Yalnızca şarj olan ancak veri olmayan, montaj vb. Olmayan mikro USB kabloları (Samsung Galaxy S)


10

Tüm kablolar eşit oluşturulmuş gibi görünmüyor, ancak neden sadece şarj etmeye çalıştığım birçok (ucuz) kablonun alt kısmına ulaşmadım - veri yok. Nedenini bilen var mı? Bazı pimler bağlanmıyor mu?

Daha uzun kabloların veya arabadan usb'ye dönüştürücülerin telefonun kayıt olması ve şarj edilmemesi için yeterli gücü iletemediğini biliyorum ama tam tersini alıyorum. Yalnız olduğumu düşünmüyorum ( burada Nexus One kullanıcıları için aynı sorun var )


Diğerleri, herhangi bir kablonun şarj için iyi olduğunu ancak verilerin belirtilmediğini söylüyor: android.stackexchange.com/questions/9464/…
KCD

Yanıtlar:


10

Genel olarak konuşursak, sadece 1 ve 4 pinlerini bağlayan bir "USB" kablonuz varsa, güç alırsınız ve veri almazsınız (Best Buy, Evrensel USB Şarj Kabloları bir süre önce böyle kablolar satıyordu, hala yapılıp yapılmadığından emin değilim) . Aynı şekilde, sadece 2 ve 3'lü bir kablonuz varsa, veri alırsınız, ancak güç elde edemezsiniz. Merak ediyorsanız, standart USB Pinout'u olan bir Wikipedia sayfası .

Not: Micro, USB A ile aynı pin çıkışını kullanır.


Teşekkürler. Bu pimleri kontrol ettim ve iyiydiler. Telefonum kirli 2 & 3 bağlantıları vardı ve daha ucuz kablolar hakkında kıpır kıpır bir sürü sonra çoğu zaman daha önce hiç çalışmadı gibi çalışmak gibi görünüyor.
KCD

6

Devnul3'ün dediği gibi, yalnızca güç kablosu veri pinlerinin bağlı olmadığı bir USB kablosudur. Var olmalarının temel nedeni, 4 yerine 2 bağlantıya ihtiyaç duyulması nedeniyle çok daha ucuz hale getirilebilmeleridir (ve ayrıca veri hatlarındaki çok yüksek frekanslı sinyallerin kalitesini koruma konusunda endişelenmenize gerek yoktur. ).

Bununla birlikte, "tam özellikli" bir USB kablosuna yalnızca güç kablosunun tercih edileceği durumlar vardır: cihazınızı bir yerlerde rastgele bir USB konektöründen şarj etmek istediğinizde. Daha yaygın olarak bilindiği gibi, bir USB konektörü kullanıcının beklediği gibi birçok şey için kullanılabilir, bu nedenle "normal" bir USB kablosu kullanırsanız, istemeden cihazınıza ayrıcalıklı erişim sağlayabilirsiniz.

IOW bir USB konektöründen şarj ederken güvenmek için hiçbir nedeniniz yok, sadece güç kablosu sadece çok daha ucuz değil, aynı zamanda biraz daha güvenli.


3

Diğer cevaplara katılmadığım için üzgünüm, ancak bu varsayımlar yanlış:

  1. Akü Şarj Spesifikasyonu ile uyumlu olmak. veya benzer herhangi bir şarj mekanizması, veri hatları, şarj cihazı tipini tanımlamak için belirli voltajlar veya bir kısayol (örn. <200 Ohm ile BC) gerektirir, yani şarj cihazı sinyalleri sağlar - dolayısıyla bağlı cihazın veri hatlarını tanımlaması için gereklidir şarj cihazı.
  2. Yalnızca veri iletilse bile, en azından veri hatları ve GND gereklidir (bkz. USB 2.0 Özelliği Şekil 7-19). Bu nedenle, VCC hattının bağlantısının kesilmesi için iyi bir neden yoktur.
  3. Kablo konektörlerinin üzerinde USB logosu varsa, bu kabloların USB standardıyla uyumlu olması gerekir, bu da tüm pimlerin bağlanması gerektiği anlamına gelir.

İlginç. Bu soru sorulduğundan şarj değişti, bu yüzden hatalı / hileli kablolar daha yüksek bir akım için pazarlık yapamayacak ve cihazlara bağlı olarak şarj etmek veya şarj etmemek çok daha uzun sürecek gibi görünüyor
KCD
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.