Samsung cihazlarda SD kart nasıl dahili depolama olarak kullanılır?


29

Geçenlerde yükseltilmiş 6.0.1 Marshmallow benim üzerinde Galaxy S5 ve ben istiyorum benimsemek Dahili depolama olarak bir SD kart. Ancak, bunu yapmak için bir seçenek yoktur.

SD kartı biçimlendirdiğimde, "Dahili" seçenek yok, sadece "Taşınabilir" seçenek var.

ekran görüntüsü ekran görüntüsü ekran görüntüsü

Bu SD kartı kullanıyorum:

Samsung 64 PRO Micro SD XC

SD kartı pencerelerde biçimlendirmeyi, pencereyi bölmeyi silmeyi ve hatta pencereyi bölmeyi silmeyi denedim. Ancak Android her zaman taşınabilir depolama alanı olduğunu eklemek istiyor.

Android'i bunu dahili depolama alanı olarak eklemeye nasıl zorlayabilirim?

EDIT : Bu makaleye göre , Galaxy S7 kabul edilebilir depolamayı desteklemiyor . Bu yüzden S5'in de kabul edilebilir depolamayı desteklememesi muhtemel. Şimdi mümkünse adb komut satırını kullanarak etkinleştirmenin bir yolunu arıyorum.


Taşınabilir olarak eklemeyi ve daha sonra dönüştürmenize izin verip vermeyeceğini görmeyi denediniz mi?
Matthew

Evet, denedim.
steampowered

İlk cümle, demek istediğim Galaxy S5 ? Her neyse, S5 onu da desteklemiyor, ben şahsen test ettim. Bir geçici çözüm var, lütfen cevabımı inceleyin.
Thomas Vos,

@ güçlendirilmiş, çok üst düzey bir mikro SD kart kullandığınızı görüyorum. Bu çok daha ucuz kartı kullanıyorum ( amazon.com/gp/product/B00TB8XZOK , 64GB, 18 $) ve Samsung Galaxy S5'imde kabul edilebilir bir depolama yaptığım zaman, herhangi bir uygulamaya taşıdım (ör.: Facebook, Google Foto , LinkedIn, Facebook Messenger, vb), uygulamanın aslında TAMAMEN KULLANILAMAZ OLMADIĞINDA SO YAVAŞ çalıştı. Bu yavaş çalışan uygulamaları SD karttan dahili, benimsemiş depolamayı Samsung kartınızla ilgili bir sorun olarak buldunuz mu?
Gabriel Staples

Not: Şu anda piyasadaki 1. en iyi 100 dolarlık micro-sd kart olması beklenen Samsung 64GB Pro + kartı ( amazon.com/gp/product/B012DTJ8NU , 48.49 $) sipariş verdim. umarım çok daha iyi çalışır, ya da bu kabul edilebilir depolama olayı, uygulamalar kullanırken çok yavaş çalıştığından zaten pratik olmaz. (İşte, bunun şu anda piyasadaki en iyi, 1 numaralı kart olduğunu gösteren inceleme ve kıyaslama testleri: amazon.com/treview/R15BKPZSKPC16X/… ).
Gabriel Staples

Yanıtlar:


40

Samsung (ve diğer bazı üreticilerin) cihazları, varsayılan olarak Kabul Edilebilir Depolamayı desteklememektedir. Ancak, nasıl etkinleştirebileceğinize dair bazı geçici çözümler vardır. Bazı cihazlar root gerektirir, bazıları ise gerektirmez. Eğer bir Galaxy A5, J5, J7, On5 varsa, yöntem 2'yi seçin (root gerekli ).

Devam etmeden önce, bir olduğundan emin olun yedeği olacak bu kadar SD kartı biçimlendirmek .


Yöntem 1 (NO KÖK | Galaxy S7)

Bazı Samsung telefonları (örneğin, Galaxy S7) ve diğer Android cihazlarında root gerekmez. ADB kullanarak aşağıdaki komutları uygulamanız gerekecektir:

adb shell
sm list-disks
sm partition <DISK> private
reboot

<DISK>Önceki komutun çıktısıyla değiştirin . (örnek: sm partition disk:179,64 private). Eğer bütün diski dönüştürmek istemiyorsanız, o zaman bunun yerine bu komutu kullanın: sm partition <DISK> mixed <VALUE>. <VALUE>Harici depolama olarak saklamak için yüzde (0-100) ile değiştirin . (Örnek: sm partition disk:179,64 mixed 50% 50 için).

Root erişiminiz varsa, bunun yerine Root Essentials uygulamamı kullanabilirsiniz . Root Essentials, bir PC'ye ihtiyaç duymadan tüm komutları sizin için yürütecektir.


Yöntem 2 (KÖK | Galaxy A5, J5, J7)

Yukarıdaki yöntem sizin için işe yaramadıysa, kök olmadan kabul edilebilir depolama elde etmek mümkün değildir. (örneğin Galaxy A5, J5, J7, On5).

Cihazınızı rootladıysanız, benim Root Essentials uygulamamı indirmeniz gerekir . İndirdikten sonra, “Kabul Edilebilir Depolama Birimi” ne gidin. Ardından "Kabul Et" düğmesine tıklayın.

Root Essentials, özel bir kurtarma işlemi kullanarak bir eklentiyi flaş etmenizi isteyecektir. (örneğin, TWRP). Özel bir kurtarma işlemi yapmadan eklentiyi flaşlamak mümkün değildir. Eklentiyi gösterdikten sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve Root Essentials'ı tekrar açın. Şimdi tekrar SD kartınızı almayı deneyin ve çalışması gerekir.


SD kartımı başarıyla benimsedim, daha sonra ne yapmam gerekiyor?

SD kartınızı kabul ettikten sonra, mevcut verilerinizi SD kartına taşımanız gerekir. Bu dahili depolama biriminde alan boşaltmak içindir.

Verilerinizi taşımak için:

  1. Açık (Android) Ayarları
  2. "Depolama" düğmesine dokunun. (veya "Cihaz bakımı"> "Depolama").
  3. SD kartınızı seçin.
  4. Menüyü açın (sağ üstte 3 nokta) ve "Veri taşı" ya dokunun.
  5. Şimdi verileriniz SD karta taşınacaktır.

2
Teşekkürler, bu dahili depolama yapmak için çalıştı! İşletim sistemi her zaman ekstra kapasiteyi göstermediğinden sonuç biraz hatalı görünüyor. Dosya aktarımlarında da kullanılamaz. Ancak, bu en iyi cevap bu yüzden doğru olarak işaretliyorum.
steampowered

@ güçlendirilmiş Evet, toplam depolama alanı berbat. Ancak bireysel olanlar doğru olmalı.
Thomas Vos,

1
ADB komutlarını 2 farklı sd kartta gerçekleştirdikten sonra, Samsung Galaxy S5 cihazım hala dahili depolama birimi olarak tanımıyor. Uygulamalarımda güncellemeler yayınlamaya ve yeterli depolama alanı olmadığı mesajlarını almaya çalıştım. Bu Samsung Galaxy S5'te de işe yarar mı? Köklenme yardımcı olur mu?

2
Merhaba, komutlarınızı bir Galaxy S5'te kullanmayı başardım ve aslında bunu yazarken verilerimi hareket ettiriyor (gerçek dahili bellekte yer açmak için birinin yeni tümleşik depoya tıklaması ve İHRACAT yapması gerektiğini belirtmeyi unuttum) . Her neyse, şimdi aynı zamanda Android 6'ya sahip Galaxy A5'te de aynı şeyi yapmaya çalıştım ve komutlar konsoldan geçerken, Ayarlar> Depolama altında hiçbir şey değişmiyor. Herhangi bir fikir?
Jörn Berkefeld

2
Samsung J5 için de çalışmıyor.
Varun Bhatia

1

Görünüşe göre "sm" yani: "sm bölüm diskini eklemelisin: 179,64 private" aksi halde "Bölüm bulunamadı". Bu işte çok yeniyim, bu yüzden çoğu insan için çok, çok açık olduğunu belirtiyorum. Neyse, işe yaramış gibi görünüyor. Bu bir 4 no'lu nottaydı.

Bu noktada olanların, toplam boyutun değiştirildiği gibi listelenmemesine rağmen, aslında öyle olduğunu farz ediyorum. Keşke bu araçlarla nasıl onaylanabileceğimi bilsem.

Hafif düzeltme: "Depolama" altında, iç kısım çoğunlukla dolu (ve olduğu gibi) ve karttaki hemen hemen hiçbir şey olmadığında, toplamı doğru şekilde listeler. Sanırım hepsine bu noktada büyük ve mutlu bir depolama yığını olarak değerlendirebilir miyim?

Ancak "transferler için kullanılamaz" derken neyi kastediyorsunuz? Bir şeyi ya da başka bir cihazla söküp çıkaramayacağın anlamına geldiğini sanıyorum.

Bu noktaya geldikten sonra bazı uyarıları veya ipuçlarını paylaşmak isteyen var mı?


1
TEŞEKKÜR EDERİM! sm şey belli değil. Verizon Samsung Galaxy S5 daha önce bana "şimdi bulundu bölme hatası" veriyordu. Yukarıdaki sm komutunu kullanarak düzelttim.
Gabriel Staples

2
Bir sonraki adım, depolama seçeneklerine girmek ve "dosyaları sd'ye taşımak" satırı boyunca bir şeyler söyleyene kadar oynamak. Bu yapıldıktan sonra, hem ben hem de bazı uygulamalar arasında tam olarak neyin ne olduğuna dair bir karışıklık dışında, çok iyi çalışıyor. Amacım, eşim sürekli olarak deposunun nerede olduğunu merak etmemesiydi. Şimdi, hemen hemen bir nokta ve bir sürü. Bunu gönderdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Bunu bilgisayarıma yaklaştığımda düzelteceğim.
Bystander

düzeltme: "bölüm bulunamadı" hatası
Gabriel Staples

Dosya aktarım araçları için uygun olmadığını düşünüyorum, telefonu MTP üzerinden bilgisayara bağladığımda tam yeni birleştirilmiş disk boyutunu göremiyorum demektir. Bu yüzden hala 16 GB ile
bitirdim

1
Ne?! Onları gerçekten takip etmiyorsan neden komut satırı yönleri almalısın? "Görünüşe göre" değil "sm" eklemeniz gerekir. Belki de bu gerekli olduğu için dahil edildi? Biz. Bu aslında benim için işe yaramadı ama adb shell sm set-force-adoptable trueyaptı.
BiTinerary,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.