Titanium Backup, Link2SD kullanan sistemle çalışır mı?


10

Titanium Backup , uygulamalarınızı ve tüm verilerini yedeklemenizi sağlayan bir kök uygulamasıdır.

Link2SD , bir uygulamanın dahili depolama biriminde sakladığı tüm dosyaları SD karttaki özel bir bölüme taşıyan ve orijinal dosyalar yerine dahili depolama birimine semboller oluşturan bir kök uygulamasıdır.

Titanium Backup Link2SD ile çalışır mı? Yani, semboliklerin işaret ettiği dosyaları doğru bir şekilde yedekliyor mu, yoksa bunun yerine sadece sembolik bağlantıları yedekliyor mu?


Titanium Backup'ı bilmiyorum ama size My Backup Pro'nun Link2SD ile çalışmadığını söyleyebilirim. Verileri mükemmel bir şekilde yedekledi, ancak uygulama APK'larını değil.
Sparx

Çalışıyor, ancak telefonun belleğinde yüklü bir uygulama ile bağlı bir uygulama arasındaki farkı anlayamıyor
endolith

Yanıtlar:


9

Titanium Backup, Link2SD ile iyi çalışır. Onları yaklaşık altı aydır birlikte kullanıyorum, yaklaşık 100 uygulama işaretlendi. Bir yedek almanın Wolfgang raporları gibi bağlantılı uygulamaları kaldırmasının bir nedeni yoktur ve ayrıca bağlı uygulamaların yedeklerini geri yüklerken sıfır sorun yaşadım, bu nedenle Titanium'un simgeleri doğru takip ettiği açıktır. Aslında, bir ROM'u flash ettikten sonra tüm uygulamalarımı Titanyum'dan geri yüklemeyi bitirdim.

Tek uyarı , Titanyum'da geri yüklediğinizde, uygulamalarınızın geri kalanını geri yüklemeden önce ayarlasanız bile Link2SD'nin uygulamaları geri yüklendikçe otomatik olarak bağlamamasıdır. Bu can sıkıcıdır, çünkü mevcut dahili belleğinizin bilincinde olmanız ve sadece boş alanınıza sığacak toplu işlerde geri yüklemeniz, ardından uygulamaları bağlamanız ve başka bir toplu iş yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Bunun dışında birbirleriyle çok düzgün çalışıyorlar.


3
Ancak, Titanium Backup'ın ücretsiz sürümüne sahipseniz, toplu işin uygulamaları geri yükleme şekli farklıdır. Temel olarak her uygulamayı ayrı ayrı yükler ve her seferinde 'yükle'yi tıklamanızı gerektirir. Bu nedenle, link2sd aslında daha iyi çalışıyor çünkü app installedniyet alıyor.
Stephen Schrauger

bu aslında benim için doğru değil. Her uygulama geri yükleme için 3 kez tıklamak zorunda kalsam da, hepsini dahili depolamaya geri yükler. link2sd'de otomatik bağlantı etkin.
peter

0

Aslında çalışır, ancak sadece aynı terminalde.

Daha önce android 2.3.6 ile bir terminalden android 4.2 ile başka bir terminale yapılan bir titanyum yedekleme ile sdcard taşırsanız, titanyum yedekleme daha önce yapılan yedekleme algılar, ancak hiçbir şey geri yükleyemez. Belki bir android 4.2 link2sd yüklerseniz, yapabilirim?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.