SD kartımdaki LOST.DIR içindeki dosyaları nasıl kurtarabilirim ve bunlar nedir?


13

Harici SD kartımda her zaman boş bir LOST.DIR klasörü vardı. Bugün telefonum SD kartımın hasar gördüğünden ve takmayacağından şikayet etti, bu yüzden çıkardım ve bilgisayarıma baktım. Şimdi 70237LOST.DIR içinde 128 MB olan bir dosya var. Görünüşe göre, bunun bir Windows 98 FAT önyükleme sektörünün bir dökümü olduğunu belirtiyor (bu bir anlam ifade etmiyor) gibi "ë <MSWIN4.1" gibi bir şeyle başlar .

Android buraya ne attı ve neden? (Sanırım ilk önce sürücüleri çıkarmadan telefonumun bilgisayarımla bağlantısını kesmiş olabilirim, bu yüzden Windows 98'den değil Windows XP'den olsa da "neden" olabilir.) Bilgileri kurtarmanın basit bir yolu var mı? bu dosya?


OSX'in var mı?
Sathyajith Bhat

@Sathya Nope, sadece Windows.
Matthew

Yanıtlar:


4

Göre bu Super User cevap , LOST.DIR's onarım sürecinin olarak kısmı için klasör mac diski tamir görünüşü.

LOST.DIR mac disk onarım arar ve onarım sürecinin bir parçası olarak soracaktır bir şeydir. Bulunan standart kayıp + ile ilgili ise, bir dosya sistemi denetimi sırasında bulunan tüm bozuk veya artık dosyaları tutan özel bir dosyadır.

Bir şey sürücünüzü kontrol etmek ve LOST.DIR içinde not etmek istediği bir sorun bulmak. Bu tür şeylerin HFS olmayan sürücülerdeki Mac'lerde gerçekleşme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyorum.


Android ayrıca bu dizini dosya sistemi kontrolünün bir parçası olarak oluşturur ve Android'in bozuk olduğuna inandığı dosyaları oraya koyar .


1
Kurtarma hakkında bir fikrin var mı? Tek bir dosya değil, bir şeyler karışımı gibi görünüyor.
Matthew,

@MatthewTek bir dosya olduğunu söylemiş miydiniz? Telefonunuzda eksik olduğunu düşündüğünüz herhangi bir dosya var mı? Bildiğim kadarıyla, onları kurtarmanın tek bir otomatik yolu yok. Belki de nasıl bir dosya olduğunu kontrol etmek için dosyayı kullanabilirsiniz
Sathyajith Bhat

Eksik bir şey fark etmedim, ancak sonra fark ettiğimden beri telefonumu çok kullanmadım. Yürütülebilir bir dosya değil ama filebaşka bir yerde kullanışlı gibi görünüyor.
Matthew

@MatthewRead Windows bağlantı noktası biraz sakat, Linux sürümü oldukça güçlü
Sathyajith Bhat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.