E-posta eklerini yalnızca istendiğinde nasıl indirebilirim?


10

Bir e-postayı okumaya çalıştığımda varsayılan e-posta uygulaması e-posta eklerini indiriyor gibi görünüyor.

Eklentiyi varsayılan olarak indirmek istemiyorum, istek üzerine gönderilmelidir. Eki indirmeye gerek kalmadan posta gövdesi metnini okuyabilmeliyim.

GMail değil kendi POP3 sunucumu kullanıyorum.

Bunu veya bunun için kullanabileceğim başka bir uygulamayı etkinleştirmenin herhangi bir yolu var mı?

Samsung Galaxy Ace Model GT-S5830'um var.

Yanıtlar:


11

K-9 Mail yalnızca istek üzerine ek yükler. Ama senin sorunun daha e-posta almak için kullanılan protokol, sadece Müşteri değil: POP3 onların eki (ler) olmadan bir E-posta kısmi indir desteklemez ise IMAP yapar. Bunun yanı sıra, mobil kullanım söz konusu olduğunda IMAP'in bazı güzel uzantıları var: Limonata Profilleri


'Limonata Profilleri' bağlantısı hala güncel mi? Bana sıradan bir blog gibi görünüyor ve IMAP ile ilgili herhangi bir şey bulamadım. En eski giriş Haziran 2012. Birisi alan adını ele geçirdi mi?
PetPaulsen

@PetPaulsen Hmm, belki. Şimdilik Wikipedia bağlantısını değiştirdim
Flow

2

Hem POP3 hem de e-posta istemciniz sorunlardır.

Önceki afişin işaret ettiği gibi, POP3 kısmi indirmeyi desteklemiyor. Ancak, birçok e-posta istemcisi ileti indirme boyutunu sınırlamayı destekler. Doğru sınırı ayarlayarak eki indiremezsiniz, yalnızca eki indiremezsiniz. Eki tıkladığınızda, eki indirmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu yöntem işe yarıyor.

Geçerli posta istemciniz bunu desteklemiyorsa, istemcileri değiştirmeyi düşünün. Ben de k-9 kullanıyorum ve oldukça iyi olduğunu hissediyorum, ayrıca ücretsiz (açık kaynak). k-9, POP3 hesaplarındaki indirme boyutunu sınırlamayı destekler.

E-posta sağlayıcınız IMAP'yi destekliyorsa geçiş yapmanız gerekir. IMAP çok daha iyi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.