Dokunmayı geçici olarak devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?


9

Bir şey yapmak istediğinizi düşünün, ekran görüntü (uyku modunda değil) ve aynı zamanda başka bir şey yapmak istemezsiniz. Bu durum , tüm düğmelerin bir çocuğun herhangi bir etkileşimini devre dışı bırakması için geçici olarak tepki veremediği çocuk kilidi gibidir .

Android'de bunu başarmanın bir yolu var mı? Kilit ekranı gibi bir şey var mı?

Yanıtlar:


2

Uygulamanız içinde konuşuyorsanız, yumuşak veya sert düğme olsa bile ana düğmeyi geçersiz kılamayacağınız için bu mümkün değildir. Yani tam bir kilit her zaman imkansızdır.

Bu haydut app telefonun tam kontrol altına almak durdurmaktır.


Aslında dahili kamera uygulaması bunu yapabilir. Kamera uygulamasındayken güç düğmesine basarsanız, hala ekran görüntüsünü gösterirken diğer tüm düğmeleri ve dokunmatik ekranı kilitler. Ancak, 3. taraf uygulamaların bunu yapıp yapamayacağı veya yalnızca hileli uygulamaların özelliği kötüye kullanmasını önlemek için sistem uygulamaları tarafından kullanılabilir olup olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok.
GAThrawn

Bu hangi cihaz? Kamera uygulamasında N1'in gücüne basılması - her zamanki gibi - telefonu kilitler ve ekranı karartır.
Blundell

Resmi Gingerbread ile Galaxy S, sadece birkaç hafta önce arka arkaya birkaç fotoğraf çektiğimde ve daha sonra aniden düğmelerin hiçbirinin işe yaramadığı bir kaza sonucu buldu. Sopa ya da Samsung TouchWiz değişikliği olup olmadığına bakmamıştı, ancak her iki durumda da bunun bir sistem uygulaması için mümkün olduğunu gösteriyor.
GAThrawn

Evet, sistem uygulamaları için mantıklı, çünkü 'kilit ekranı' bir sistem uygulaması :-)
Blundell

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.