Bir Android cihazda paket kaybını nasıl simüle edebilirim?


11

Farklı düzeylerin video akış kalitesini nasıl etkilediğini görmek için köklü bir Android cihazda paket kaybını simüle etmek istiyorum. Başarısız netem ve iptables denedim:

netem :

# tc qdisc change dev rmnet0 root netem loss 0.1%
tc qdisc change dev rmnet0 root netem loss 0.1%
Android does not support qdisc 'netem'
Garbage instead of arguments "loss ...". Try "tc qdisc help".

Biçim yanlış mı yoksa bir şekilde netem desteği eklemek mümkün mü?

iptables :

# iptables -A INPUT -m statistic --mode random --probability 0.01 -j DROP
iptables -A INPUT -m statistic --mode random --probability 0.01 -j DROP
iptables v1.3.7: Couldn't find match `statistic'

Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.

Android'de başka alternatif var mı?


3
İyi soru! Benim düşüncem: Alternatif olarak, belki bir wifi yönlendiriciye bağlanın ve yönlendiriciniz hizmet kalitesi veya benzeri yaparsa bağlantıyı kısın mı?
Bryan Denny

İlgili bir tür, köklü bir Android cihazda paketleri nasıl yakalayacağınız: vbsteven.be/blog/…
Bryan Denny

Yönlendirici yapılandırması muhtemelen bunu yapmanın uygun yoludur ve bu simülasyonu WANem kullanarak yerinde buluyorum . Ancak, ağ yapılandırmasına veya bu konudaki ağ arabirimine bağlı olmayan taşınabilir bir yol istiyorum. Temelde video akışı yürüttüğüm, paket kaybını artırdığım ve aynı videoyu tekrar çalıştırdığım bir birim testi yapmak istiyorum.
fejd

Yanıtlar:


2

Cihazınız köklü olduğundan bir Proxy yükleyebilirsiniz. TransparentProxy kullandım . Ardından yerel ağınızdaki başka bir makineye proxy ayarlayın. TransparentProxy'yi bu proxy'ye yönlendirin ve sonra Proxy'nizi kısaltın. Çalışabilecek birkaç proxy, CharlesProxy veya Service Capture'ı içerir .

Bu işe yaramazsa, yönlendirici seviyesinden gelebilirsiniz. BSD veya Linux çalıştıran bir makine yönlendirici olarak işlev görebilir. Ya da sizin için bir Sanal cihaz veya önyüklenebilir CD alabilirsiniz .


2

Standart Android Geliştirici araçlarının emülatör kontrol işlevlerini kullanarak ağ gecikmesini ve hızını ayarlamak mümkündür.

Tutulma kullanılıyorsa: Pencere \ Perspektifi Aç \ DDMS'yi seçin Ekranda "Emulator Control" adlı bir sekme göreceksiniz. Bu sekmede Hız ve Gecikme seçeneklerini bulacaksınız. En üstteki 'Telefon Ayarları', hız ve gecikme seçimlerine sahiptir.

Bu ayarları değiştirmenin başka yolları da vardır (öykünücü kurulumunuza komut dosyaları dahil), ancak bu ayarlara erişmenin en basit yoludur.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.