Android cihazımı genel bir microusb + araç adaptörü kullanarak şarj ederek zarar verir miyim?


9

Evo 3D cihazım için ikinci bir şarj cihazına ve bir araç şarj cihazına ve eşimin Nexus S'si için aynı şarj cihazına ihtiyacım var, ancak onlar için fahiş fiyatlar ödemek istemiyorum. Bu çift gibi bir şeyi kullanarak cihazlara zarar verecek miyim yoksa aynı fiyata ucuz bir microUSB - USB kablosuna zarar verecek miyim ? Cihazlar "onaylanmamış" şarj cihazlarını kullanmaktan şikayet edecek ve bazı iPhone modellerinin bazı üçüncü taraf şarj cihazlarında olduğu gibi şarj etmeyi reddedecek mi?

Yanıtlar:


13

USB, mini-USB ve mikro-USB kabloları standartlaştırılmıştır, voltaj ve amper tüm standart uyumlu USB şarj cihazlarında aynıdır. Şarj cihazı standart, genel bir mikro-USB şarj cihazı olduğu sürece iyi durumda olmalıdır.

Bu, bir üreticinin USB fişine benzeyen standart dışı bir fiş oluşturmasını imkansız kılmaz, ancak yaparlarsa oldukça fazla vidalanırlar.


2
Görünüşe göre kendimi 60 $ 'dan kurtardım ve sonra "resmi" şeyler satın aldım. Çok teşekkürler!
Michael Moussa

Bazı çok ucuz araç şarj cihazları, özellikle eski araçlarda, motor çalışırken (marş) iyi sonuç vermez. Bu genellikle sadece krankla ilgili bir endişe.
Broam

6

Mikro USB standart boyut ve pinout'tur, bu nedenle cihaza hangi şarj cihazını takarsanız takın, doğru pimlere güç sağlar. Genellikle Mikro USB fişine sahip herhangi bir şarj cihazı çalışır.

Ek olarak, çoğu modern pilde, cihazın içinde aşırı voltaj, düşük voltaj, çok hızlı şarj, pil çok sıcak veya çok soğuk olduğunda şarj ve ters polarite dahil olmak üzere birçok şarj emniyeti vardır. Bugün piyasada bir telefonu mahvedecek bir şarj cihazı satın almak mümkün olsaydı şaşırırdım.


5

Hayır, herhangi bir hasara neden olmaz. Herhangi bir jenerik şarj cihazı yapacaktır. Her zaman böyle bir araç şarj cihazı kullanıyorum.


3

Bir soruna neden olmamakla birlikte, HTC Desire cihazımla, resmi olmayan şarj cihazlarının telefonum tarafından "USB" şarj cihazları, resmi şarj cihazlarının ise "AC" tipi olduğunu gördüm. Bu önemlidir, çünkü telefonum USB şarj cihazı modunda sadece 500mA çeker, ancak AC modunda 1A + 'yı mutlu bir şekilde çeker.

Her şey D + ve D-pinleri en fazla 200 resistance dirençle kısaltılırsa, ek akımın verilebileceğini belirten USB Pil Şarj Spesifikasyonu'na bağlıdır . Kısa veri aktarımını devre dışı bırakır, ancak cihazların Özel Şarj Portunu tespit etmesine izin verir ve çok basit, yüksek akım şarj cihazlarının üretilmesine izin verir. Artırılmış akım (daha hızlı, 9 W şarj), hem ana makine / hub hem de cihazlar yeni şarj spesifikasyonunu uygularsa gerçekleşir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.