Reklamların bulunduğu bu kilit ekranı nedir ve onu nasıl kaldırabilirim?


63

Cihazımda bir malware var. Bazen reklamları olan bir kilit ekranı görünür ve telefonu açmak için ekranın altındaki bir alanı kaydırmalıyım. Doğu Avrupa’dayım, bazı reklamlar Slav dillerinde ve görünüşe göre seyahatle ilgili.

http://i.imgur.com/Ym4uvwb.png

Resim yeniden boyutlandırıldı. Resmin tamamını görmek için tıklayın

Lot Air (Polish carrier) için ilan gördüm. Geçenlerde onların sitesine gittim.

En son yaptığım sörf faaliyeti ve reklamların doğası dikkate alındığında, kötü amaçlı yazılımın Doğu Avrupa’daki aktif havayollarına bağlı olduğunu düşünüyorum.

Kilit ekranı ayrıca, ekran kapalıyken telefonun çok hızlı şarj edildiğini iddia ederek "DU Hızlı Şarj Cihazı" uygulamasını da tanıtıyor. (!?) Ayrıca pil seviyesini gösterir. DU Hızlı Şarj Cihazını hiç takmadım. Telefonda DU Hızlı Şarj Cihazının kurulu olduğundan şüpheliyim.

Ryanair uygulamasını yükledikten sonra sorun başladı. Sorun belki de, ama kesinlikle değil, bununla ilgili. Ryanair'i kaldırmak ve telefonu yeniden başlatmak, bu kilit ekranının ara sıra ortaya çıkmasına neden olmuyor. Bir süre sonra durum daha da kötüye gitti, şimdi bu kilit ekranı HER ekran kapandıktan sonra belirir.

Ben her zaman Avast'ı kullandım. Köklü değilim ve yalnızca Google Play üzerinden yüklüyorum.

Bu nedir? Ve nasıl kaldırabilirim?


Teşekkürler. Girişinizi gerçekten takdir ediyorum. Şu anki sorun şu ki seyahat ediyorum. Aylardır PC görmedim. Bire ulaşır ulaşmaz önerinizi deneyeceğim. / Bundan önce yapacak başka bir şey var mı?
ycc_swe

Öyleyse bu kilit ekranı hiçbir yerde görünmüyor, demek oluyor ki cihazınızı kullanıyorsunuz ve sonra gösteriliyor veya cihazı uyku moduna geçiriyor, uyandırıyor ve kilit ekranını görüyor mu? Ayrıca Ayarlar -> Güvenlik -> Cihaz yöneticileri altında balık aygıtı yöneticisi olmadığından da emin oldunuz.
Firelord

Bize "diğer uygulamaların üzerine çizim" uygulayabilen kullanıcı listesi uygulamalarını sağlayabilir misiniz? Bu yardımcı olabilir: Hangi uygulamanın diğer uygulamaların üzerine çizileceğini belirleme?
Firelord

Cihaz yöneticileri tamam. / Telefonda çalışırken hiçbir zaman "aniden" görünmüyor. Sadece ekran koruyucunun uyanmasından sonra, f.ex kapak kapağını kapattıktan sonra, açma / kapama düğmesine veya "2 dakika işlem yapılmadığında kendiliğinden siyah ekrana bastığınızda" görünür. Şu anda her zaman! Ama her zaman her zaman değil. // Yapabildiğimde daha iyi bir hata açıklaması ile geleceğim.
ycc_swe

Teşekkürler. Saat dilimime geç kaldı. "Draw over" uygulamaları listesi ile mümkün olan en kısa sürede geri geleceğim.
ycc_swe

Yanıtlar:


66

Bu lockscreen değişiminin DU Quick Charge’daki bir reklamdan kaynaklanması

Bu kilit ekranının " ES App Locker " uygulamasına eklendiğinden eminim . Birçok Kullanıcı Reviev, bu uygulamanın çok sayıda istenmeyen reklam ve kilit ekranı değişikliği ile geldiğini belirtiyor.
Bu incelemeye bakınız: Daniel Burkhardt için üye yorumları

Bu çoğu insana cevap verdikleri şey: ES Global den Kullanıcı Yorumları

Yani sen ya bu ayarları kapatmak için seçeneğine sahip görünüşte veya bu uygulamayı kaldırın.

Kullanıcı incelemelerini buradan kontrol edebilirsiniz: Google Play Hikayesi

DU Hızlı Şarj'ı devre dışı bırakmak aygıtlarda çalışmayabilir. Bu durumda, uygulamayı tamamen kaldırdığınızdan emin olun. Hızlı şarj ekranı görüntülenmeye devam ederse, bu "adware" e sahip başka uygulamalarınız olup olmadığını kontrol edin ve bunları kaldırın.


DÜZENLE:

Başka bir soruda görülen bilgilere dayanarak bu cevabı güncellemek istedim. Görünüşe göre bir avuç dolusu uygulama bu lockscreen değişimini en son güncellemelerine ekledi. Kimse yok Reddit tartışma birkaç uygulama bahseder.

@Andrew T.'nin belirttiği gibi - bu lockscreen değişiminin ana nedeni DU APPS STUDIO tarafından geliştirilen DU Hızlı Şarj'ın reklamıdır .

Benzer problemlerle karşılaşıyorsanız, o zaman hangi uygulamanın buna yol açabileceğini kontrol etmek için @Firelord tarafından bu faydalı cevabı kontrol edin.

Bu cevabı zaman zaman güncellemeye çalışacağım.


2
TEŞEKKÜR EDER, İSTENMEYEN ADWARE'YI ÇIKTIĞINI KARŞI! Bir desenle kilitlendiğinden ES App Locker'ı açmak mümkün değildir. Ben asla desen kullanmam. Bu nedenle çok riskli bir program gibi görünüyor. (Ancak ES File Explorer Pro, maalesef en çok kullandığım dosya yöneticisi.) Yine de, ES App Locker'ı kaldırmak mümkündü. Ama sonra stok pin-kilit ekranı Android'de ortaya çıktı. Neyse ki doğru pin bir zamanlar denedim eski biriydi. TEKRAR TEŞEKKÜRLER. PROBLEM REAPPARLARINDA GERİ GELECEĞİM. ÇOK DEĞERLİ CEVAP.
ycc_swe

5
Reklamların entegrasyonu ve kullanıcı arayüzünün değiştirilmesi nedeniyle 3 yıl kadar kullandıktan sonra ES Dosya Gezgini'nden ayrıldım. Bir zamanlar kullanımı kolay program bence çok değişti. Yakın gelecekte bir değişim arıyorsanız, @Izzy nin filemanaging uygulamalarının listesine
benjamin

@AndrewT. Eklendi :) Önümüzdeki birkaç gün içinde zaman zaman reddit iş parçacığını kontrol edeceğim ve bu sorunu çözebilecek soruları ve elimden geldiğinde bu uygulamaları ekleyeceğim. Siz veya bir başkası daha fazla bulursa bunları düzenlemek için çekinmeyin ya da (mantıklıysa) bunu bir topluluk-wiki yapın :)
benjamin

Karısı bunu yeni almaya başladı; bu uygulamadan geldiğini düşünüyoruz: play.google.com/store/apps/…
Danny Tuppeny

1
Loc X kaldırıldı ( play.google.com/store/apps/… ve DU Quick Charge onunla birlikte kaldırıldı =]
Joeymetro

15

Benim gibi ES Explorer'dan bunu yapmaktan nefret eden, ancak şu anda uzaklaşamayan insanlar için (birçok özelliği nedeniyle!):

Bu gereksiz özelliği devre dışı bırakabiliriz:

 • Es Explorer Araçları'na gidin ve şarj artışını devre dışı bırakın.

Bu, şarj kablosunu taktığınızda gördüğünüz rahatsız edici reklam ekranını kaldıracaktır.


14

Bir Reddit kullanıcı bu 'özelliği' / adware dahil ettik uygulamalarını bir araya toplamaya başlamıştır. Liste şu anda içeriyor:

 • Xender
 • ES Dosya gezgini (ES Global tarafından) Kaldırılan
 • ES App Locker (ES Global tarafından)
 • KittyPlay Duvar Kağıtları Zil Sesleri
 • GO uygulamaları (Hava Durumu, Klavye, SMS, Sonraki Tarayıcı)
 • TouchPal Suite (Onlar tarafından yapılan her şey)
 • Z kamera
 • HiFont
 • TrustGo
 • Akü doktoru
 • InstaMag
 • FotoRus - Fotoğraf Editörü
 • UC Tarayıcı
 • App2SD
 • 360security
 • Fotoğraf Editörü: Zentertain Pro
 • Fotoable, Inc tarafından AppLock
 • CME Services tarafından Gizli Video Kaydedici
 • Arasında
 • Sharecloud (For2ww tarafından)
 • El Feneri ve LED El Feneri (Zentertain)
 • Fotoğraf Kolaj Editörü Zentertian
 • LOCX: Uygulama Kilidi (CY Güvenli)
 • XBrowser - XMan tarafından Süper Hızlı ve mini
 • iMuslim
 • Yalnız Launcher
 • Git Hızı
 • Fotoğraf Izgarası
 • Avast Mobile Security ücretsiz
 • S Fotoğraf Editörü
 • Tüm pay
 • Çoklu Hesap Makinesi

Bu liste "suçlu" uygulamasını tanımlamam için bana yardımcı oldu. Benim için "AllShare" app oldu - eğer yapabilirseniz, o zaman lütfen doğrulayın ve listenize ekleyin, bmdixon.
Nirav Zaveri

Listeye Çoklu Hesap Makinesi ekleyebilirsiniz.
Cobus Kruger

12

Görünüşe göre ES File Explorer bunu yapıyor - Yıllardır kullandım, ancak bugün DU Quick Charge'in açıldığını gördüm ve ES File Explorer güncellemesine bağlı görünüyor. Kaldırdım ve malware gitti.


ES Dosya Gezgini'nin ücretsiz sürümü mü, yoksa ödeme / Pro sürümü mi? (Bugün sadece bir kez kilit ekranını gördüm. Bunların ikisini de yükledim.)
ycc_swe

Ücretsiz versiyondu
JBCP

Teşekkürler. Bu kilit ekranı tekrar belirirse ücretsiz sürümü kaldıracağım. Yeniden yüklemek için tüm şifreleri (bulut, ftp) girmeniz, pencereleri ayarlamanız gerektiğinden, genellikle kaldırılması zaman alır.
ycc_swe

5

Bu, ES Explorer'ın ES uygulamaları ailesinden başka bir suçlu olduğuna dair ek kanıt sağlamaktır.

Ağ İzleme: Başlarken ve Neden Bunu düşünmelisiniz Nasıl , dün XDA portal çıktı sonrası bu kullanarak teyit Fiddler- herhangi bir tarayıcı, sistem veya platform için ücretsiz web hata ayıklama proxy

XDA yayını, Fiddler’in kurulduğunu, proxy oluşturulduğunu, telefonunuzu ve dizüstü bilgisayarınızı aynı WiFi ağına bağladığını ve trafiği analiz ettiğini açıklıyor. Özellikle, ES Explorer’dan gelen trafiği analiz etti ve diyor ki

 • Pro sürümü reklamlarla gelmese de, henüz gösterilmeyen birkaç MB değeri indiriliyor.

 • Uygulamaya verimlilik dikkate alınmadan kötü inşa edilmiştir.

 • Uygulamanın sürekli Baidu ile iletişim kuruyor.

Gönderi, ES Explorer ile ilişkilendirilen diğer kötü amaçlı yazılımların resimli delilleriyle sona erer

görüntü tanımını buraya girin


2

Amber Weather, DU Quick Charge'ın kilit ekranıma eklenmesinin nedeni oldu. Neden ES Dosya Gezgini ve ES Uygulama Locker'ı değildi.


Amber Weather de bana düşkün sebep değildi.
subjektif

2

ES App Locker'dı ve şu anda 1 yıldız tufanı denemek ve denemek için 5 yıldız derecesiyle uygulamayı püskürten çorap kuklaları ... Gerçekten çok üzücü ve bu yüzden gerçekten sevdiğim Solid File manager'a geçtim. benden daha çok hoşlandım ... Satın almak zorunda kalmadan önce 14 günlük bir deneme yapıyor, Ama açık kaynak kodlu Amaze File manager gibi, kullanımına para ödemeyen bir sürü alternatif var. kullanmak için ödeme yapmak.


1
Umarım insanlar aniden 5 yıldızlı derecelendirmelerin akını olursa, Play Store'da yorumlarda bulunurlar.
ycc_swe

2

Telefonumda lockscreen nedeni Xender Dosya Paylaşımı App oldu. Sağ üst köşedeki küçük dişli (ayarlar) simgesine tıkladığımda, bana Xender Quikcharge özelliğini kapatma seçeneği verdi ve ben de yaptım. Bu ekranı artık anlamıyorum. Google Play Store'daki Xender uygulama sayfasına gittim ve bir çok kullanıcı da aynı sorundan şikayetçi oldu. Bu yardımcı olur umarım.


Lütfen Google Play Store'dan uygulamayı
bağlayın
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.