Android cihazların hata ayıklama modunda kullandığı protokolün adı nedir?


16

Bir müşteriden aldığımız garip bir Android prototipim var. Müşteri bunu unuttu ve şimdi ilginç bir şey yapıp yapamayacağımı görmek için onunla uğraşıyorum. Cihaz Acer beTouch ile aynı aile gibi görünüyor.

İyi önyükleme yapıyordu, ancak fastboot moduna geçmeye çalışırken doğru önyüklemeyi durdurdu. Şimdi bazı garip hata ayıklama moduna geçiyor. USB'ye takarsam, Linux kutumda Linux'un USB modem sürücüsü aracılığıyla / dev / ttyACM0 bağlantı noktası olarak görünür. Ancak, bu bir modem değil .

Bir seri terminal üzerinden bağlanır ve RETURN tuşuna basarsam şu yanıtı verir:

OK

Başka bir şey yazıp return tuşuna basarsam:

NOTSUPPORTED

Yani, bu bir Hayes modemi değil. Android'in fastboot veya adb protokolleri değil. hwinfo bunu araştırmaya çalıştı ama hiçbir şey alamadı. Bir USB aygıtı olduğu için, başlangıçta görüntülenen herhangi bir mesaj alamıyorum. Bir sürü Android cihazla kötü şeyler yaptım ama bunu daha önce hiç görmedim. Bunu tanıyan var mı?

(Nasıl yeniden önyükleme yapılacağına dair ipuçları da yararlı olacaktır; var .. Bulunan kurtarma modu --- ÇAĞRI + Volup The + GÜÇ, başvuru için --- ama fabrika hiçbir şey henüz hızlı önyükleme bulamadım gelmez sıfırlama)

Güncelleme: Yanılmışım! Bu ise bir Hayes modem. Herhangi bir komutu anlamıyor. Yani:

AT
OK

Fakat:

ATI0
NOTSUPPORTED

Hiçbir şey yapmasını sağlayan hiçbir komut bulamıyorum, hatta AT&Vya da değil ATS0=0. Hangisi garip. Telefonun bu moda neden önyüklendiğini bilmiyorum; muhtemelen kök dosya sisteminde bir sorun var. Kimsenin kök kabuğu almak için sihirli bir Android Hayes komutu bildiğini veya kurtarma veya fastboot'a veya deneyebileceğim herhangi bir şeye yeniden başlayacağını düşünmüyor musunuz?


Çok güzel. Acer cihazının özel önyükleme modlarına sahip tek cihaz olduğunu düşünmüyorum. Örneğin, Birçok HTC telefonun (adını bilmediğim) bir modu vardır fastboot oem rebootRUU. Söylemeye çalıştığım şey muhtemelen internette bir yerde acer cihazları için alternatif önyükleme modlarının bazı belgeleri.
Ehtesh Choudhury

Yanıtlar:


1

Cihaza bağlanmak için Android SDK'sındaki adb'yi kullanmayı denediniz mi? İşletim sistemi USB üzerinden çalışırken ve bağlandığında da aynı protokolün kullanıldığına inanıyorum.


adb bir seri bağlantı üzerinden bağlanmaz; yalnızca TCP veya USB ister ve başka hiçbir şeyi desteklemez. Ama ADB seri üzerinden itti olup olmadığını görmek için TCP bağlantısını snoop denemedim itiraf edeceğim.
David
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.