% 50'nin üzerinde ücretsiz "Yerde az" uyarısı


19

Kısa süre önce aşağıdaki bildirimi almaya başladım:

Alan yetersiz: Telefonun depolama alanı azalıyor.

Bildirimi tıkladığımda, her uygulamanın ne kadar yer kapladığını listeleyen "Tüm" uygulamalar ekranına götürüyor ve en altta:

Dahili depolama: 296MB kullanılmış, 452MB ücretsiz

Dahili depolamanın yalnızca 1 / 3'ü kullanıldığında neden düşük alandan şikayet ediyor?

Düzenleme : Bu, Froyo'dan Gingerbread'e yükseltmeden önce ve sonra bir HTC Incredible'da.

Edit 2 : Görünüşe göre sadece ben değilim:

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=20201&q=low%20memory&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=20014&q=low%20memory&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars

http://www.google.com/support/forum/p/Google+Mobile/thread?tid=02216e9b3aed01ad&hl=en

vb.

Düzenle 3: Sorun hakkında Verizon'u aradı (standart "fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı bekliyor"), bunun yerine Katman 2'ye yükseltildi. Katman 2 kişi sistemindeki sorunu araştırdı ve bunun bilinen bir hata olduğunu ve HTC'nin hata yapan tüm insanlara fabrika ayarlarına sıfırlama istemek yerine 866-449-8358 numaralı telefondan teknik desteklerini arayın. Onları aradım ve bana bir düzeltme (OTA güncellemesi ile) yayınlandığını ve Android sürümünü 4.08.605.2'ye (şu anda 4.06.605.3 sürümüne) yükseltecağını söylediler. Dün gece telefonum başka bir OTA güncellemesi yapmaya çalıştı, ancak yeniden başlattıktan sonra düşük bellek nedeniyle yükleyemediğinden şikayet etti. HTC temsilcisi, düşük bellek uyarısı kaybolana kadar uygulamaları telefondan kaldırmamı söyledi, ardından telefonu sistem güncellemelerini kontrol etmeye zorlamak için aşağıdaki numarayı çevirin (normalde yalnızca haftada bir kez yapar):

*#*#2432546#*#*

Bunu yaptım ve hala bir sistem güncellemesi bildirimi almadım, ancak umarım bir hafta içinde yeni sürümü iteceğim ...

Düzenleme 4 : Güncellemeyi tekrar zorlamanın başka bir yolu olup olmadığını görmek için tekrar (hem HTC hem de Verizon) çağrıldı, ancak bana yapabileceğim tek şeyin fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemek olduğunu söylediler. Bir çok insan buna giriyor, daha fazla referans:

http://gadgetian.com/27505/htc-droid-incredible-vzw-gingerbread-update-4-08-605-2-dwonload/

http://androidforums.com/incredible-support-troubleshooting/183963-low-space-phone-application-storage-notification-12.html

http://community.htc.com/na/htc-forums/android/f/91/t/14260.aspx?PageIndex=5

http://forums.androidcentral.com/verizon-droid-incredible/134223-second-gb-update-patch-reboot-issue-error-log-message.html


Bunu sadece Gingerbread yükseltmesinden sonra görüyorum
smp7d

@ smp7d: Güncellemeden önce düşük alan uyarıları aldım, ancak yasal olabilirler. Güncellemeden sonra kapanmaya veya hafızadan şikayet etmeye zorlamadan neredeyse telefonu kullanamayacağım noktaya çok daha kötüleşti.
jrdioko

Verizon'un Edit 3'te yapmasını istediği şeyi denedim (hala bekliyor). Birkaç dakika sonra tekrar düşük boşluk uyarısı vardı. Bu sitede şikayet eden başka kişi olmadığına şaşırdım.
smp7d

@ smp7d: Yine burada, tekrar aradım ve 24 saat beklediklerini söylediler ve eğer bir şey görmezsem geri ara. Kesinlikle biliyorlar (sadece "İnanılmaz düşük bellek hatası" diyebilirsiniz). Evet, neden daha yaygın olmadığını karıştırdım, iş arkadaşlarımdan biri bile aynı şeyle karşılaştı.
jrdioko

Sorun geri döndü. Yayınlanan başka bir soru .
jrdioko

Yanıtlar:


8

Bu talimatları http://gadgetian.com/27505/htc-droid-incredible-vzw-gingerbread-update-4-08-605-2-dwonload/?replytocom=18668#respond Benim için çalıştı. Konuştuğumuzda güncellemem yükleniyor. :)

"İşte hala Gingerbread Rollout ve yama arasında uzağa sıkışmış olanlar için düzeltme ve bir daha OTA duyurusu almadı.

Önbellekten dolgun yüklemeyi temizle

1. Kurtarma işlemine başlayın • Gücü basılı tutun, “Yeniden Başlat” seçeneğini seçin • Ekran kapandığında Sesi Kıs ve Gücü basılı tutun

2.Beyaz HBOOT ekranı göründüğünde, “RECOVERY” öğesine gitmek için ses seviyesi düğmesini kullanın.

3. “RECOVERY” öğesini seçmek için Güç düğmesine basın.

4. Üçgen ve ünlem işareti göründüğünde, Sesi Açma ve Güç düğmesini aynı anda basılı tutun.

5.Ses düğmesini kullanarak “Önbellek bölümünü sil” seçeneğine gidin ve seçin.

6. “Sistemi şimdi yeniden başlat” ı seçin

Artık güncellemenin tekrar görünmesini bekleyebilir veya güncelleme kontrolünü zorunlu kılmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Telefonunuzdaki tarihi manuel olarak bir yıl öncesine değiştirin. Bu, güncelleme sunucularıyla otomatik bir check-in işlemini tetikler ve uygun güncellemeyi alırsınız.

  1. Menü> Ayarlar> Tarih ve Saat

  2. Tarih ve saatin otomatik olarak güncellenmesini önlemek için Otomatik'in işaretini kaldırın

  3. Tarihi bir yıl öncesine değiştir (Tarihi Ayarla altında)

  4. Hesaplar ve Senkronizasyon altındaki ayarlar menüsünden Arka plan verilerinin işaretini kaldırın (fark yaratıp yaratmadığını gerçekten bilmiyorum, ama yine de yaptım)

  5. Ana ayarlara geri dönün ve Telefon Hakkında> Güncellemeyi Denetle'yi seçin ve komut istemlerini izleyin (bunu üç veya dört kez yapmak zorunda kaldım.) Wi-Fi üzerinden çok daha sorunsuz geçti.

Dikkat… kurulum ve yeniden başlat'a tıklandığında, bir süre yeniden başlattıktan sonra (~ 5 dakika) Droid Eye ekranında kalır, ancak sonunda kurulur.

Daha fazla bilgi için: http://gadgetian.com/27505/htc-droid-incredible-vzw-gingerbread-update-4-08-605-2-dwonload/#ixzz1gUZiGs1H "


1
Daha önce yayınladığım bağlantılar hakkında ayrıntılı bilgi için teşekkürler. Açıklamalıyım ki, "bugünden bir yıl" derken, bir yıl önce (geçmişte), gelecekte bir yıl değil. Bu beni ilk başta karıştırdı.
jrdioko

Mükemmel! Yeniden biçimlendirme önbellek şey, eski eski HTC Incredible'ımı çözdü ve şimdi mutlu bir şekilde güncelleniyor. Teşekkürler!
cbare

8

Pekala, nihayet Android forumlarını inceleyerek bir süre geçirdikten sonra anladım.

Bu iş parçacığı/cache bölümün nasıl temizleneceğini açıklar . Bunu yaptıktan sonra, bu iş parçacığı güncellemeyi yeniden tetiklemenin çeşitli yollarını açıklar. Benim için çalışan, geçmişte bir yıl geçici olarak tarihi ayarlamaktı.


şimdi hazır mısın? bu gece deneyebilirim
smp7d

@ smp7d: Evet, yeni güncelleme yüklendi ve o zamandan beri düşük alan uyarısı görmedim.
jrdioko
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.