Noob ROM'ları karıştırdı


10

2.2 çalışan bir HTC Incredible'ım var ve her şeyden önce Root yapmanız gerektiğini anlıyorum, anladım, ama şimdi ROM şeyle ilgili kafam karıştı.

'Düşük Bellek Hatalarıma' neden olan varsayılan HTC uygulamalarını kaldırmak için Kök yapmak istiyorum.

Gingerbread'i kurarsam, CM7 gibi bir ROM mu?

Bir kökten sonra tam olarak ne yapılacağı konusunda şaşkın, Gingerbread'i köklendirmeden kurabilir miyim?

HTC sens yüklemek istiyorsanız, bu bir ROM ??

Buradaki açıklama için teşekkürler, çok sayıda forum aradım, ancak belirli cevaplar bulamıyorum.


Yanıtlar:


16

Bir Android ROM'dan bahsederken, Android temel sistemi de dahil olmak üzere, telefonunuzla çalışmak için bir araya getirilen ve yüklendikten sonra telefonunuzu olmadan başlattığınızda gördüğünüz ve kullandığınız bir grup programdan gerçekten bahsediyorsunuz. herhangi bir yerden herhangi bir uygulamayı yükleme.

ROM'un telefonunuzun işletim sistemi artı onunla birlikte gelen “varsayılan uygulamalar” olduğunu hayal edebilirsiniz.

Android ile bir şey açık kaynak olmasıdır, bu yüzden insanlar kullanıcıya telefonların orijinal üreticilerinin sunmadığı bazı şeyleri sunmak için yapılandırılmış sistemler kurmayı başardılar. Bu CM7 (CyanogenMod 7) için geçerlidir.

Gingerbread'i kurarsam, CM7 gibi bir ROM mu?

Gingerbread tam olarak Android 2.3 sürümü kod adıdır.

  • Andorid 2.1 -> Pasta
  • Android 2.2 -> Froyo
  • Android 2.3 -> Zencefilli Kurabiye
  • Android 3.x -> Petek (sadece tabletler için)
  • Android 4.0 -> Dondurmalı Sandviç
  • Android 4.1 -> Jelly Bean

CM7, Android 2.3 sistemini temel sistem olarak kullanan bir ROM'dur, bu nedenle CM7'nin Gingerbread tabanlı bir ROM olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bir kökten sonra tam olarak ne yapılacağı konusunda şaşkın, Gingerbread'i köklendirmeden kurabilir miyim?

Bu bağlıdır. HTC, Gingerbread'e (Android 2.3 sürümü) resmi bir ROM yükseltmesi sunuyorsa, bunu yapabilirsiniz. HTC bu güncelleştirmeyi sunmazsa, yalnızca resmi olmayan bir ROM (CM7 gibi) yükleyebilirsiniz.

HTC Sense uygulamasını kurmak istiyorsam, bu bir ROM mu?

HTC Sense, telefonlarını özelleştirmek ve benzersiz kılmak için HTC tarafından geliştirilen bir uygulama paketidir.

HTC Sense bir ROM değildir, ancak telefonunuz için Sense ile resmi ROM'a dayanan ve sistemin diğer bazı bölümlerinin değiştiği ROM'ları bulabilirsiniz.

Bir telefonu köklendirmek, tam izin alma işlemidir. Sistemin yöneticisi olmanın karşılığıdır. Kök olduktan sonra sisteme tam erişiminiz olur, böylece sistemi değiştirebilirsiniz.


0

"Köklenme" Linux gibi kök (yönetici) ve ROM özellikle kullandığınız donanım için ikili dosya anlamına gelir inanıyorum; bir Samsung telefonu ve HTC farklı bir ROM ikilisi gerektirir. Şimdi, ROM'u telefon modelinizdeki donanıma uygun yeni bir ikili dosyaya (Cyanogen'in Android işletim sistemi sürümü) değiştirmenize izin veren kök olduğunuzdan.

Bu tamamen yanlış olabilir ama eğitimli bir tahminde bulundum.


0

Bu tam bir cevap olarak değil, sadece bir ROM'u yükleme ve önce bir telefonu köklendirme konusunu ele almak içindir.

Telefonunuzu rootlamadan önce özel bir ROM kurmak mümkündür (herhangi bir özel ROM için kurulum yönergelerine bakmak bunu doğrular) ve bildiğim kadarıyla, çoğu değilse de, özel ROM'lar köklüdür, yani onu yüklediğinizde, tam kök haklarına sahipsiniz.

Ancak, özel bir ROM yüklemeden önce telefonunuzu rootlamak isteyebilirsiniz, böylece tüm telefonunuzu yedekleyebilirsiniz. Bunu Titanium Backup ile yapabilirsiniz . Köklendirmeden telefonunuzu yedeklemenin bir yolu olup olmadığından emin değilim.


0

Köklendirme, kök kullanıcıya (dah!) Erişmenizi sağlar ve temel olarak tüm sistemi değiştirmenize izin verir. Örneğin, /systemuygulamaları silmek için bölümü yeniden monte edebilirsiniz .

Bir ROM, telefonunuza yüklediğiniz tüm bir işletim sistemidir ve varsayılan HTC işletim sisteminizin yerini alır (normalde yedekleme / kurtarma / yükleme aracı olan saat kurtarma ile birlikte). Birçok telefon için çok sayıda ROM bulabilirsiniz. Siyanojenmod en popüler olanıdır. Çok güzel ama Sense içermez (bu nedenle güzel çevirici gibi Sense tabanlı herhangi bir uygulamayı kaybedersiniz). Bazı değiştirilmiş Sense ROM'ları da bulabilirsiniz, bunlar tamamen yasal olmayabilir (bundan emin değilsiniz) ancak bunları normalde xda-geliştiriciler gibi sitelerde bulabilirsiniz.

Sense bir ROM değildir, HTC'nin uygulamalar için çok özel bir görünüm ve his oluşturmak için kullandığı bir çerçevedir. (yasal olarak) yalnızca HTC telefonlarda bulabilirsiniz


-2

Evet, HTC hissi, HTC tarafından sağlanan temel ROM'dur. Telefon hızınızı ve dahili belleği artırmak istiyorsanız, orijinal romunuzu koruyabilir ve kök ayrıcalığına sahip link2sd'yi kullanarak hızlı ve bellek dolu hale getirebilirsiniz. Cihazınızı rootlayın ve uygulamalarınızın sd-ext'e bağlantıları oluşturmak için link2sd'yi kullanın


HTC hissi bir ROM değildir.
pzkpfw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.