Resmi bir Android "Google" ROM'u var mı?


12

Eski bir kilitli telefonum var ve kendi işletim sistemimi yüklemek istiyorum. Orada bazı modlar gördüm. CyanogenMod en popüler gibi görünüyor. Ancak, Google tarafından dağıtılan işletim sisteminin yalnızca dokunulmamış bir sürümünü yükleyip kuramayacağımı merak ettim. Android işletim sisteminin temiz bir derlenmiş sürümünü indirebildiğimi hatırlıyorum.

Google bunun gibi herhangi bir ikili dosya dağıtıyor mu ve eğer değilse, orada yapan biri var mı?

Ayrıca, bu denemeye bile değer mi? Bugünlerde Android'in özel sürücülerle paketlenmesi gerekiyor ve buradaki tüm farklı donanımlar için böyle mi?

Yanıtlar:


12

Google, cihazınız için ikili dosyalar dağıtıp dağıtmadığını yanıtlamak için: Hayır, içermez (Nexus cihazınız olmadığı sürece). Bununla birlikte, tam Android kaynak koduna sahipler, böylece isterseniz cihazınız için kaynak kodunu derleyebilirsiniz. Ancak, bu sürücüler ve benzeri hakkında ikinci sorunuza yol açar. Evet, cihazınızın Android ile arayüz kurması için gereken sürücüleri ve diğer tescilli dosyaları bulmanız gerekecektir. Cihazınız için özel bir ROM derleme ve bu dosyaları nasıl ekleyeceğiniz konusunda arama yapmanız gerekir.

Muhtemelen, en basit seçiminiz cihazınız için var olan bir AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) ROM'u bulmak ve yüklemek. Cihazınızın sitelerinde bulunup bulunmadığını görmek için XDA Forumlarını kontrol edin . Öyleyse, cihazınızı ROM aramak için geliştirme alt bölümüne gidin.


Bununla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa bana bildirin!

Önerileriniz var mı? CyanogenMod, telefonunuzun tüm sürücülerini takip ederken temel bir Android işletim sistemine en yakın olan bir şey için gidilecek yol (en güvenilir / aktif olarak geliştirilmiş / güncel) olurdu mı?
Sen

1
Sahip olduğunuz telefona bağlıdır. Telefonumda CyanogenMod'u çalıştırıyorum (HTC Droid Incredible) ve sorunum yok. Çok güvenilir. Ve, sık sık güncellendiğinden, herhangi bir hata varsa, genellikle çok kısa bir zaman diliminde sabitlenirler (1-2 gün. Bir üreticinin telefonlarınıza güncellemeleri göndermesini beklemek aylardır). Stok Android'e (görsel olarak) oldukça yakın. İşletim sisteminde altta yatan ince ayarlar var, ancak hepsi inanılmaz derecede faydalı.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.