Dokunuşları nasıl kaydedebilirim?


14

Yükleyebileceğim ve dokunma etkileşimlerimi arka planda kaydeden mevcut bir uygulama var mı? Az önce gördüğüm bu ve beni neye benzediğini görmek benim dokunmatik verilerle uğraşmak istiyorum yaptı. Burada veya Market'te herhangi bir aday göstermedi. Google, kendi ön plan uygulamanızı (dokunuşlarımın tamamını sisteme kaydetmek istiyorum çünkü yapmakla ilgilenmiyorum) yazmanın kesinlikle mümkün olduğunu ve özel olarak geliştirilmiş bir arka plan uygulaması kullanarak mümkün olabileceğini belirtiyor gibi görünüyordu Bu eğlenceli bir proje olabilir, ancak mümkünse mevcut bir uygulamayı yüklemeyi tercih ederim.


2
böyle bir şey varsa, en azından köklü telefon gerektireceğinden eminim, çünkü herhangi bir uygulama dokunuşları kaydedebilirse bir güvenlik ve gizlilik sorunu (örn. kötü amaçlı bir dokunmatik kaydedici uygulaması yazdığınız şifrenizi kaydedebilecektir) ekran klavyesinde).
Yalan Ryan

Evet ... Ne istediğimi biliyorum, ama yine de başka biri bana verdiyse güveneceğime emin değilim ...
jj33

Yanıtlar:


3

Ice Cream Sandwich'de, Geliştirici seçeneklerinde dokunuşlarla ilgili birkaç harika özellik fark ettim: Ayarlar -> Geliştirici seçeneklerine gidin . Orada Pointer konum seçeneği. Bu, koordinatlar ve sürükleme yolu gibi dokunma bilgilerinin bir katmanını gösterir. Ekrana dokunduğunuz yeri gösteren dokunuşları göster de vardır . İlki size bazı iyi bilgiler sağlayabilir, ancak daha sonra analiz için verileri kaydetmez. İkincisi, bir video kaydettiğinizde daha fazladır, bu nedenle kullanıcının nereye dokunduğu açıktır.


2

AFAIK, android sandbox güvenlik modeline dayanarak, uygulamanız etkin uygulama olmadığında ekran dokunuşlarını takip edemezsiniz.

Bununla birlikte, cihaz tabanlı bir kavanoz enjekte eden (köklü olması gereken) PC tabanlı bir uygulama üzerinde bazı çalışmalar yaptım (hala devam ediyor) ve PC'den hangi uygulama olursa olsun cihaza "dokunuşlar" gönderebilirim açık. Ancak, dokunma olaylarını cihaza göndermek için hala android kodu kullanıyor. "Benim uygulama" olmadığı sürece cihazdan dokunma olayları almak için benim için hiçbir şey yoktur ve kullanıcı benim app alanları dokunur gibi onları yakalamak. Başka bir uygulamadan çıktıklarında veya başka bir uygulama açtıklarında ve uygulamam artık "üstte" değilse, artık dokunma etkinliklerini yakalamıyorum.

Dediğim gibi, PC'de çalışan bir "uzaktan kumanda" tipi uygulama üzerinde çalıştım ve ben benim PC üzerinde fare kontrol etmek için "dokunmatik yüzey" olarak android cihazı kullanarak oynamış bu yüzden bazı yaptım ne hakkında konuştuğunuzu araştırın ve bu benim bulgularımdı.1

Market'teki Ekran Filtresi uygulamasına göz atın . Ekran Filtresi , ekranı daha karanlık bir görüntüye sahip olabilmeniz için şeffaf bir katmanla kaplamanızı sağlar. Bu, kaydetmenize izin vermez, ancak ekranı karartmak için kullandıkları aynı yaklaşımın dokunmatik verileri yakalamak ve kaydetmek için kullanılabileceğinden şüpheleniyorum. Neden böyle bir uygulamaya ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak gelişmeye bakmaya değer olabilir.


1

Benim yeni uygulama Tap Counter (DenizenApps tarafından) göz atın. Ekranınıza her dokunduğunuzda sayılır.


Uygulamanız yalnızca uygulamanın içindeki veya tüm işletim sistemindeki muslukları mı sayıyor?
Bryan Denny

1
Tüm işletim sistemi. Screen Filter and Volume Control
Denizen
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.