Cep içi algılama nasıl çalışır?


15

My Droid Bionic "Görüntü Ayarları sayfasında" Cep İçi algılama: cihaza takıldığında cihazınızı otomatik olarak kilitler "seçeneğine sahiptir

Telefon cebinizde olduğunu nasıl algılıyor? Belki yakınlık ve ışık sensörlerinin bir kombinasyonunu tahmin ediyorum?


1
Sanırım şu soruyu cevapladınız: P
Matthew

1
@MatthewRead - teşekkürler; bir tür kaynak bulmayı umuyordu. Bir Google araması çok fazla spekülasyon (telefonun dikey modda ve dikey olması gerektiğini belirten biri de dahil olmak üzere) ve güvenilir olmadığına dair birçok şikayet bulur.
TomG

Yanıtlar:


3

Kameranızın yanında, telefonun cepte mi yoksa çantada mı olduğunu algılayan bir kızılötesi / kırmızı ışık sensörü var. Çevrimiçi fikir birliği, telefon üreticinize bağlı olarak, ne kadar iyi çalıştığı konusunda çeşitli derecelerde başarı elde edilmesidir.


3

PlayStore'a baktım ve PocketSensor'u açıklamasında söyledim

PocketSensor, bir cebe konduğunda telefonu otomatik olarak kilitlemek için telefonunuzun yerleşik yakınlık sensörünü kullanır.

Örnek: Sensörün yalnızca cihaz düz tutulurken (ön cepler için) veya aşağı dönük (pantolon cepleri için) olduğunda tetiklemesini istiyorsanız, üç alt seçeneğinin tümünü içeren "Yatayda Devre Dışı Bırak" seçeneğini seçin.

bu yüzden kesinlikle bir kombinasyon kullanmak mümkündür:

Konum sensörü başvuruya (özellikle, manyetik kuzey) ve dünya çerçevesine bir aygıt göre konumunu izlemek sağlar.

ve

Yakınlık algılayıcı nasıl bir nesneyi cihazdan ne kadar uzak olduğunu belirlemesini sağlıyor.


1

Sadece Droid Bionic'in bu "cep içi algılamayı" nasıl uyguladığı yanıtı hakkında spekülasyon yapabilirim. Işık sensörüne sahip (çoğu zaman basit yakınlık sensörünü de etkiler) çoğu Android bunu kulaklıksız bir arama yaptığınızı veya cihazınızı cebe koyduğunuzu gösteren bir işaret olarak kullanır.

Android'in cep içi durumları tespit etmek için 3 eksenli ivmeölçer ve / veya 3 eksenli jiroskoptan gelen bilgileri kullandığı düşünülebilir. Ancak bunun gerçekten yapıldığını düşünmüyorum, çünkü bu sensörler kullanımda oldukça fazla güç kullanıyor.

Android Işık / Proxmity Sensörünün örnek bir veri sayfası için Motorola Droid'den SFH 7743'e bakın . 900nm civarında IR ışığı algılar. Bazı Android'lerin ışık ve yakınlık sensörlerini ayırdığı anlaşılırken, diğerleri ışık sensörünü basit yakınlık sensörü (örn. Samsung Galaxy S) olarak kötüye kullanıyor.


0

Bu bilimsel makalede yakınlık ve ışık sensörleri kullandılar. Çok karmaşık olmayan çekirdek algoritmayı tarif ediyorlar ve Tizen için geliştirdiler. Android çerçevesi eşdeğer bir sensör API'si sağlıyor, ancak kendim denemedim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.