Swype'ta shift tuşunu kullanmadan soru işareti nasıl yazılır?


19

Swype'ın bu kadar büyük olmasının nedenlerinden biri, elbette, bir kelime ne kadar uzun olursa olsun çok hızlı yazabilmemdir. Ama ne zaman bir soru işareti ya da bir ünlem kullanmam gerekiyorsa, önce shift tuşuna, sonra noktalama işaretlerine, ardından yazmaya devam etmek için tekrar kaydırmam gerekiyor. Bunun için bir kısayol olması mümkün mü?

Yanıtlar:


24

Bulduğum en hızlı yol aslında "m /?" veya "z /!" doğrudan boşluk çubuğuna Bu noktalama işareti ve sonra boşluk ekler. Aynı şekilde, bir nokta veya virgül ekleyebilirsiniz. Kullandığım diğer benzer kısayol, kesme işaretinden "s" ye kaydırarak bir "s" oluşturur.

Benzer bazı öneriler Swype'ın çevrimiçi başvurusunda, özellikle http://www.swype.com/tips/advanced-tips/ adresinin "Swype Hareketleri" bölümünde bulunabilir .


+1 Daha önce tanımadığım bir web sitesi ile birlikte hiç bilmediğim güzel kısayollar sağlamak için.
Charles Caldwell

mükemmel, teşekkürler! :) Nokta-uzay ve virgül-uzay hakkında bilgim vardı, ama m-uzayının ve z-uzayının da işe yarayacağına dair hiçbir fikrim yoktu.
Paulo Guedes

Teşekkürler, bu kısayolların farkında değildim ve cümleleri sonlandırdığımda benim için çok yararlı olacaklarına inanıyorum.
Laura Booth

+ 1'i en sevdiğim klavyeyi daha da hızlı yapmak için!
TomG

MBenim için daha fazla baskı yok !
MBraedley

13

Üst karakter tuşunu kullanmak zorunda değilsiniz, eğer 'm' tuşunu daha uzun süre basılı tutarsanız, alt tuşuna bir soru işareti ekleyecektir.


2
+1 Aslında herhangi bir tuşun üstündeki herhangi bir şey tuşa yarım saniye kadar uzun basılarak girilebilir. Daha uzun süre (yaklaşık bir saniye) uzun basarsanız, o tuş için daha fazla seçenek içeren bir mini menü açılır penceresi alırsınız.
GAThrawn

Sizin için +1. Android cihazımı yaklaşık 5 aydır kullandım ve bunu bilmiyordum.
tombull89

Swype'ı alana kadar aynı şeyi (tuşa basılı tutarak) standart Android klavye için de çalıştığımı fark etmedim.
Laura Booth

Uzun basış işe yarıyor ama maalesef aynı problemi vardiya kullanmaktan alıyor: sadece kaydırmaktan daha uzun zaman alıyor.
Paulo Guedes
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.