Telefon numarası için nasıl varsayılan bir kişi ayarlayabilirim?


19

Kişi listemde, aynı ev telefonunu paylaşan birkaç kişi var, çünkü aile üyeleri oldukları için. Örneğin:

  • annem
  • babam
  • erkek kardeşim
  • ailenin evi

Her bir kişi için ev telefonu numarasını saklıyorum, böylece onlardan biriyle konuşmak istediğimde, kişiyi seçebilirim ve sonra onlara nasıl ulaşacağımı deneyebilirim. Belirli biriyle konuşmak istemediğimde orayı arayabilmem için ev için ayrı bir irtibat kuruyorum.

Aile ev telefonundan birileri aradığında, telefonun aile eviyle ilgili kişiyi göstermesini istiyorum, özellikle kimseyi değil. Bir telefon numarasının varsayılan kişisi olduğunu belirtmenin bir yolu var mı?


Dokuz yıl sonra, Android'in bu yaygın sorun için hala iyi bir çözümü yok.
Keith Thompson

Yanıtlar:


5

Alttaki dahili kişi listesine yeni kişiler eklenir.

Bunlar istediğiniz şekilde görüntülenir: FirstName / LastName veya LastName / FirstName.

Ailenin Evi tarafından arandığınızda, telefon numarası dahili rehber listesinde aranır ve bulunan ilk eşleşmeyi döndürür.

Yapmanız gereken şudur: Ailenin evinin ilk aranan kişi olduğundan emin olun. Bunu başka bir adla değiştiremezsiniz, çünkü bu dahili rehber listesinin sırasını değiştirmez.

Bunu yapmanın bir yolu: Tüm kişilerinizi dışa aktarın ve ailenin evi diğer tüm kişilerin üstünde olacak şekilde .vcf dosyasını düzenleyin. Telefonunuzdaki kişileri silin ve düzenlenen dosyayı içe aktarın.

Başka bir yol, tüm kişilerinizi silmek ve elle yazmaktır, ancak ailenin evinin aynı telefon numarasına sahip diğer kişilerden önce olduğundan emin olun.

Bunu aslında bir kişi değil, birden fazla kişi (örn. Baba ve Anne) veya bir yer (ailenin evi gibi) olan tüm kişilerle yapmalısınız.


4

Aramayı aldığımda listelenen kişiyi yeniden adlandırarak bu sorunu çözdüm. Başka bir deyişle, "Çalışma Sabit Hattı" listelemek yerine Work'ten her çağrı aldığımda meslektaşlarımdan biri listelendi, bu yüzden meslektaşımın iletişim bilgilerinin "Çalışma Sabit Hattı" olarak düzenlenmesini düzenledim ve sonra bu kişi için yeni bir kişi oluşturdum . Bu, Fred'in tam olarak tarif ettiği şeyi başarır, ancak durumunuza bağlı olarak daha az iş gerektirebilir.

Bunun dezavantajı, hangi kişinin düzenleneceğini belirlemek için günlüğünüzde bir çağrı yapmanız gerekebilir.

Daha açık bir şekilde, yaptığım şey (web yerine telefonunuzdan 3 ve 4 yapabileceğinizi ve sonra # 5'e ihtiyacınız olmadığını unutmayın):

  1. İş telefonumdan cep telefonumu aradım
  2. Görüntülenen kişiyi belirledi (ofis yöneticimiz)
  3. Ofis yöneticimin adını "Çalışma Sabit Hattı" olarak değiştirmek için Google Kişiler web sitesini kullandım
  4. Ofis yöneticimin adıyla yeni bir kişi oluşturmak için Google Kişiler web sitesini kullandım.
  5. Kişilerimin telefonumla senkronize edilmesini bekledi.
  6. Son bir onay olarak, arama günlüğüme baktım ve ofis yöneticimin adının "Çalışma Sabit Hattı" ile değiştirildiğini gördüm

1

Elbette, bir kişiyi açın ve varsayılan kişi olarak yapmak istediğiniz numaraya uzun basın, ardından varsayılan kişiyi seçin

(gerçek kelimeler kullandığınız ROM'a ve iletişim uygulamasına göre değişebilir, ancak bunu yapmanın yolu, en azından standart Android'de budur)


5
Numaraya uzun basmak, bir numara için standart kontağı değil , yalnızca bir kişi için standart numarayı tanımlamama izin verir . Bu iki olasılığı karıştırdınız mı veya bazı ROM'lar bu güzel özelliği gerçekten destekliyor mu? En azından Galaxy S'mın bunu desteklemiyor. :(
Akış

2
Kişilerin standart numarasını hücre numaralarına ayarlarsanız ve evlerin kişi numaralarını standart olarak ayarlarsanız, çalışması gerekir
kyrias

Ah, soruyu yanlış anladım; üzgünüm ingilizce benim ana dilim değil
Magnetic_dud
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.