Veri kaybı ve yüklü uygulamalar olmadan SD kartı nasıl yükseltebilir / değiştirebilirim?


39

Android'imde 2GB Micro SD kartım var ve 4GB'a yükseltmek istiyorum.

2GB kartımdan hiçbir şey kaybetmeden nasıl başarabilirim? Görüntü / müzik ve uygulamaların çoğunu depolamak için çoğunlukla bu kartı kullanırım.


Bu, şu anda SD kartınızdakilere bağlı olarak değişebilir (örn. Sadece müzik / fotoğraf / dosyalar veya SD kartınızda uygulama varsa). İlgili sorular: android.stackexchange.com/questions/13638/… ve android.stackexchange.com/questions/12555/…
eldarerathis

Yeni SD kartın dosya sistemi ne olmalı?
hsinxh

1
Yine, bu bir şekilde şu anda nasıl kullandığınıza ve o anda nasıl bölünmüş olduğuna bağlıdır. Çok geniş bir şekilde konuşursak, basit bir dosya depolama için muhtemelen FAT32 olan mevcut kartınızla aynı olmasını isteyeceğinizi varsayardım ( kartınızı bunun için kullanıyorsanız ).
eldarerathis

Yanıtlar:


36

İlk önce, Uçak Moduna girerek telefonunuzun telsizini kapatın - genellikle bu, güç düğmesine uzun süre basmak ve Uçak Modu'nu seçmek olacaktır.

Ana ekranınızda, MENÜ tuşuna basın ve AYARLAR'ı tıklayın (veya tercih ettiğiniz şekilde gezin). AYARLAR'da SD KART VE TELEFON DEPOLAMA öğesini seçin. SD Kartınızı çıkarmak için UNMOUNT düğmesine basın.

Şimdi SD kartınızı telefondan çıkarın ve PC'nizdeki kart okuyucunuza takın.

TÜM dosyaları seçtiğiniz bir klasöre kopyalayın.

Yeni 4 GB kartınızı cep telefonunuza takın ve cihazın içinden FORMAT yapmayı seçin. Bu en güvenli eylem şeklidir. Yeni SD Kartı çıkarın ve eski kartın kopyasındaki tüm verileri yenisine taşımak / üzerine yazmak için bilgisayarınızı kullanın.

Yeni kartınızı tekrar telefona takın ve kartın taranması için yeniden başlatın.


5
Uçak modu tavsiyesinin belirli bir nedeni var mı? Geçmişte temel prosedürünüzü izledim ancak kapatıldı, değiştirildi (ve kopyalandı) ve tekrar yeni karta döndüm.
Saiboogu

4
@ Saiboogu Uçak Modu'nun SD karta yazılan (denenen) bir kaynağı kaldırmak olduğunu varsayardım. Ama şahsen ben de aynısını yapardım. Bazı insanların / telefonların PC formatındaki kartlarla ilgili problemleri olduğunu duydum.
Matthew

3
@ Saiboogu - Bazı durumlarda, Picasa bazı fotoğrafları veya benzer bir şeyi senkronize ederek karta yazmaya çalışır. Bir kullanıcının telefondan yeni kartı biçimlendirmesi gerektiğinde yeniden başlatmayı kaydeder. Bu kadar. Güç azaltma da aynı şekilde çalışır.
Sparx

@Sparx Telefonda biçimlendirme yapmak mantıklı, bunu özledim. PC formatlı kartlarda kendim sorun yaşamamıştım ancak buna inanacak kadar hikaye duydum. Muhtemelen PC’de biçimlendirmeyi açıklamaktan daha basittir.
Saiboogu

"PC'nizdeki kart okuyucunuza takın." - Cep telefonumu kart okuyucu olarak kullanıyorum. Ayrı bir kart okuyucusu olmadan bunu yapmanın bir yolu var mı?
Annan

4

Samsung Galaxy S5 cihazımla kabul edilen cevabın talimatlarını takip ettiğimde, telefon her zaman yeni SD kartın kontrol edilmesi gerektiğini söylerdi.

Şifreli bir SD kartı değiştirmeye çalışırken bir hata gibi görünüyor. İşte bunun üzerinde çalışmak için ne yaptım:

  1. Eski kartınızın şifresini çözün (telefonunuzdan çıkarmadan önce).
  2. Telefonu kapat
  3. Eski kartı çıkart
  4. Yeni kartı takın
  5. Telefonunu aç
  6. Telefon kartı algılar ve ardından sorunlar hakkında şikayet eder.
  7. Yeni kartın şifresini çözün. Bu bir hataya benziyor ama sorunu çözüyor. Görünüşe göre, telefon kartın şifrelenmiş olduğunu ve eski anahtarla erişmeye çalıştığını hatırlıyor. Kart hiç şifreli olmadığı için bu başarısız olacaktır.
  8. Kart şimdi çalışmalı.
  9. Yeni kartı şifrele. Bu son adımı atlarsanız, telefonunuzu her açışınızda kartın şifresini çözmeniz gerekir.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.