Android pusulası mıknatısa neden tepki vermiyor?


12

Android için Compass programını indirdim ve yakınına güçlü mıknatıs getirmeye çalıştım. Sivri, sanki yakınlarda mıknatıs yokmuş gibi sabit kaldı.

İşte YouTube'daki video kanıtı .

İPad Air 2 dahil diğer cihazları kontrol ettim ve benzer davranışlar gösterdiler. Bu, geleneksel pusula davranışından büyük ölçüde farklıdır. Ayrıca, geleneksel pusula hariç hiçbir cihaz doğru kardinal yönleri göstermez.

Android pusulası mıknatısa neden tepki vermiyor?

GÜNCELLEME

Mıknatıs yaklaşırken manyetik alan değerinin kesinlikle arttığını unutmayın.

Öyleyse asıl soru, Dünya manyetik alanı ile mıknatısın manyetik alanı arasında nasıl bir ayrım yapmaya çalışıyorlar?

Ayrıca, pusula ile gösterilen yönün geleneksel pusulaya göreceli olarak YANLIŞ olduğuna dikkat edin.


3
Harika bir soru! Hiç düşünmedim ya da bakmadım. Benim "tahmin" hiçbir pusula, sadece ivmeölçerler ve jiroskop ve GPS olduğunu ve yakındaki manyetizma için uygun olmayanların bir kombinasyonunu kullanıyor
Baronz

1
Dijital pusula efekti göstermeye başlamadan önce mıknatısı bir süre yerinde bırakmanız gerekiyor. Bir cihazdaki dijital pusula oldukça gürültülüdür, bu nedenle geliştiriciler verileri daha az titiz hale getirmek (ve güzel görünmek) için yumuşatma eğilimindedir. Fiziksel bir pusulanın anlık sonuçları, geliştiricinin yazılımda yaptıklarıyla aynı değildir. Ayrıca dijital pusulanın alan gücü limiti vardır, nadir toprak mıknatısları sensörü maksimum seviyede sabitleyebilir, bu da aşırı durumdayken yazılımı görmezden gelmeyi tetikleyebilir.
Morrison Chang

İlginç soru. Ben bu konuyu araştırırken, Android pusulanın dünya manyetik alanını kullanarak nasıl çalıştığını açıkladığı Quora ile ilgili bir tartışmaya rastladım. Ancak, mıknatıs taşı etrafındaki manyetik alandan daha güçlü / daha zayıf veya herhangi bir şeyi etkileyip etkilemediğine dair bir sonuca varamam.
Andrew T.

Eksik soru, hangi telefonu ve hangi pusula uygulamasını bilmemiz gerekiyor. Muhtemelen dahili bir manyetometreye sahip olmayan düşük kaliteli bir telefonunuz vardı. Uygulamanın sensörün 3 ekseninden yönü nasıl hesapladığı ve ayrıca telefonun otomatik kalibrasyonu ile ilgili diğer faktörler. Alan bulmaktan daha hızlı alanları ölçmenin en iyi yolu, irealitysoft tarafından 'Sensör Kaydedici' gibi bir zaman kullanmaktır.
Hamish_Fernsby

Yanıtlar:


5

Sensör algoritması insanları "pusula sensörü" nin başıboş ortam manyetik alanından etkilenmediğinden emin olmak için çok çalıştı. Manyetik alan verilerini görmek istiyorsanız, bunun yerine manyetik alan sensörünü kullanın.

Cihazın harici bir manyetik rahatsızlığa maruz kaldığını bilmenin yaygın yolu, manyetik sensör verilerini hareket sensörleri (ivmeölçer ve daha da önemlisi jiroskop) ile karşılaştırmaktır, eğer hareket yoksa, algoritma pusula başlığında herhangi bir değişikliği bastırır, çünkü pusula istikametinin değişmediği gerçeği yansıtmaya çalışıyor. Daha fazla ayrıntı için "sensör füzyonu" konusuna bakın.


1
Oh, bu arada, GPS yön göstermiyor (belki de bir hareket yörüngesinin yönü) ama cihazın hangi yöne baktığını göstermiyor. GPS ile ilgili herhangi bir cevap yanlıştır.
Ian

Cevabınızın değerini artırmak için lütfen " sensor fusion " için kaynakları
bağlayın

0

Birçok android telefon, mikrotesladaki manyetik alanı ölçen bir manyetometreye sahiptir. Örneğin Samsung S6, 2000uT'ye kadar ölçüm yapabilen bir yamaha çipine sahiptir. Mıknatısların ve elektromanyetizmanın etkisini görmek istiyorsanız, iReality soft veya 'gaussmeter' ile sensör kaydedici gibi bir uygulama yükleyin.


0

Testlerimde mıknatıs Galaxy S2 Active'in pusulasını etkiledi. Kuzeyi 360 derece sürükleyebilirim.


-1

Android pusula, telefon sensörleri ve gps değil mıknatıs veya telefonunuzun içinde tam sayı pusula kullanarak çalışır. Bu nedenle, mıknatıs kullanarak herhangi bir sapma yapmak mümkün değildir.


bu cevap yalnızca gerçek bir manyetometreye sahip olmayan ve GPS gibi diğer sensörlere dayanan düşük özellikli telefonlar için doğrudur. Eğer irealitysoft 'Sensory Logger' uygulamasını çalıştırırsanız, bir cüzdan tarzı telefon kılıfı üzerindeki toka gibi mıknatıslardan alanı tespit edebilirsiniz. Ben kesinlikle çalışır bir S6 ve M4 üzerinde denedim.
Hamish_Fernsby
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.