Android 6'da menü düğmesini nasıl simüle edebilirim?


12

Samsung Galaxy S7 kullanıyorum. Son düğmeye uzun süre basılması menü düğmesini simüle etmez, bölünmüş ekran modunu etkinleştirir. Geri düğmesine uzun basıldığında da çalışmaz; sadece uygulamayı kapatır. Menü düğmesi gerektiren eski bir uygulama kullanıyorum. Telefonu köklendirmeden herhangi bir çözüm var mı?


Bir uygulama bir menü düğmesi bekleyebilecek kadar eskiyse, sistem otomatik olarak bir tane görüntülemelidir: son düğmenin sağında üç dikey nokta. Yoksa Samsung bunu devre dışı mı bırakıyor?
Wyzard

@Wyzard, Samsung'un bunu devre dışı bırakıp bırakmadığından emin değilim, ancak en azından Samsung S7 için hiçbir yerde görünmüyor.
supertonsky

Yanıtlar:


9

Gereğince bu yazı , Ayarlar → Erişilebilirlik → Dexterity gidip Etkileşim Yardımcısı açmak için Menü →. Bu, ekrana eski Menü düğmesini içeren bir menüyü görüntülemek için basabileceğiniz bir yüzen düğme ekleyecektir.

Samsung ayrıca "Belirli uygulamalarda Menü seçeneklerini görüntülemek için Son Uygulamalar düğmesine dokunup basılı tutabilirsiniz". Bu muhtemelen yeni uygulamalarla da sınırlıdır, bu yüzden sizin için çalışmadı.


Teşekkür ederim, bu harika çalışıyor. Gerçekten daha iyi bir yol olsa diliyorum, sadece 1 uygulama için bu yardımcı pop-up etkinleştirmek / devre dışı bırakmak zorunda biraz zahmetli.
Răzvan Flavius ​​Panda

2

İlk önce klavyeyi açmaya zorlayarak gerçekten eski bir uygulamada menüyü açmak için Galaxy S7'mdeki geri düğmesine uzunca basabildim. Benim app "eWallet GO!" klavyeyi açmak için tıklayabildiğim bir Arama alanına sahip. Klavye (Benim durumumda Swype) açıldıktan sonra, geri düğmesini basılı tuttum ve uygulamanın menüsü açıldı. Daha önce, geri düğmesini basılı tutmaya çalıştığımda tüm uygulama kapanmıştı.

Bu yardımcı olur umarım.


2

Galaxy S6 (ve Galaxy S7 için) için bir klavye açmanıza gerek yok. Geri düğmesine en az 2 saniye boyunca dokunun ve basılı tutun; menü görünür.

Bu aynı zamanda Android 7 (Kasım 2017) çalıştıran yeni bir Samsung Galaxy J7 üzerinde de çalışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.