Google Haritalar navigasyonuna bir mola veya ara yol noktası eklemek mümkün müdür?


18

Google Haritalar'ın masaüstü sürümünde, birden fazla hedef ekleyebilir veya orijinal rotada olmayan belirli bir noktayı içerecek şekilde oluşturulan rotayı sürükleyebilirim. Bunu, Google Haritalar'ın Android sürümünde yapmanın, ilk noktaya gitmekten ve daha sonra ulaşılan bir kez nihai hedefe girmenin bir yolu var mı?

Haritalar sürüm 5.11.0 kullanıyorum


1
Droidforums.net'de önerildiği gibi iyi bir geçici çözüm : hedefinizi / rotanızı bir bilgisayar üzerinden Haritalarım'a ekleyin. Telefonunuzdan Google Haritalar Uygulaması'ndan Katmanlar> Haritalarım'ı seçin.
gary

1
Haritayı rota gösteren şekilde görüntüleyebilirim, ancak bu rotayı kullanarak nasıl gezineceğini göremiyorum. Navigasyon'u seçtiğimde bir hedef seçmemi istiyor ve rotayı yeniden hesaplıyor.
TomG

Yanıtlar:


7
 1. Google Haritalar'da, tüm ara noktaları içeren seyahatinizi oluşturun.
 2. Bu haritayı Google Haritalar'da "Haritalarım" klasörüne kaydedin.
 3. Android cihazda Google Haritalar'a, katmanlara, daha fazla katmana gidin ve "Haritalarım" ı seçin
 4. İstediğiniz haritayı seçin, Android cihazınızda mevcut her yol noktasıyla haritalara gelecektir.
 5. Her bir yol noktasını ayrı ayrı seçebilirsiniz ve üzerinde Google Gezinme'yi başlatacak mavi oku alacaksınız.

En iyi çözüm değil (örneğin, Google bir özellik olarak programlamış), ancak en azından biri Google Haritalar ile tamamen bir seyahat planlayabilir ve ardından her şeyi Android cihazına taşıyabilir ve onunla gezinebilir.


Gelecek nesiller için not: Google Haritalar'ın web'deki daha yeni sürümü, özel haritaların oluşturulmasına izin vermez.
David L


1

Sadece birkaç dakika önce daha doğal bir rota çizmeye çalışırken aşağıdakileri öğrendim (akıl almaz!):

 1. Chrome'da (PC) yol noktaları içeren bir rota çizdim
  (sağ alt köşedeki dişli çark simgesinin altında bulunan 'Haritayı paylaş veya Yerleştir' bağlantısını tıkladım - ancak bu bile gerekli değil)
 2. Chrome tarayıcımın geçmişini Android'de açtım ve ziyaret ettiğim en son Google haritaları URL'sini seçtim (ayrıca yer imi ekleyebilir veya örneğin e-posta veya ör. Pushbullet uygulaması aracılığıyla yapıştırma kopyalayabilirsiniz)
 3. Bağlantıyı seçtikten sonra 'Haritalarla Aç' seçeneğini belirledim ve WAYPOINTS İLE rotayı sihirli bir şekilde gösteriyor, 'Navigasyonu başlat'ı tıklamaya hazır

Woohoo, Mobil Haritalar navigasyonunda hoş bir manzaraya hoş geldiniz!

'Kurulum' ile ilgili ayrıntılar:

 • Fedora Linux'u (21) Chrome'un en yeni beta sürümüne sahip dizüstü bilgisayarda çalıştırıyorum: Sürüm 42.0.2311.82 beta (64 bit) - bildiğim her şey için, güncellenmiş bir Chrome sürümüne sahip olduğunuz sürece ne olursa olsun çalışmalı, beta ya da değil
 • Chrome'da en yeni Haritalar kullanıcı arayüzünü kullanıyorum
 • Sony Xperia Z2 cihazımda Lollipop var (Google Haritalar'ı güncel tutmak yeterli olsa da)
 • Geçmişim senkronize edildi (açıkçası)

Aşağıda yol noktaları olan ve olmayan bağlantılar verilmiştir:
Varsayılan önerilen rota: Lijnwaadstraat - Brusselsesteenweg (Belçika)
Rota noktaları olan rota: Yukarıdakilerin doğal versiyonu ;-)

Herkes bunun gerçekte olduğunu ve hayal gücümün bir ürünü olmadığını doğrulayabilir mi? ;-) - Google ürün forumları bu çalışmayı onayladı (aşağıdaki son düzenlemeye bakın)
Yukarıdaki bağlantıları açın (güvenli, google.be'den gerçek Google Haritalar bağlantılarıdır) Android'inizle birlikte sorulursa 'Haritalar ile Aç'ı seçin. Birincisi, çoğunlukla (alt) otoyollarda yaklaşık 17 dakika içinde sizi almalı, ikincisi yaklaşık 34 dakika sürmeli ve tamamen farklı olmalıdır.

Bu 3 yaşındaki soru üzerine tökezlediğim için üzgünüm .. Mutlu bir şekilde daha doğal yollar çiziyorum ve onları işaretleme ;-)

- düzenle -
Google ürün forumlarındaki bu bağlantı bu konuda çok daha fazla bilgi içeriyor ve yine de özel rotamdan saparsam Google Haritalar Gezinme'yi yeniden hesaplamaya tetiklersem ne olacağını onaylamam gerekir. Bir sonraki yol noktama veya doğrudan hedefe yeniden hesaplanacak mı (bu nedenle ileride başka yol işaretleri kaybedecek)? Bunu sadece yarın test etmem gerekiyor ;-)


1

Android telefonda basit adımlar. Android telefonda rota arayın. Önerdiği herhangi bir rotayla Navigations başlat düğmesine tıklayın. Ardından Büyüteç simgesi görünecektir. Magnifyling sembolüne dokunun. "Rota boyunca ara" görünecektir. Burada haritanın içinden geçmesi gereken noktayı yazın ve göründüğünde adı tıklayın. Şimdi yeni önerilen rota navigasyonunuz görünecektir.

Bu basit ve en iyi adımdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.