Tablet ve kalemle PDF olarak nasıl yazabilirim (Android için Xournal alternatifi var mı?)


12

Zaten Xoom ve not alma ile ilgili benzer bir soru var . Ama bunu daha genel bir şekilde sormak istiyorum:

Bir tablet (ve kalem) verildiğinde, yalnızca bir kağıda yazı yazmak gibi not ve yorum eklemekle kalmayıp PDF'ye nasıl yazabilirim?

Ek yazı aynı PDF dosyasına kaydedilmeli ve en yaygın PDF okuyucuları tarafından okunabilir / gösterilebilir olmalıdır. Aslında Android için bir Xournal alternatifi arıyorum .


Bu konuda güncelleme var mı? (son güncelleme iki yıldan fazla bir süre önce ...)
Daniel Krenn

Yanıtlar:


10

Şimdiye kadar Android'de Xournal'a bulduğum en yakın şey RepliGo Reader veya ezPDF Reader . İkisi de

  • Çizgi, eğri, serbest çizim vb. Çizmeye izin verin.
  • Ek açıklamaları / çizimleri PDF dosyasına kaydedin

Ancak bence her iki uygulama da Thinkpad Tablet ve / veya xournal ile mümkün olanın tam potansiyelini kullanmıyor. Bu öznel olabilir, ancak Thinkpad tablet PC'nin Xournal ile Linux çalıştıran meslektaşlarımın "PDF'lere yazma" konusunda daha iyi bir deneyimi var gibi görünüyor. Umarım Android'de daha fazlası olur.

Alternatifler, öneriler her zaman beklerim. :-)

Düzenleme: ezPDF Reader ile gidiyorum. Android IMHO için en iyi PDF okuyucu.


1
ExPDF Reader için +1. Bu uygulamayı seviyorum, doğrudan kitapta notlar almak için sınıflarımdaki tüm kitaplarım için kullanın. Kim not defterine ihtiyaç duyar?
jlehenbauer

Ben bunlardan herhangi bir aktif kalemi ile ek açıklamalar için uygun olup olmadığını merak yani hurma ret, basınç hassasiyeti, yumuşatma vb LectureNotes destekler gibi özelliklere sahiptir, ancak ... görüntüler olarak içe PDF görünüyor
highsciguy

@highsciguy, sadece aktif bir prob ucu ile ezPDF ile deney yapıyorum. Avucuma ikinci bir kalem gibi davranır (eğer istediğin buysa).
Lukas

Kendimi ezPDF kullanıyorum ve hala kullanıyorum, ancak belirtilen özelliklere sahip değil ve yazmak için LectureNotes gibi iyi bir dizüstü bilgisayar uygulamasından daha az rahat.
highsciguy

1

Şu anda, hem bir kalemin basınç hassasiyetini kullanan (örneğin, bir Lenovo Thinkpad Tablet durumunda) hem de PDF'lerinde ücretsiz form vektör tabanlı ek açıklamalara izin veren bir Xournal portu veya Android için bir alternatif yok gibi görünüyor. hızlı ve karmaşık arabirim sorunları içermeyen yerel biçim. Bulduğum ek açıklama içeren hemen hemen her "not alma" pdf programı, yalnızca sayfada bir mum boya ile yazdığınız gibi görünmesini sağlayan sabit genişlikli satırlar kullanır (en ince satırlarda bile çok kalın), "kötü", "iyi", üstü çizili veya daire içine alınmış herhangi bir önemli ifade içeren normal 12 punto yazı tipine sahip bir belgeye notlar koymak için kullanılamaz.1

Adobe Reader'ın en yeni sürümünü indirdim . Metin yazabilir veya yazdırabilir ve kaydedebilirsiniz.


"Kaydedilmiş" belgeyi başka bir düzenleyiciyle sık sık açtığınızdan emin olun. Düzgün kaydedileceği garanti edilmez. Sadece 2 saat düzeltme kaybettim.
Lukas
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.