Google'ın iki adımlı doğrulamasının çalışmasını nasıl sağlayabilirim?


15

Android telefonumda, 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirdiğim için Google Hesabımı kullanamıyorum. 2 adımlı doğrulama sistemini devre dışı bırakmadan Google'a giriş yapabilir miyim?

Google'ın 2 adımlı doğrulama sistemine bir bağlantı: http://googleblog.blogspot.com/2011/02/advanced-sign-in-security-for-your.html

Google hesabımda oturum açmak, standart bir PC / Dizüstü bilgisayarda 2 adımlı doğrulamayı kullanmakla ilgili bir sorun değil, yani bir Microsoft / Mac OS'de, Android 2.2.2'de 2 adımlı doğrulama sistemini kullanamıyorum.


1
İşte cevabınızın bağlantısı .
Aniket Thakur

Yanıtlar:


11

Cevap, standart bir bilgisayar kullanmanız, google hesabınıza 2 adımlı doğrulanmış google hesabınıza giriş yapmanız, uygulamaları ve siteleri yetkilendirmeye gitmeniz ve android cihazınızı kurmanız gerektiğidir. Google, 2 adımlı doğrulamanın henüz android'de çalışmadığını söyledi, bu nedenle şimdilik bu işi sağladılar.

Cihazınızı yetkilendirmek için bir şifre oluşturduğunuz bağlantı: https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens

Ardından, telefonunuza girebileceğiniz bir şifre vererek 2 adımlı doğrulamayı etkinleştirmenize olanak tanır.


Sizin için bağlantı düzeltildi
Saiboogu

Eğer sabırlıysanız ve kullanışlı bir masaüstünüz yoksa bunu telefonunuzdaki tarayıcıdan yapabilirsiniz. Hâlâ alışveriş merkezindeyken hesabımı yeni bir telefonda etkinleştirdim.
TomG

Sayfa taşınmış gibi görünüyor. Google.com/settings/security adresine gidin ve "Uygulama şifreleri: Ayarlar" ı tıklayın, ad ekleyin ve "Şifre oluştur" u tıklayın
zpon

Bunun için çok teşekkür ederim. Bu sürecin çok opak olduğu konusunda şaşkın kaldım. Bu yolu kendi başıma indim, ancak <cihaz seç> için yeni bir posta şifresi oluşturmak üzere açılır listeye geldiğimde ve Android listede olmadığından, sadece doldurmanın doğru cevabı olamayacağından emindim boş ve Android için kendi değerimi oluşturur. Google hiçbir şey için teşekkürler!
Pat James

10

İyi cevap, ancak bu benim için hala kafa karıştırıcıydı, çünkü Google'ın Play Store için uygulamaya özel şifreyi girmeme izin vermedi. Son çözüm:

  1. Https://accounts.google.com/IssuedAuthSubTokens adresinden Google Play için uygulamaya özel bir şifre oluşturun (Örn. "Android Phone Play Store" olarak adlandırın).

  2. Telefona 2. bir Google hesabı ekleyin (Tüm Ayarlar> Hesaplar ve senkronizasyon).

  3. Google'ın Google Play Store'u başlatın.

  4. Menü> Hesaplar'a gidin.

  5. Hesap değiştir; sonra geri dönün.

  6. Bir şifre istediğinde, oluşturduğunuz uygulamaya özel şifreyi girin.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.