Android USB ters bağlama: Uygulamalar nasıl kandırılır


18

USB ters bağlanma = Cep telefonu USB üzerinden PC'den ağ bağlantısı alır.

Bir sorun dışında USB ters tethering'in nasıl yapılacağını biliyorum: Birçok Android uygulaması, yararlı bir iş yapmadan önce aşağıdaki kodu kullanarak ağ bağlantısını kontrol edecektir:

ConnectivityManager connectivityManager = (ConnectivityManager)context.getSystemService(Context.CONNECTIVITY_SERVICE);
NetworkInfo info = connectivityManager.getActiveNetworkInfo();

Sorun, USB ters tethering kullanırken, yukarıdaki kodun ağ bağlantısı rapor etmemesidir. Bununla birlikte, bir ağ bağlantısı (USB ters tethering'in kendisi) var ve ping, wget ve bu aptal kontrolü yapmayan tüm programlar iyi çalışıyor.

Yani soru şu: Bu ağ bağlantısının başarılı bir şekilde geri dönmesine izin vermek için sistemi nasıl hackleyebilirim (böylece bu uygulamaları kandırabilirim)?

BTW. Cyanogenmod 7 kullanıyorum. Ve bu MOD'a özgü herhangi bir çözüm de kabul edilebilir.Tony Beta Lambda geçerli bir çözüm gönderdi; kabul etmeyi düşünmelisiniz.
Michaël

Yanıtlar:9

Sadece Mod'a özgü çözümler olduğunu söyleyebilirim . Bildiğim neredeyse her uygulama bu Android API'sini kullanıyor ve bu nedenle ağ bağlantısı kontrolleri için sorularınızda kodlar kesiliyor.

OS (Android + Cyanogen), USB ters bağlama ağ bağlantısının farkında olacak ve mevcut ağ durumunu isteyen uygulamaya doğru bilgileri döndürecek şekilde Cyanogen kaynağını değiştirmek gerekir. Bunun, API ile uygulamayı "aptal" hale getiren uygulama arasında bazı yapay katmanlarla yapılabileceğine inanmıyorum. Cyanogen'in aktif bir WiFi bağlantısını taklit ederek ters bağlamanın işlenmesini gerçekleştirmesi daha gerçekçi. Onlardan bu konuyu ele almalarını istemelisiniz. Belki gelecekte Android ters bağlama için resmi desteğe sahiptir. :)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.