Google hangi bilgileri yedekler?


26

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde Google tam olarak neyin yedeklendiğini (ve geri yüklendiğini) bilen var mı?

Ayrıca, bu listeyi bir yerde görebilir miyiz? (Belki Google Hesabı bilgilerinde gizli n seviyeleri gizlidir)

Sormamın nedeni, SD Kartımın talihsiz bir deneyiminin benim üzerimde öldüğü, geçici bir SD Kart taktığım ve Google’ın otomatik geri yüklemeyi yapmasına izin verdiğim.

Geri yüklenen bazı şeyler:

  • Kaydedilen kablosuz ağlar
  • Arka fon
  • Bazı uygulamalar - garip bir şekilde uygulamalarımın yalnızca bir alt kümesi geri yüklendi (bazıları verilerle, bazıları olmadan). Önceki tüm uygulamalar Android Market aracılığıyla kuruldu.

Sonra nihayet yeni SD Kartımı aldım, içeri soktu ve aşağıdakiler geri alındı

  • Kaydedilen kablosuz ağlar
  • Bazı uygulamalar - yine aynı problem ... sadece bir altküme (farklı altküme, hatta daha az uygulama). Bu sefer hiçbir veri geri yüklenmemiş gibi görünüyordu.

Neyin yedeklendiğinin bir listesini görüntülemenin / yönetmenin çok faydalı olacağını düşünüyorum ve böylece geri yüklenirdi (ancak bu listeyi henüz buldum bile…).


Google’ın SD kartınızdaki hiçbir şeyi yedeklediğini sanmıyorum, ancak gerçekleştirmiş olsa bile, kablosuz ağlarınızın orada kaydedilmediğinden ve arka planınız da SD kartınızdan bir resim kullanmadığınız sürece emin değilim , böylece kart değiştirerek hiç etkilenmezler. SD kartınıza taşınan birçok uygulamanız var mı?
eldarerathis

Uygulama geri yükleme özelliğini en son kullandığımda, Uygulama indirme işlemlerinin bazılarının bazen Market'te olduğu gibi başarısız olduğunu gözlemledim. Sorun, Market'in bu Uygulamaları indirmeyi denememesidir. Bu nedenle, geri yükleme işleminden sonra, başarısız indirmeler için bildirimleri dikkatlice kontrol etmeniz ve bunları el ile yeniden denemeniz gerekir.
Robert

Yanıtlar:


3

Honeycomb (Android 3.0+) cihazlar için, resmi Android 3.0 (aka Honeycomb) kullanım kılavuzu söylediği:

Sayfa 13

Verilerinizi yedekleme ve geri yükleme

...

Aşağıdakiler dahil birçok veri türü yedeklenir:

  • Wi-Fi şebekeleri ve şifreler, kullanıcı sözlüğü ve benzeri gibi Android ayarlarınız
  • Tarayıcı yer imleriniz gibi birçok Google uygulama ayarı
  • Android Market'ten indirdiğiniz uygulamalar

Bazı üçüncü taraf uygulamalar da yedekleme hizmetinden yararlanır; bu nedenle, birini yeniden yüklerseniz, ayarları ve verileri geri yüklenir.

Sayfa 132

Verilerimi yedekle Kişisel verilerinizin bazılarını Google Hesabınızla Google sunucularına yedeklemek için kontrol edin. Tabletinizi değiştirirseniz, Google Hesabınızla ilk oturum açtığınızda, yedeklediğiniz verileri geri yükleyebilirsiniz. Bu seçeneği işaretlerseniz, Wi-Fi şifreleriniz, Tarayıcı yer imleri, Market'ten yüklediğiniz uygulamaların bir listesi, kullanılan kullanıcı sözlüğüne eklediğiniz kelimeler de dahil olmak üzere çok çeşitli kişisel verileriniz yedeklenir Ekran klavyesinde ve Ayarlar uygulaması ile yapılandırdığınız ayarların çoğu Bazı üçüncü taraf uygulamalar da bu özellikten yararlanabilir, böylece bir uygulamayı yeniden yüklerseniz verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Uygulamalar listenize gelince, https://market.android.com/mylibrary adresine giderek hangilerinin Market hesabınıza bağlı olduğunu kolayca görebilirsiniz.


Ah evet, bu doğru gibi gözüküyor (telefonumu özel ROM ile açtı, bu yüzden bazı tutarsızlıklar bekliyoruz). Gerçi gerçekten bir yerlerde bir liste olsaydı! Piyasadaki özgürlükse, bu liste telefonuma yüklediklerimi doğru bir şekilde yansıtmıyor :(
pyko

1

Örneğin, sd kartınızla bir "bulut hizmeti" arasında veri senkronize eden bir uygulama yoksa, örneğin, sd kartındaki görüntüleri kaydeden ve picasa hizmetine "yedekleyen" picasa gibi, sd kartınızdaki hiçbir şey yedeklenmez.

Uygulamalarınız yedeklendi, veri olup olmadığını bilmiyorum, ancak yedeklenmiş bir şey olması mantıklı olabilir. Yalnızca geri yüklenen bir uygulama alt kümesini görebilmenizin nedeni, hepsini geri yükleme noktasında indirememeyle ilgili olabilir. Bu, temiz bir silme işleminden sonra yeni bir ROM'u yanıp söndüğümde oldu ve bazı uygulamalar otomatik olarak geri gelmedi.

Ayrıca, kablosuz ağ ayarları gibi ayarları da yedekler, yine de verileri yedeklemeyi tercih edersiniz, böylece geri yüklenmesi gerekiyorsa, olabilir ve bu da bence yedeklenmesi gereken bir şey olurdu.

Desteklenenler hakkında bildiğim resmi (ya da resmi olmayan) bir liste yok. Bir özelliği "cihazınızı yedeklemesi" özelliğini açarsanız, gerektiğinde geri yüklenebilir, tüm ayarları ve uygulama verilerini yedekleyeceğini varsaymalısınız. Ancak, sd kartta kaydedilen hiçbir bilgiyi geri yüklemez.

Eldarerathis’in dediği gibi, sdcard’ların değiştirilmesi, “yedekleme servisinden” “cihaz geri yüklemesine” neden olmamalı, ağ ayarlarınız veya arka planlarınız veya benzeri bir şey yapmamalıdır. Eski sdcard'a daha önce yüklediğiniz uygulamaları yeni sdcard'a geri yüklemek istediğini görebiliyorum, ancak cihazda veya sd kartta başka bir şeyi geri yüklememeliydi.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.