Google Haritalar'da sağlanan Çevrimdışı Haritalar'ın sona erme sınırını uzatmanın veya durdurmanın bir yolu var mı?


14

Google Haritalar - Çevrimdışı özellik için sona erme zaman aralığını tamamen kapatmanın veya uzatmanın bir yolu olup olmadığını merak ediyordum .

Bu konuda arama yapmaya çalıştım, ancak neredeyse tüm bloglar bu çevrimdışı saklanan haritaların 30 gün içinde sona ereceğini gösteriyor. Sona erme bildirimleri için "Çevrimdışı haritaların süresi doluyor Bunları süreleri dolduktan sonra kullanamazsınız."

Şimdi, bu biraz sık ve Saklı Haritalara (internet olmadan) bu zaman diliminde güncelleme yapmadan erişemiyorum.

çevrimdışı haritaların sona erme bildirimi


Bir kişinin çevrimdışından daha uzun süre yaşamasına izin verilmez ... Google'ın ayak izlerini bilmesi gerekir. Bu onların iş modeli. :-)

Buradan İndirin Haritalara gidiyoruz! Nokia tarafından oluşturulan Awesome olduğunu. Navigasyon için Tamamen Çevrimdışı kullanılabilir.
Avinash

Yanıtlar:


9

Maalesef mümkün değil.

Atın ağzından düz:

Telefonunuza veya tabletinize indirdiğiniz çevrimdışı alanların en az 30 günde bir güncellenmesi gerekir.

Çevrimdışı alanınızın süresi 15 gün veya daha kısa bir süre sonra dolarsa, Google Haritalar İnternet'e bağlı ve şarj cihazına takıldığında bölgenizi güncellemeye çalışır.

( Google Haritalar Yardım'dan - Alanları indirin ve çevrimdışı gezinin )

Bunun nedeninin ne olabileceği ve potansiyel olarak Google'ın haritaların güncel olmayacağından endişe duyup duymadığı konusunda çevrimiçi olarak biraz varsayım var. Yukarıdaki aynı bağlantıda, bunun bir ipucu verdiğini söyleyebilirim:

Not: Sözleşme sınırlamaları, dil desteği, adres biçimleri veya diğer nedenlerden dolayı çevrimdışı bölgelerde indirme bazı bölgelerde kullanılamaz.

Google'dan resmi bir kelime olmasa da, bu zaman sınırının en azından bazı bölgelerde sözleşme sınırlamalarıyla ilişkili olması büyük olasılıkla söylenebilir. İTunes kiralamalarının süresinin dolması veya Spotify Premium çevrimdışı çalma listelerinin süresinin dolması gibi: Son kullanma tarihi yoksa, 'erişim' ile etkili bir şekilde 'ücretsiz / ucuza kalıcı olarak satın alma' arasında hiçbir fark yoktur.

Çevrimdışı haritalar sizin için çok önemliyse, OpenStreetMap'i destekleyen uygulamaları düşünmek isteyebilirsiniz (veya bu cevaba bakın ).


2
Bu politikayla ilgili yorumları sildim. Bu tür ateşli tartışma buraya ait değil. Birbirimize yardım etmek için burada olduğumuzu unutmayın, bu yüzden iyi olun.
Dan Hulme
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.