Doğrudan telefondan yazdırmanın herhangi bir yolu var mı?


23

Yazıcı üreticileri henüz Android (veya iPhone) için sürücü yapmaya başlamadığından, cevabın "hayır" olduğundan eminim.

Sanırım sadece bu konuda bir şey duyan var mı ve / ne zaman gerçekleşeceğini merak ediyorum. (veya zaten öyleyse, ve ben sadece habersiz?)


Yanıtlar:


11

Bu harika bir soru. Bu işlevselliği ilkbaharda aramaya başladım, ancak yalnızca wifi özellikli yazıcılara yazdırmanıza izin verecek uygulamalar buldum.

Tekrar baktım ve oldukça havalı görünen PrinterShare ile karşılaştım . Görünüşe göre bir wifi yazıcıya yazdırabilir veya yerel bir bilgisayara yüklenen yazılımı kullanarak internet üzerinden ekli yazıcıya yazdırabilirsiniz. Henüz deneme şansım olmadı ve biraz pahalı görünüyor ama umut verici görünüyor.


+1 Yazıcı Paylaşımı harika çalışıyor!
Jay Askren


6

Farklı teknolojiler kullanarak, üreticiden bağımsız birkaç çözüm bulunmaktadır:

Bunların hepsi karşılık gelen "türler" için sadece örneklerdir - Playstore'da kontrol ederek daha fazlasını bulacaksınız. Ayrıca, üreticiye bağlı çözümler veya PrinterShare gibi bazı diğerlerinden daha önce de bahsedilmiştir .



1

OP tarafından önerilen sürücülere ihtiyaç duyulması fikrinin açıklığa kavuşturulması gerektiğini düşünüyorum. İşlerin böyle olduğuna inandığım yol şudur: a) doğrudan bir yazıcıyla iletişim kurmaya çalışıyorsanız, evet bir sürücüye ihtiyacınız var ancak b) bir LAN sunucusundaki bir yazıcıyla iletişim kuruyorsanız, LAN'daki sürücünün yapıp yapamayacağını o iş. Görev (en azından IMO, uygulamalar farklı görünse de) sunucuya bir yazıcının ne yapıp yapamayacağını sormaktan daha fazlası olabilir. Varyasyonların kapsamı vardır (örn., Bunun içindeki doküman formatının dönüştürülmesi veya yorumlanması.)

Bir uygulamadaki kendi denemem, b planını izlemektir (ki bu bilgisayarın açık olması ve bir İnternet rotası gerektirir). Bundan sonra, CUP'lar (bu durumda) sunucusunun yazıcıya bunları yapmalarını nasıl söyleyeceğini bildiği için Android'de yüklü bir sürücüye ihtiyaç duymadan bir CD'ye bile iş gönderebilirim.

Belki de "wifi etkin" bahsetmeliyim. Eğer bir Cups rotasına gidiyorsanız, yazıcıların fiziksel konumlarının bir ağ üzerinden onlara ulaşmak isteyip istemediğinizi belirlediğini düşünüyorum (Android sadece Cups sunucusuna ulaşmak zorunda.) Evde iki yazıcı var. Lazer yazıcı bir Xerox Phaser 6110N'dir. Bu, kablolu bir LAN yazıcısıdır. Epson P50'imiz eskiden bağlanıyor (ve uzun süredir devam eden Belkin baskı paylaşım cihazına sahip olduğuma inanıyorum). Önceki Epson R220'miz öldüğünde, kendi menzilinde wifi yapmış ve Belkin cihazını elden çıkarmayı tercih eden bir fotoğraf yazıcısını düşündüm. Bunun için adil bir adım olduğu için buna karar verdim

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.