“Engelle ve rapor et” deki rapor ne işe yarar?


10

Ağustos Marshmallow 6.0.1 güncellemesinde, bazı yeni aramalar için tetiklenen "engelle ve rapor et" adlı yeni bir özellik var gibi görünüyor. Bu durumda, aslında spam idi. Engelleme, numarayı telefon uygulaması engelleme listesine ekler. Rapor ne yapar?

spam çağrısı

Normalde FTC ile Kayıt Olmayın çağrı şikayet dosya . Rapor bunu benim için yapıyor mu?

Yanıtlar:


10

"Rapor" dediği şeyi yapar, telefon numarasını Google'a spam olarak bildirin . Bu, spam olarak bildirilen numara arayan kimliği olarak "Şüpheli spam arayan" veya "Spam" olarak gösterileceğinden, gelecekte Google'ın arayan kimliği (ör. Nexus cihaz kullanıcıları) kullanıcılarına yardımcı olacaktır.

Gönderen Nexus resmi destek ,

Aramaları spam olarak işaretle

Artık almaktan kaçınmak ve spam göndericiyi bildirmek için bir numaradan gelen tüm aramaları spam olarak işaretleyebilirsiniz.

Spam algılama

Arayanın kimliği olarak "Şüpheli spam arayan" veya "Spam" ifadesini görürseniz, arama spam olabilir. Aramayı cevaplayabilir veya numarayı engelleyebilir ve bildirebilirsiniz.


Normalde FTC Kayıt Defterini Arama ile ilgili şikayetlerde bulunuyorum. Mu Raporu benim için yapacaksın?

Hayır, inanıyorum, çünkü DNC ülkeye bağımlıdır (örneğin, FTC'nin ABD'deki Ulusal DNC Kayıt Defteri) ve Google'ın bu tür hükümet örnekleri ile birlikte çalıştığını hiç duymadım.


Aslında Google şu anda en azından ABD'de devlet kurumlarıyla çalışıyor gibi görünüyor: reuters.com/article/us-usa-robocalls-idUSKCN10U18L
mattm
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.