, Google Play müzik / videolar, Spotify çevrimdışı müzik vb. Gibi büyük şeylerin nereye gideceğini nasıl bilebilirsiniz?
Adam Spires

1
@AdamSpiers, 3 numara ile ilgili olarak, SD kartta (Spotify gibi) veri depolamayı teklif eden herhangi bir uygulama, Taşınabilir bölümü SD kartınız olarak
görecektir

Bölüm boyutları isteğe bağlıdır. 32G kartta kabul edilenlerin% 25'i cömerttir. Bölümleme kartınızı silecek, böylece yeterli boş alanınız olacak ve deneyime göre, SD'ye depolayabilecek müzik çalma, kamera, Plex gibi uygulamaların hala taşınabilir olarak saklama seçeneğine sahip olacağını biliyorum. Aksi takdirde, uygulamalar hangi veriye aktarırsanız aktarın dahili veya benimsenmiş olarak depolanabilir, aksi takdirde uygulamanın yüklendiği yeri depolarlar.
Sam Liddicott


Java hatası için, komut istemini şu adminmodda çalıştırdığınızdan emin olun
vnpnlz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.