Android Auto dili telefona bağlı mı?


9

Bir Nexus 6P var ve sadece android auto ile bir araba var, telefonumu ve İspanyolca konuşulan bir ülkede yaşayan tho bile İngilizce diliyle (teknoloji için İngilizce'ye alışkınım) çoğu şeyi kullanıyorum.

Şimdi soru heres, Android Auto'yu İspanyolca'ya ayarlamanın bir yolu var mı, örneğin tüm telefon ayarını değiştirmeden? Benden başka insanlar ana üniteyi kullanmak isteyebilir ve İngilizce kullanmak zorunda kalacaklardı.

Ve sonra başka bir ilginç şey, mesajları okumak için TTS özelliğini kullanırken, açıkça İngilizce bir sesle İspanyolca okurken herhangi bir şeyi anlamak imkansız ama hem İspanyolca hem de İngilizce mesajlar alırsam ne olur? dili otomatik olarak algılar ve telefon dilinden bağımsız olarak uygun TTS sistemini kullanır mı?

Yanıtlar:


1

Gelecekte başvurmak için: Benim için işe yarayan, Google Uygulaması içindeki arama ve ses dilini Almanca'ya ayarlamaktı. Sesli komutlar / TTS artık Almanca iken UI hala İngilizce (tercih ettiğim yol).


0

Aslında bugün aynı soruyu sordum, Android Otomatik yerel ayarlarını değiştirmek için http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.mods.appsettings'i kullanmayı denedim ve bir şekilde çalıştı ... ev bildirimleri şimdi İspanyolca (yani "X mensajes nuevos" gösteriyor), ancak haritalar, müzik ve okuma yüksek sesle bildirim hala İngilizce, daha sonra diğer bileşenleri İspanyolca'ya ayarlamaya çalışacağım (zamanım olduğunda), ancak bize önce yararlı bir şey bulup bulamayacağınızı bilin.


Yaptığım (ve çalıştığım) sona erdiğimde, arabanıza bağlandığında android telefon yerel ayarımı İspanyolca'ya ve bağlantı kesildiğinde ingilizce'ye değiştirmek için Tasker + SecureSettings kullanmaktı. En zarif çözüm değil, ama işe yaradı ve dil değiştirme süreci oldukça hızlı.
Kenny D.

0

Erken bahsedilen xposed App ayarları modülünü kullanıyorum ve android otomatik yerel ayarını değiştiriyorum, ancak aynı zamanda google arama uygulaması yerel ayarını ve bildirimlerini ve ses tanıma işini İspanyolca olarak değiştiriyorum

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.