Huawei telefonlarda korumalı uygulamalar nedir?


12

Huawei telefonlarında, korumalı olarak uygulama eklemenize izin veren bir ayar vardır.

Huawei'nin Korumalı uygulamalar özelliği

  1. Bu ayar ne anlama geliyor? Benzer bir özelliğe sahip başka satıcılar var mı?

  2. Bazı uygulamaların varsayılan olarak korumalı olarak eklendiğini fark ettim (örneğin Instagram gibi). Nasıl oldu? Bu tür uygulamaların tam listesini nerede bulabilirim? Bu, satıcı olarak Huawei'nin bu paketlere güvendiği anlamına mı geliyor?


1
Aynı şeyi son zamanlarda araştırdığım bir Galaxy S7 Edge'de gördüm, bu yüzden Huawei ile sınırlı görünmüyor.
Izzy

@Izzy ile aynı isim mi?
Evgeniy Mishustin

Şu anda kontrol edemiyorum (ne cihazı elimde ne de evdeyim). Bunu daha sonra yapacağım.
Izzy

BTW: AFAIR "korumalı uygulamalar", devre dışı bırakamayacağınız (yüklü) uygulamalardır ( Ayarlar/system/app-private )? Lütfen bunları Ayarlar ›Uygulamalar'dan devre dışı bırakıp bırakamayacağınızı doğrular mısınız?
Izzy

Yanıtlar:


10

Kişisel deneyimimden bahsetmek için yakın zamana kadar bir Huawei telefonum (Honor 6) var.

Korumalı uygulamalar bir olan pil tasarrufu özelliği (gibi kondisyon modunda Sony telefonları). Olan uygulamalar değil Ekran kapalı kez çalışmayı durdurur korumalı uygulamalar olarak seçildi ve bir bekleme süresi. Uygulamadan bağımsız olarak bir saatlik kayıttan sonra bir ses kaydı uygulaması kaydı durduğunda bunu keşfettim. Ancak, aynı uygulama korumalı uygulamalar listesine dahil edilirse, durdurulana kadar süresiz olarak kaydedilir. Yalnızca korumalı uygulamalar listesine dahil edildiğinde amaçlandığı gibi çalışacak bir otomasyon uygulaması için de durum aynıydı.

Android Central'ın Huawei 8 incelemesinden hızlı bir Google araması aynı şeyi onaylıyor

Ayrıca, ekran kapalıyken çalıştırmak istediğiniz her uygulamayı manuel olarak onaylamanızı gerektiren tüm "korumalı uygulamalar" sistemi var.

Bu Stack Overflow sorusuna göre , geliştiriciler manifestlerine korumalı uygulamalar listesine dahil edilmesini isteyemezler, ancak Huawei OS görünüşe göre Tinder ve Instagram gibi popüler uygulamaları içeriyor (sizin durumunuzda).

Bu tür uygulamaların tam listesi için şanslı web ama şans yok. Huawei'ye yazmak teknik olarak bir seçenektir, ancak pratikte, deneyimle, postanızı kabul etmekten bile rahatsız olmazlar, cevaplamayı unuturlar.

Korumalı uygulamaların Pil yöneticisi ayarları altında bulunduğunu güncelleme ve onaylama için Happy Coder'a teşekkürler .


1
Ayarlara gittim ve "pil" ile arama yaptım. "Hamur yöneticisi" bulundu. İçeride "Korumalı uygulamalar" buldum
Anton Kuzmin


0

Greenify Android uygulamasını (yalnızca Root) biliyorsanız, bu özelliği bilirsiniz. Verileri yenilemek için internet bağlantısını kullanan her uygulama vb. (Uygulamayı her açışınızda), uygulama hizmetlerinin arka plan süreçleri olarak arka planda çalıştığından emin olmak zorundadır. Böylece daha fazla güç / pil kullanır. Bu nedenle, uygulamayı seçmediyseniz, uygulamaların hizmetleri arka planda çalışmaz ve bu nedenle uygulamayı her açtığınızda, hazır olmak yerine verileri yeniler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.