Android Market'ten birden fazla güncelleme bildirimi


10

Kısa bir süre önce HTC Desire cihazımı CyanogenMod 7'yi çalıştırmak için yükselttim. Bunu yapmamın ana nedeni, birden fazla hesabı destekleyen Android Market'in daha yeni bir sürümünü kullanabilmemdi. Bunun nedeni, e-posta adresimi GMail'den Etki Alanınız için Google Apps'a taşımam ve telefondaki ana e-posta adresinin Google Apps biri olmasını istememdi, ancak pazarın gmail adresini kullanmaya devam etmesini sağladım. Tekrar uygulama satın almak zorunda değilsiniz.

Telefonda yapılandırılmış başka iki gmail / apps hesabım var (böylece bu iki hesaba gönderilen e-postaları alabilirim).

Genellikle, her şey yolunda gidiyor ve CyanogenMod'dan gerçekten memnunum. Ancak, piyasada oldukça küçük bir sorunum var. Yüklü uygulamalar için yeni güncellemeler olduğunda, eskiden bir bildirim mesajı alırdım (ör.)

2 New Updates are available

(Şu anda kullanılabilir güncelleme olmadığı için yorum yapıyorum, bu yüzden mesajın tam ifadesini hatırlayamıyorum). Bu oldukça öğretici. Yeni pazarla DÖRT bildirim mesajı alıyorum:

2 New Updates are available email@mydomain.com

2 New Updates are available other_email@mydomain.com

2 New Updates are available more_email@gmail.com

2 New Updates are available email@gmail.com

Hepsi aynı güncellemeler olduğu için bu biraz saçma görünüyor! Bunu çözmenin bir yolu var mı? Pazar, email@gmail.com hesabını kullanacak şekilde ayarlandı, ancak tüm hesapları kontrol ediyor gibi görünüyor. Güncellenmesi gereken ücretli uygulamalar varsa, sadece son hesap için listeleneceğini tahmin ediyorum (bu bir tahmin olmasına rağmen), ancak tüm ücretsiz olanlar için birden fazla mesajla sıkışmış gibi görünüyor.

Yanıtlar:


2

Kullanıcıların çoğunda telefonlarında 4 hesap bulunmadığından, bu tasarım gereği sanırım. Bu mesajların fikri, kullanıcıya yeni bir sürüm çıktığı anda indirme fırsatı vermektir. Mobil verilerinizi istemediğinizde kullanmak istemeyebilirsiniz. Belki de güncelleme otomatik olarak onay kutusu bu mesajı atlar, ancak muhtemelen 3 güncellemenin uygulandığını söyleyecektir.

Belki de aradığınız şey sessiz güncellemelerdir /programming/10328471/can-we-do-silent-updation-for-android-application köklü bir telefonla yapabileceğiniz gibi görünüyor.

Ben de Google'ın ürünleri arasında birden fazla hesabı daha sezgisel bir şekilde ele alabileceğini düşünüyorum. Bu kapalı kaynak uygulamalarını kendimiz geliştirmek için kontrolümüz dışında olduğundan, eskisinden daha iyi olduğunu söyleyeceğim. Google için en iyi çözümün bu iletileri tek bir bildirimde birleştirmek olduğunu düşünüyorum, yani "5 uygulama güncellendi".

Bu UX'i geliştirmek için Google destek sayfalarında biraz gürültü yapın, bu iyi bir başlangıç ​​olabilir http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/label?lid=551c5c4cca827a18&hl=tr

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.