USB ile bağlandığında pilin şarj edilmesini nasıl önleyebilirim?


34

Samsung Galaxy S2 cihazımı geliştirme için kullanıyorum, bu yüzden düzenli olarak tam olarak şarj olmadığında takılıyorum ve telefonum USB üzerinden şarj olmaya başlıyor. Bunun (kullanım sırasında şarj olmak) pil ömrünü etkileyebileceğini düşünüyorum (doğru mu)? Telefon açıkken ve USB ile bağlıyken şarj etmekten kaçınmanın bir yolu var mı?


2
Telefon prize takılıyken ancak batarya çıkartılmış mı?
ale

Bu oldukça kesmek, batarya tamamen boşaldığında açılmadığı için sanmıyorum.
As

1
Bu aynı zamanda, telefonunuzun bataryasında en az miktarda güç çekerek telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak istediğinizde faydalı olacaktır.
chobok

1
adb shell dumpsys battery set ac 0; dumpsys battery set usb 0;
Nir Duan,

Yanıtlar:


9

Kök erişimi olmayan bir Android 4.0.3 telefonum var bu yüzden bunların hiçbirini test edemiyorum, ancak /sys/class/power_supply/battery/şarj sorunları üzerinde bazı bilgiler / kontrol sağlayan size göstereyim. Özellikle charging_enabledmevcut durumu veren (0 şarj olmuyor, 1 şarj oluyor) ve bazı telefonlarda yazılabilir mi?

$ adb shell
$ cat /sys/class/power_supply/battery/charging_enabled
1

Ayrıca charger_controlümit vaat eden ve kök tarafından yazılabilir bir dosya da var ancak bunun hakkında hiçbir belge bulamadım.

Birisi bu özelliği google geliştirici forumunda bir geliştirme olarak istedi, ancak şimdiye kadar yanıt vermedi : http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=30612


kullanıcı1059432, evet. / sys / class / power_supply / battery / charger_control içindeki değeri 0 olarak değiştirebiliriz.
xoxol_89

1
@ xoxol_89 Bu, hangi cihazın ve ne tür bir pil sürücüsünün türüne bağlı, tamamen çalışmaz! Benim github projeme bakın, sadece Zte Blade için özel olarak işe yarar.
t0mm13b

kabuk @ balık: / sys / class / power_supply $ ls ls ac max170xx_battery usb benim pil ile hiçbir şey yapamam görünüyormax170xx_battery
Gohan

OnePlus 3'te bu yol tam olarak orada ve köklü bir cihazda Automate uygulamasının süper kullanıcı bloğunu kullanarak bu numarayı yalnızca şarj ederken pil seviyemi belirtmek için değil aynı zamanda cihazın aşırı şarj edilmesini de dikkatlice durdurmak için kullanabiliyorum. Simge hala şarj sembolünü gösterecek, ancak yapmıyor. Pil bir süre sonra bile düşmeye başlar.
Ikon

3

Bu, söz konusu cihazın çekirdeğinde bulunan pil sürücüsüne çok bağlıdır.

Galaxy S 2'den farklı olarak, /sys/module/msm_battery/parameters/usb_chg_enabledosyaya değer yazabilme yeteneğine sahip olmayan TI pil sürücüsünü kullanır .

MSM7x27 yonga setleri dizisi için, size ve bana MSM7227 veya MSM7627 gibi Qualcomm, örneğin, Europa (Galaxy 5), Zte Blade gibi kullanımı kolay olan jenerik MSM pil sürücüsünü kullanıyorlar.

Github'da barındırılan açık kaynaklı bir projeye sahibim , bunu tam olarak yapan, seçmeli olarak aktive ederek veya şarj etmeden sıradan bir usb olarak kullanarak, kök gerektiriyor.


0

Telefon pilleriyle ilgili ilginç bir makaleyi http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries adresinde bulabilirsiniz .

Temel olarak, ne kadar fazla ısı olursa, bataryanızın ömrü o kadar az olacaktır. Benim önerim, telefon kapalıyken şarj etmek, bu şekilde şarj dışında bataryayı boşaltma ya da boşaltma olmaz.


1
Bu, OP'nin sorusuna (başlığa bakınız) hiç cevap vermiyor.
Irfan

Aslında, şarj sırasında pil ömrünün etkilenebileceğinin doğru olup olmadığını da soruyor, bu da telefonun ısısını artırarak batarya ömrünü azaltıyor. Yazdığım makale sıcaklık ve batarya ömrü arasındaki ilişkiden bahsediyor.
Weboide

Ah benim hatam. Bunu farketmedim. :) Gönderdiğiniz şeyin sadece "kısmi cevap" vb.
Olduğunu
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.