Kısa mesaj süresi sorunu


9

Kısa mesaj uygulamam garip davranıyor:

Bir arkadaştan kısa mesaj alırken ve anında yanıt verirken, kısa mesajını alma zamanının cevabımın zamanına eşit olması için cevabım alınan kısa mesajın üzerine yerleştirilir.

ASCII örneği;):

From Theodor 16.23: Dinner sounds good, when do you want to eat?
From Anna 16.23: Do you want to have dinner tonight?  

Telefon, Android 2.3.3 çalıştıran bir HTC Wildfire S


1
Güzel açık ve doğru soru. Çaba yapmak için +1 Theodor.
Bernhard Hofmann

1
Bir çözüm olacağını düşünmüyorum, belki de yeni bir SMS uygulamasının kısa olması. Açıkçası, zaman sadece bir dakika kadar kesin olarak kaydedilir ve iki eşit değerle karşılaşıldığında, hangisinin önce gösterileceğini rastgele olarak aşağı yukarı seçer. Veriler ikinciye kaydedilmişse sorun olmaz. Bir üçüncü taraf SMS uygulaması bile muhtemelen aynı temel verileri kullanıyor, bu yüzden muhtemelen yardımcı olmaz.
ale

@AlEverett - Evet ilk başta bunu düşündüm, ancak uygulamanın milisaniye (hayır?) Cinsinden metin msj'sinin zaman damgası uzunluğunu karşılaştırması daha olası olmaz ve bu nedenle başka bir şey yanlış olur. Telefondaki sistem saatinin doğru ayarlanmadığını, ancak biraz kapalı olduğunu, alınan sms'den zaman damgasının daha yüksek bir değerde olabileceğini düşünüyordum. İşletim sistemi bu arada alınan mesajlar için servis sağlayıcıdan gelen zaman damgasını veya sistem saatini kullanıyor mu?
Theodor

Yanıtlar:


1

Bu çoğu stok mesajlaşma uygulamaları ile ilgili bir sorun olduğuna inanıyorum (çok sayıda yeniden sms uygulamasıyla bu sorunu yaşadım;)) aynı anda olup olmadıklarını (aynı dakika) gidenten önce gelenleri görüntülediğini söyleyen bir filtreye sahip olmanız gerekir. Bu sadece benim tahminim.

Benim çözümüm her zaman yeni bir SMS uygulaması kullanmak olmuştur (hiç bir üçüncü taraf SMS uygulaması bu şekilde kötü davranmadım) ve genellikle daha fazla işlevselliğe sahipler. Biraz denemek isterseniz, Handcent SMS'yi uzun zamandır kullandım, ancak son zamanlarda GoSMS'ye geçip onu sevdim.


1
+ 1 "dakikaları kesme ile karşılaştırıyor olabilir" - Ben bu sorunun anahtarı olduğunu düşünüyorum.
Bay Buster

0

Android için GoSMS Pro oldukça iyi çalışıyor. Bunu deneyebilirsiniz. AFAIK, stok mesajlaşma uygulaması ağın sağladığı zaman değerlerini dikkate alır. Telefonunuzun saatini şebeke tarafından sağlanan değerlerle senkronize etmeyi deneyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.