Telefon, “Bu cihazda daha önce senkronize edilmiş bir google hesabıyla oturum aç” seçeneğinde takılı kaldı


16

Motorola Moto G3'üm dün çalındı ​​(moped kullanan bir adam elimden tuttu). Eve geldiğimde google hesap şifremi değiştirdim ve ardından Android Cihaz Yöneticisi'ne gittim ve internete bağlanırsa telefonun kilitlenmesini ve silinmesini istedim. Bugün birisi sokakta buldu ve benimle iletişime geçti (e-postam kilit ekranında görüntülendi). Telefonu aldım. Açtığımda, telefon beklendiği gibi fabrika ayarlarına sıfırlandı.

Ancak şimdi giriş yapmaya çalıştığımda (daha önce kullandığım hesabı kullanarak) "Bu cihazda daha önce senkronize edilmiş bir google hesabıyla oturum aç" aşamasını geçmeyecek. E-posta adresimi ve geçerli şifremi giriyorum ama aynı ekrana geri getiriyor (eski şifreyi girersem "yanlış şifre" mesajı alıyorum). Google, yakın zamanda kullanıldığından eski şifreye geri dönmeme izin vermiyor.

Bundan bir çıkış yolu var mı?

DÜZENLEME: Tam 72 saat bekledim ve sonra telefon kurulum işlemine devam etmeme izin verdi. Birisinin daha iyi bir çözümü olması durumunda soruyu açık bırakıyorum.


Lollipop ile başlayan Fabrika Sıfırlama Koruması (FRP) denir - Bu sitede FRP araması size yardımcı olacaktır
beeshyams

4
@beeshyams Bu dava bizim "günlük olanlardan" farklıdır: OP olan hesabın sahibi ve böylece doğru kimlik bilgilerine sahip - yani burada CTP o ayrıntıları gibi onu içeri gerekir. FRP bu durumda da erişime izin vermezse, amacının ötesine geçtiği için tam bir başarısızlıktır. Ancak diğer vakalara yine de yardımcı olabilir.
Izzy

Fabrika sıfırlama korumasının (FRP) 72 saat sonra durmayacağına kesinlikle inanıyorum. Aşağıdaki bağlantıya bakın ve bunun sorununuzu çözmenize yardımcı olacağını düşünüyorum. “Hesabınızı doğrulayın” (Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Koruması) nasıl
atlanır

Bu çözüm, köklendikten ve köklendikten sonra şifreyi değiştirdikten sonra HTC 10 cihazımda bana çalıştı. 72 saat beklemek zorunda olduğum söylendi. Bkz . LYF Telefonunda FRP Kilidini Baypas Etme (3 Düzeltme) .
Eric Duran

Yanıtlar:


2

Bu, Cihaz Koruma Kilididir. Android 5.0 (Lollipop) ve üstü ile önceden yüklenmiş (Gönderildi) cihazlardan başladı.

Temel olarak, cihazla senkronize edilen veya cihaza eklenen herhangi bir Google hesabında oturum açmanızı ister.

Hesabınızın cihazınızla senkronize edilip edilmediğini doğrulamak için lütfen Google Hesap Özeti'ne (google.com/dashboard) gidin ve Google hesabınızla oturum açın. Android'e gidin, ardından listelenen cihazlardan birinin şu anda kilitli olan cihaz olup olmadığını karşılaştırın. Öyleyse, cihazın kilidini Google hesabınızla açabilirsiniz. Değilse, cihazınızla senkronize edilebilen başka bir Google hesabı kullanmanız gerekir.

Kimlik bilgilerinizi hatırlayamıyorsanız Google.com/accounts/recovery adresine giderek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz, ancak fabrika Cihazını Sıfırlamadan önce veya sonra şifrenizi değiştirirseniz, tekrar oturum açmak için 24 saat beklemeniz gerekir. ve ilk kurulumu tamamlayın.

Hala doğru Gmail hesabına giremiyorsanız, şifrenizi sıfırlarsanız 24 saat beklerseniz, Garanti / Onarım seçenekleri için Cihaz Üreticisi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.